Dania z/na grilla.

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Dorka, ja już swoje podałam na poprzednich stronach, same bezmięsne, jakbym za wege robiła :D A ja przecie i kotleta lubię, i krewetkę, i różne inne mięska przyprawiane.

Ale, ale, przypomniał mi się jeszcze ser żółty albo lepiej brie czy camemberek zawinięty w folii i przypieczony na grillu. Dobrze jest taki serek owinąć w liść kapusty pekińskiej, wtedy serek się nie spali, a my mamy danie główne z sałatką, dwa w jednym :D

I jeszcze grzanki z chlebka czy bułki po odwróceniu spieczonym do góry spryskane oliwą i posypane czym kto ma, siekanymi ziołami, startym serem i ziołami, pokrojonym w kostkę pomidorkiem bez skórki, mozarellą w plasterkach, cebulką prażoną, co kto lubi.

A bakłażan w plastrach? Umyty, pokrojony w plastry wzdłuż, posypany solą na godzinę, wysuszony ręcznikiem papierowym i popsikany oliwą. Kładziemy na grilla, kiedy się przypiecze odwracamy i dopiekamy na drugiej stronie. Uwaga, bo może się upiec na miękko i przeciec przez ruszt, albo łopatkę, którą go zdejmujemy z grilla. Można użyć dziurkowanych tacek i mocnego żaru.

Przypomniała mi się też kiełbasa ziemniaczana nadziewana boczkiem. Taka gotowa, kupowana po znajomości w GieeSie, mniam, jaka pyszna, szkoda tylko, że taka niezdrowa :wink:

Ach, jeszcze duże kluski leniwe, przez niektórych zwane pierogami leniwymi. Jeśli zostały z wczoraj (muszą ostygnąć i stężeć) i są odpowiedniej wielkości, to opryskane olejem czy oliwą i opieczone na grillu są naprawdę pyszne.

Smacznego!!!
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Bułki przełożone 'Rokpolem'

Ja najbardziej lubię bułki przełozone rokpolem.Ser uciera się na pastę z masłem i dosyć grubo smaruje się przekrojoną bułkę.Wszystko zawijam w folię Al i podgrzewam na ruszcie.
Bardzo smaczne.Niestety w tym roku cena rokpola mocno skoczyła do góry.
Na działce wszystkie ciepłe posiłki sporządzam na grillu od czasu gdy ukradli nam byle jaką kuchenkę elektryczną. Kupuję grill za kilkanacie zł w Biedronce i nikt się dotychczas na niego nie połakomił ,pomimo że stoi na dworze.
Awatar użytkownika
safiori
200p
200p
Posty: 321
Od: 7 kwie 2008, o 09:51
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ja najbardziej lubię chleb z grila. Kromka chleba posmarowamn masmiksem i posypana przyprawami do grila i lekko zrumieniona.
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Pieczarki z grilla
30 dkg pieczarek,
1 cebula,
5 dkg żółtego sera
sól, pieprz, oliwa

Pieczarki myję i (jeżeli mi się chce obieram kapelusze ze skórki). Na patelni rozgrzewam oliwę i smażę na niej na złoty kolor pokrojoną drobno cebulę. Dodaję pokrojone drobno nóżki z pieczarek. Dodaję przyprawy i chwilę duszę. Farszem wypełniam kapelusze i posypuję startym serem. Pieczarki układam na aluminiowej tacce i owijam folią aluminiową.
Układam na grillu na ok. 15 minut.


Plesniak a'la schabowy z ananasem

1 okrągły ser pleśniowy "Turek"
1 krążek ananasa
sól, pieprz,
olej

Ser położyć na krążku ananasa, następnie zawinąć w folię aluminiową. Piec z każdej strony na złoty kolor ok. 3-4 min, tak aby ser nie wyciekł ze środka. Delikatnie wyłożyć na talerz. Rewelacyjnie smakuje z konfiturą z żurawiny.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
basiac
100p
100p
Posty: 180
Od: 20 lut 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: elbląg

Potrawy na grilla

Post »

Schab
Wiosna w pełni a więc czas na grila.Proponuję abyśmy podzieliły się swoimi wypróbowamymi przepisami.Ja polecam schab.
4 kotlety schabowe rozbić( może być oczywiście więcej) następnie posolic i popieprzyć
2 kaszanki podsmażyć z cebulką na patelni doprawić wedle uznania do smaku
4 liście kapusty młodej sparzyć wrzątkiem
każdy kotlet położyć na kawałku folii aluminiowej
na kotlet położyć liść kapusty
na to kaszankę
zwinąć razem jak krokieta i upiec na grilu
smacznego
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: sezon na grila

Post »


Grillowane grapefruity


U nas grillowanie nie może się obyć bez zapiekanych grapefruitów :)

Grapefruita- 1szt. na 2 osoby- kroimy w poprzek na pół, łyżeczką lub króciutkim nożykiem odcinamy miąższ od skóry starając się jej nie przekłuć, miąższ nacinamy w kilku kierunkach (ułatwi to późniejsze wybieranie/jedzenie łyżeczką), na "pocięty" miąższ kładziemy łyżeczkę masła i sypiemy łyżkę, dwie cukru pudru (zależnie od upodobań). Całość owijamy folią alu- każdą połówkę osobno- grillujemy ok. 15- 20 minut (w zależności od wielkości owocu).

Grillowane grapefruity stanowią świetny dodatek do ciężkich smażonych karkówek czy kiełbas.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
basiac
100p
100p
Posty: 180
Od: 20 lut 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: elbląg

Re: sezon na grila

Post »

Sos tzatziki

do mięs lub kiełbasek z grila proponuję sos tzatziki
wykonanie jest bardzo proste
serek wiejski miksujemy z 2 ogórkami 2 ząbkami czosnku i dodajemy 2 łyżeczki przyprawy TZatziki
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: sezon na grila

Post »

grillowana kaszanka biała i czarna
kaszaneczke obieramy z flaka,kładziemy na folie alu..dodajemy plasterki cebuli.spory liść lubczyka,posypujemy przyprawą grillową i dodajemy kilka kropli oleju,zawijamy i na grilla ;:137
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: sezon na grila

Post »

Ziemniaki w foli.

do mięsa robię często umyte, nieobrane ziemniaki w srebnej foli.

Można też wziąść surowego ziemniaka przekroić na trzy plastry i pomiędzy ułożyć boczek, cebulę. całość zawinąć w folię aluminiową.
Gdy ziemniaki są miękie - potrawa gotowa.

Yrochę czasu to zajmuje, zatem, mięso smażymy później. ;:136
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
Awatar użytkownika
Hyba
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 8 gru 2010, o 02:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: sezon na grila

Post »

basiac pisze:do mięs lub kiełbasek z grila proponuję sos tzatziki
wykonanie jest bardzo proste
serek wiejski miksujemy z 2 ogórkami 2 ząbkami czosnku i dodajemy 2 łyżeczki przyprawy TZatziki
Ogórki lepiej jest potarkować niż zmiksować i nie zapominajmy o przyprawie- kminku i koperku, to podstawa tego
sosu. W Polsce różnie go robią ale robią nieprawidłowo.

Na grilla polecam także rybę zawiniętą w folię, dobrze naszpikowaną z wierzchu aby folia nie popękała. :P
akselb3
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 18 maja 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kluczbork

Re: sezon na grila

Post »

Czosnek z grilla

A ja polecam czosnek z grilla :)
Obieramy czosnek ze skórki, polecam 2 główki czosnku.
Rozwijamy srebrną folię, układamy czosnek po czym zawijamy kilku krotnie w kwadrat. Grillujemy żeby nie spalić, tylko żeby się ugotował, jak będzie miękki idealnie łączy się z karkówką lub na tosty
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Wątek jest założony dla miłośników grilla w ogrodzie.

Mój sprawdzony przepis to sos zazyki do grilla:
duży ogórek obrany, umyty, potarty na tarce o małych oczkach i odciśnięty na sicie do tego w osobnej miseczce mieszam jogurt bałkański -chyba najgęstszy z dostępnych na rynku trochę soli, czosnku (wg. uznania, pikantności ja zamiast tego dodaję odrobinę przyprawy do zacyków gdyż świeży czosnek jest ciężki na wątrobę i nam szkodzi). Można dodać odrobinę koperku. na koniec wymieszać z ogórkiem i do lodówki. Sos można przygotować dużo wcześniej żeby nie zawracać sobie później głowy.


Sałatka z młodych ziemniaków: -również można zrobić kilka godz.wcześniej

-----Młode ziemniaki ugotować (nie rozgotować) w łupinach jak są małe i młode lub obrać. Ugotowane pokroić w spore kawałki (jak do obiadu).
-----Kilka ogórków kiszonych pokroić w kostkę.
-----SOS: Majonez i jogurt (pół na pół) wymieszać z solą pieprzem i tym co kto lubi czyli koperkiem, szczypiorkiem innym ulubionym ziółkiem na koniec dodać do sosu ogórki i całość do lodówki.
Przed włożeniem mięsa na ruszt do miski z zimnymi ziemniakami wlewam sos mieszam i ...... mniam, mniam

Z moich mądrości:
Zamiast kiełbasy w której jest nie wiadomo co a cena nie zawsze świadczy o jakości lepiej kupić coś z kurczaka np. filet który nie zajmuje dużo miejsca na grillu a cenowo ma się podobnie do dobrej kiełbasy poza tym można zrobić z tego szaszłyki. Bardzo dobra na kilka osób jest również karkówka (na bank nie zawiera MOM) tylko potrzebuje trochę miejsca na grillu więc na wielkie przyjęcia grillowe jest średnia.
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Chleb z grilla

1 bochenek chleba
1 kostka miękkiego masła
1 serek topiony bez dodatków
1 paczka ziół prowansalskich
2 ząbki czosnku
Chleb kroimy jak na kanapki, ale nie docinamy do końca (ja używam krojonego,smaruje farszem i sklejam kanapki) Składniki farszu miksujemy, smarujemy kanapki sklejamy cały chlebek, zawijamy w folię aluminiową i grillujemy 15-20 min. Smacznego! :lol:
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”