Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Zablokowany
Awatar użytkownika
Nadzieja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 3 sty 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dobczyce

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

No pięknie u Ciebie, tak kwitnąco i różowo :D
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

Dziękuję wszystkim za pochwały.
Nie chciałam, aby wyszło tak, że narzekam na brak wpisów :oops: Zupełnie nie o to chodzi. Czy będzie ktoś komentował, czy nie, to ja i tak będę się chwalić (jeśli będzie czym :lol: ). Wydaje mi się po prostu, że w porównianiu choćby z rokiem ubiegłym, gymnokalicja jakoś trochę poszły na bok. Jesteśmy bogatsi o kilku/nastu nowych forumowiczów, ze wspaniałymi kolekcjami, i pech (dla mnie :wink: ), że nie są to zbieracze gymno. Więc powoli gymnomania opada :lol: A u mnie dość monotonnie, właściwie tylko ten jeden rodzaj.

Ewunia cieszę się, że do mnie dotarłaś ;:196 Kiedyś pochwalę się pięknotami od Ciebie, niech tylko podrosną jak należy.
DAK pisze:Twój wątek i Henryka to dla mnie nie tylko radość dla oczu, ale i porządny zastrzyk edukacji. W obu waszych wątkach to ja swoimi banalnymi wpisami nie chcę zakłócać tego nastroju bogactwa i znawstwa.
Dziękuję Ci, ale to są bardzo mocno przesadzone słowa względem mojej osoby, a stawianie mnie w rzędzie z Heniem, to dla Niego ujma. Gdzie tu porównywać ponad 30 lat doświadczenia z moim stażem przedszkolaka :oops:


W końcu świeci, jak należy. Pąki rosną w trybie przyspieszonym, jakby w obawie, że za chwilę znowu przyjdzie jesień.
Wiele kwiatów nie ma. Po raz kolejny kwitnie G. doppianum P 213:

Obrazek

Obrazek


G. baldianum - po dwóch latach uraczył mnie jednym kwiatem :lol: A nawet ten jeden nie ma coś chęci się rozwinąć:

Obrazek

Obrazek

Ale czerwieniutki, aż miło. Do zbiorówki się nie załapał, ponieważ stoi na innym "zewnętrzu". A wciąż kwitną różowe.

Obrazek


I właściwie od tego momentu przewiduję samą biel ;:306 Chyba, że zaskoczy mnie jakiś inny, nie gymnolowy kwiat.
D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

Gymnomania wcale nie opada - mnie dopadła ze 2 miesiące temu dopiero.. :)
Bardzo podoba mi się ta monotonia... :)
G. doppianum P 213: przyjemny kolorek kwiatka, chyba nie tak często spotykany jak biały i różowy
G. baldianum: dosyć mocna czerwień na pierwszym zdjęciu - podoba mi się to ! ;:138

I bardzo ładne zakończenie zbioróweczka, która nie mniej mi się podoba :D
Awatar użytkownika
KwiAnna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1392
Od: 16 gru 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

ten czerwony jest super ;:167 muszę gdzieś takiego dołapać ;:204
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

Ładnie i kolorowo zaczyna się robić u Ciebie.
U mnie Magdo też kwiat G.baldianum nie otworzył się całkowicie,
chociaż od wczoraj ma duuużo słońca.
Do kompletu,jeżeli chodzi o kolor kwiatu,to brakuję mi jeszcze jakieś gymno z żółtym kwiatkiem.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

Wspaniałe rośliny, piękne kwiaty - po prostu jest u Ciebie cudownie. Wszystkie mocne kolory... Rewelacja. I to są tylko gymno... ;:oj
sokolica napisał(a):
stawianie mnie w rzędzie z Heniem, to dla Niego ujma.
Absolutnie nie! Co też Ci do głowy przyszło?? ;:185
Bardzo się cieszę, że dzięki Wam młodym mogę dalej się rozwiajać. Staram się nadążyć za nowymi trendami bojąc się, że wypadnę gorzej od młodych adeptów... I doprawdy jestem uradowany jeśli mogę w czymś pomóc.

A Magdy kolekcja jest wzorcowa - tematyczna niewielka kolekcja to nie jest łatwa rzecz. Ot, stąd jej ciche "utyskiwania" na monotonię...
Gdzie tu porównywać ponad 30 lat doświadczenia z moim stażem przedszkolaka :oops:
35. Chętnie je oddam razem z latami życia. Tanio i od ręki... ;:306
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

Dawidzie więc załóż w końcu swój wątek ;:183 Już Ci pisałam, że ja tam będę na pewno.

Aniu faktycznie jest mocno czerwony. Aparat nic nie przekłamuje. I dobrze. Taki, jak chciałam. Różowe mam inne.

Marianie u mnie też od wczoraj się otwiera i jakoś otworzyć nie może. W sumie, przy mojej wystawie to i pewnie do końca się nie otworzy. Taki urok małej ilości słońca. Ale Twój da radę ne pewno. O ile pamiętam, trzymasz na pd parapecie.

Heniu dziękuję za dobre słowo ;:168 Ja już gdzieś pisałam, że Ty dużo wiesz, a ja dużo strzelam (często kulą w płot), więc kłopotliwa dla mnie to ocena o znawstwie.
hen_s pisze:35. Chętnie je oddam razem z latami życia. Tanio i od ręki...
Biorę ;:oj A jak zacznę żałować, złożę reklamację :wink:

Przesadzałam dziś nietóre hoje. Znowu. I coś Wam powiem - nie cierpię hoi! Choć nie, hoje uwielbiam, ale nie cierpię moich parapetów. Są za małe. Mam 60 tych roślin. Jakieś 10 wisi w oknie. Reszta na parapetach. I niestety rosną. Średnio raz w miesiącu parę sztuk przesadzam do większych doniczek. I nie mam już miejsca ;:202 Między listopadem a styczniem nakupowałam dużo sadzonek, 1-, 2-liściennych. Fajnie było, gdy się ukorzeniały, bo zajmowały malutko miejsca. A teraz mam ogromny problem. Zwłaszcza, że już wymagają pałąków, podpórek, drabinek... Chyba się przeliczyłam z powierzchnią ;:145 I chyba kilka będzie musiało iść w odstrzał :(
Dobra, nie marudzę. Kilka fotek. Skoro już przesadzałam, to i sobie "cykłam" :wink:

hoja erythrostemma 'Sukhirin Narathiwat'
Obrazek


hoja viola
Obrazek


hoja fitchii/CMF-8
Obrazek


hoja vitellinoides
Obrazek
Awatar użytkownika
KwiAnna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1392
Od: 16 gru 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

ładne ładne, spodobała mi się Viola, ma takie masywne liście.
Pokaż resztę ;:oj
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

Wspaniałe rośliny. Ja to się cieszę, jak mi coś chce rosnąć. :D
Chociaż...
sokolica napisał(a):
raz w miesiącu parę sztuk przesadzam do większych doniczek
:?: :?: Masz dziewczyno rękę! Tylko pogratulować :!: :!:

Ja swoje przesadzam raz na 2-3 lata. ;:306
Awatar użytkownika
Rejden
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2761
Od: 22 sie 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin, Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

Ładna zbioróweczka, widać jak pięknie Twoje roślinki się opalają.

Magda, gymnokalicja wrócą do łask na forum latem.
Za moment wszystkie rebucje się skończą.
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

Hoye... No ładne :D Ale może jednak lepiej pochwalę gymno co? Tak jakoś bardziej mi się to podoba :D
W sprawie Gymnocalycium mam do Ciebie takie samo zaufanie jak do Henryka :) Już kilka razy zwróciłem się z problemem tyczącym się tego rodzaju bezpośrednio do Was i jeszcze nigdy mnie nie zawiedliście. Oboje :D
Gymnocalycium doppianum. Kiedyś pisałem, że podobają mi się każde kwiaty o kolorze innym niż żółty i czerwony. W tym sezonie cofam te słowa. Po tym jak kwitło u mnie G. andreae wiem, że żółty kolor na gymno to coś pięknego :) G. doppianum tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu. Przyciąga wzrok.
Gymnocalycium baldianum. Osobiście uwielbiam ten gatunek :) Twój kwitnie pięknym, krwistym kwiatem. Taka czerwień aż boli :D
Gymnocalycium ritterianum na zbiorówce po prostu niszczy! Ma na prawdę zjawiskowy kwiat, który chyba nie może się nie podobać. Chciałbym takiego mieć u siebie ;:224
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

Bardzo ładne hoje takie inne niż wszystkie, a zbiorówka cudo, szczegolnie cukiereczek wyróżnia ;:138 mniamniuśny ;:224
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

Piotr, Ania, Aga dziękuję :D
abaddon1986 pisze:Hoye... No ładne Ale może jednak lepiej pochwalę gymno co?
Nie! Chwal hoje! ;:306 :wink:
Mnie się wszystkie kolory podobają. Pewnie dlatego, że nie mam tyle kwiecia, co inni. Każdy kwiatek cieszy i właściwie kolor jest bez znaczenia. W tym sezonie doceniłam białasy, choć zawsze jęczałam, że ich aż nadto, że tylko...
G. ritterianum jest wyjątkowy ;:173 Życzę Ci, byś taki właśnie znalazł. Niestety często kwiat jest biały u tego gatunku. Więc jak chcesz taki paskowany róż to rozglądaj się za G. morroense. Ma najładniejszy kwiat u gymnoli. Przynajmniej z tych, które kwitły u mnie. I bardzo podobny do tego ritterianum, tyle że dużo większy.
hen_s pisze:Masz dziewczyno rękę! Tylko pogratulować
Ja swoje przesadzam raz na 2-3 lata.
Henryku, to nie tak, że moje hoje są demonami prędkości we wzroście. Każdą przesadzałam do tej pory raz. Po ukorzenieniu wszystkie sadzonki dostały doniczki 4-5cm średnicy, czyli maleństwa. I tak sobie powoli przesadzam do większych te, które uznaję, że tego wymagają, lub potrzebują drabinki. Przypuszczam, że te obecnie przesadzone nowy domek zobaczą nie wcześniej niż za rok, dwa :D
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”