Srodki ochrony przed pleśnią

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
solo82
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 maja 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Srodki ochrony przed pleśnią

Post »

Czy środek pomarsol można stosować na maliny? Jest on dopuszczony do truskawek ale czy nieprofesjonalnie można pryskać tez malinę?
Dziękuje za odpowiedź
wiaro
100p
100p
Posty: 154
Od: 19 cze 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Srodki ochrony truskawek i malin przed pleśnią

Post »

dodam tylko że ekologicznym środkiem bez karencji jest Polyversum , dobrze działa na pleśń nawet jak jest bardzo mokro, warto pamiętać że pierwszy zabieg od poleśni przeprowadza się w okresie kwitenienia
antek5
50p
50p
Posty: 77
Od: 26 gru 2012, o 19:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska(charsznica)

Re: Srodki ochrony truskawek i malin przed pleśnią

Post »

Ekologicznym środkiem ( bez karencji ) są również efektywne mikroorganizmy EM.
Mają większy zakres działania niż polyversum, można stosować we wszystkich warzywach, oraz sadach. Oprysk wykonuje się wielokrotnie w ciągu sezonu.
Ja używam EM-y drugi rok, uprawiam warzywa na handel, i nie pryskałem żadnymi chemicznymi środkami grzybobójczymi. Truskawki i maliny miałem po parę krzaków dla siebie, a jesienią 2012 wsadziłem większe ilości uprawa na sprzedaż, i poza niewielką dawką nawozu nie stosowałem innej chemii.
wiaro
100p
100p
Posty: 154
Od: 19 cze 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Srodki ochrony truskawek i malin przed pleśnią

Post »

EM to nic innego jak naciągnie ludzi , jeśli nie masz zdegradowanej gleby, nie stosujesz maksymalnych dawek nawozów sztucznych to o zapomnij o em, bo on wcale nie zadziała.
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Srodki ochrony truskawek i malin przed pleśnią

Post »

A ja widziałem EM zarówno na polu jak i w chlewni i było widać efekty. W oprawie polowej była to trzeci rok aplikacji
i zarówno w burach cukrowych jak i w jęczmieniu jarym wyraźnie było widać granicę stosowania. Muszę to przyznać pomimo że jestem związany zawodowo z nawozami sztucznymi i prawdziwą chemią.
A w truskawce teraz można zastosować Teldor.
Pozdrawiam Piotr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”