Porażenie mózgowe - Alicja M - 1%

Cieszmy się tym, co mamy...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Porażenie mózgowe - Alicja M - 1%

Post »

Zamieszczam poniższą prośbę w imieniu jednej z naszych Forumowiczek :idea:
************************


W związku z okresem rozliczeń podatkowych i możliwością przekazania 1% podatku na konto dowolnej fundacji, po raz kolejny podaję namiary na Fundację Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" w W-wie, której nasza córka Alicja jest podopieczną.

Można sprawdzić wiarygodność danych na stronie http://www.dzieciom.pl/10749
Alicja ma 24lata, urodziła się z porażeniem mózgowym. Samodzielnie nie chodzi, ma silne niedowidzenie, epilepsję.
Jest na II roku Pedagogiki w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej :)

Zainteresowanych zachęcamy do wsparcia Alicji rehabilitacji, która jest nieodłącznym elementem Jej życia :)

Aby przeznaczyć 1% podatku należy wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28 ,36 ,36L ,37 ,38) wpisując:

KRS 0000037904
10749 Maciejewska Alicja
( informacje uzupełniające - cel 1% )


Niezbędne jest wpisanie nr członkowskiego, nazwiska i imienia -tylko wtedy pieniądze trafią na subkonto konkretnego dziecka.
Wszystkim za pomoc BARDZO GORĄCO DZIĘKUJEMY ! :)
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Porażenie mózgowe - Alicja M - 1%

Post »

witam:)
Nie jestem pewna czy to odpowiednie miejsce,żeby podzielić się swoimi doświadczeniami o udzielanej(laniu) pomocy...napiszę tylko,że od ok 20lat doświadczamy bezinteresownej pomocy od ludzi.Niepełnosprawność córki otworzyła nasz dom na oścież wielu wspaniałym ludziom ;:167 Nie mamy prywatności i pewnie znacząco wpływa to na naszą liczną rodzinę,ale to BEZCENNA POZYTYWNA zmiana.Kiedyś byłam ....trudno mi to trafnie nazwać...samotnikiem?
Setki wolontariuszy do ćwiczeń z córką przełamały moje myślenie.Często stawałam w obronie młodzieży,o której wokół wyrażano się z dezaprobatą-"jaka ta młodzież jest dzisiaj zła".Nasze doświadczenia były wprost przeciwne.Wolontariuszami były osoby w różnym wieku od ok 12-55lat i niemal wszyscy pozostawili po sobie niezwykłe,CIEPŁE wspomnienia .Odczuwamy DOZGONNĄ WDZIĘCZNOŚĆ. Otrzymaliśmy od ludzi niezwykły dar-ich serca,czas,pomoc-dodatkową siłę do życia,radość,nadzieję,często prawdziwą PRZYJAŹŃ
To ,że Alicja dzisiaj może studiować,itd to jest w WIELKIEJ mierze efekt ich pomocy-DOSKONALE ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z NASZYCH OGRANICZONYCH MOŻLIWOŚCI.Wiem z własnego doświadczenia jak wiele może zmienić pomoc z zewnątrz.
Wiele lat nie mogłam się przełamać,aby zabiegać o 1% - ciągle myślałam o bardziej potrzebujących...Tu również zadziałali ludzie z zewnątrz
Dwa lata temu za namową Ani ,Iwonki,in zapisałam Alę do fundacji...wpłaty z 1% były miłym zaskoczeniem,WIELKA POMOCĄ.Zainteresowanie i zaangażowanie znajomych zawsze mnie rozrzewnia,wzrusza,ciągle na nowo zbliża do ludzi...Gdy ukradli córce wózek inwalidzki ,gdy trzeba było kupić okulary za 1000zł,gdy trzeba opłacić rehabilitację,itd,itd-zawsze pomoc z zewnątrz =realna ,niezastąpiona pomoc-materialna ,ale jeszcze bardziej ta niewymierna-wnosząca w nasze trudne ,często smutne życie TO COŚ-głębszy ,bardziej radosny sens,NADZIEJĘ I WIARĘ W DRUGIEGO CZŁOWIEKA,W CZŁOWIEKA,W LEPSZE JUTRO...
Ciężko mi się pogodzić z faktem,że nasza ciężka praca nie jest wystarczająca,że nie jesteśmy samowystarczalni-głównie dlatego,że jest to moją /naszą ambicją.Czulibyśmy się z tym lepiej... Wówczas również nie musiałabym/ byśmy narażać się na dotkliwe oskarżenia....
Temat pomocy był i jest dla mnie samej niełatwy bo też trudno zachować godność ,poczucie własnej wartości gdy o nią prosisz-to moje doświadczenia...
Mija kolejny okres starań o 1% .Moi znajomi bliżsi,dalsi wciąż zaskakują ;:167 są niesamowicie przychylni,zaangażowani,wzruszają mnie do łez...dla mnie to najwspanialsze doświadczenia,nieporównywalne .Przeprowadzają operacje na moim sercu,na naszych sercach...
;:167 ;:180 ;:167 Ali dają szansę na osiąganie niemożliwego,niemożliwego dla nas samych ;:167
TO NIEZWYKŁY DAR JAKI MOŻE DAĆ CZŁOWIEK DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI ;:180
;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Porażenie mózgowe - Alicja M - 1%

Post »

Rozpoczął się kolejny okres rozliczeń podatkowych ,a więc i możliwość przekazania 1% od podatku na dowolną fundację KRS.
;:167 Nieśmiało zachęcam i proszę o 1% dla Alicji ;:167 -głównie zbieramy środki na rehabilitację,leczenie,dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego i sprzętu rehabilit.
W poprzednim roku na Ali konto wpłynęło 2700zł. Za przesłane do rozliczenia faktury otrzymaliśmy z tych środków refundację- za rehabilitację,turnus rehabilit.,rotor mechaniczny.Dla jednych to może niewiele,ale dla nas te środki mają wiele wymiarów ;:167 to nie tylko wsparcie finansowe ;:167

W tym roku skupiamy się na rehabilitacji i chociaż środki na jej ciągłość to dla nas mrzonka to jednak nie rezygnujemy.
Bierzemy/wyrywamy od losu ile się da i Ala ćwiczy,ćwiczy,ćwiczy.
Rehabilitacja to podstawa możliwie bezpiecznego poruszania się-im Alicja jest silniejsza i sprawniejsza tym rzadziej się przewraca,tym mniej ma ataków,tym lepiej się uczy,tym odważniej wyrusza z domu ,tym więcej osiąga-tym jest szczęśliwsza ;:167
Kończy trzeci rok studiów,robi licencjat ;:180 ;:215
Nic to,że czasem traciła przytomność,miewała ataki,że zjadał ją stres egzaminacyjny...-samo życie.
Nie siedzi zamknięta w pokoju pogrążona w rozpaczy(choć i tak bywa ;:145 )...,nie rezygnuje ze swojej szansy,ale o nią walczy-wbrew depresji,niepełnosprawności,nieprzystosowaniu ...
Zaciskam zęby gdy Ala opowiada co za herezje słyszy czasami od ludzi spotykanych na ulicy ...
bywa i taka okrutna rzeczywistość...to jednak jednostki...

Chętnych,aby wspomóc Alicji rehabilitację prosimy o wpisanie w zeznaniu podatkowym jej danych:

KRS 0000037904
10749 Maciejewska Alicja
( informacje uzupełniające - cel 1% )


Niezbędne jest wpisanie nr członkowskiego, nazwiska i imieniaj.w. -tylko wtedy pieniądze trafią na subkonto konkretnego dziecka.
Wszystkim za pomoc BARDZO GORĄCO DZIĘKUJEMY !

link w Fundacji: http://dzieciom.pl/podopieczni/10749

nie mam pomysłu jak "sprawdzać"czy wszystkie środki przekazane na Alę trafiły na jej konto...zdarzyło się,że zostały przekazane,a nie znalazły się na Ali subkoncie lecz na koncie fundacji.Dopiero po naszej interwencji i przekazaniu WYMAGANYCH przez fundację informacji-kto?-imię i nazwisko,data,kwota,który urząd skarbowy ;:202 -zostały przeksięgowane...:(przykra sprawa bo rzuca cień podejrzeń ....poza tym nie wyobrażam sobie,żeby ludzie mieli mi przekazywać takie dane...a fundacja wyjaśnia,że to błąd osoby,która wypisuje druk podatkowy lub dalej kolejnych urzędników,którzy nie wpisują całych danych:(tylko jak ja czy ktokolwiek inny mamy niby to sprawdzać?nie wiemy przecież najczęściej ile osób oddaje swój procent na konkretnie nasze dziecko.Nie mam pomysła co z tym zrobić...

dla Was kochani oprócz specjalnego miejsca w sercu,wdzięczności i podziekowań ;:167

Obrazek



http://img404.imageshack.us/img404/479/dsc03413mq.jpg
http://img812.imageshack.us/img812/6987/dsc01274qu.jpg
http://img705.imageshack.us/img705/9149/dsc03124m.jpg
http://img442.imageshack.us/img442/679/dsc02963f.jpg
http://img560.imageshack.us/img560/4771/dsc02876nq.jpg
http://img706.imageshack.us/img706/1029/dsc02928ea.jpg
http://img696.imageshack.us/img696/7251/dsc02466g.jpg

;:167
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Porażenie mózgowe - Alicja M - 1%

Post »

wklejam link do bardzo ciekawego artykułu na temat 1%, fundacji,w której Alicja jest podopieczną,itp.
Czytam i ...choć o tym wszystkim gdzieś podskórnie wiem to jednak nie mniej mnie przerażają pewne fakty....
http://www.polityka.pl/kraj/analizy/153 ... -proc.read
....
krótko kilka refleksji....
wieeeelka fundacja,kosmiczne pieniądze zgromadzone z 1% i rodzice łamiący głowę jak ten % dla swego dziecka-na ratunek dla dziecka poniekąd zostawionego przez państwo na łaskę i niełaskę-jak go zgromadzic ,pozyskać?
Przez cały rok rodzic musi szukać darczyńców(o ile ma na to siły i możliwości-fizycznie(jeżeli jest jedynym opiekunem dziecka i jednocześnie utrzymuje rodzinę to ich niemalże nie ma) i psychicznie-jak poradzi sobie z załamaniem,z depresją,z odrzuceniem,z opuszczeniem ze wstydem,z żalem,z rozpaczą...,a niewielu sobie radzi...)
W okresie rozliczeń podatkowych musi sprężyć się by poszukać podatników,którzy oddadzą swój 1% na ich dziecko,a potem zdać się na los(?),uczciwość urzędników i mieć nadzieję,że te środki będą na subkoncie ich dziecka,że pod koniec roku z wysłanych do rozliczenia faktur(o ile mają środki w ciągu roku,żeby opłacić np rehabilitację itd)otrzymają (przeciętnie w grudniu/styczniu/lutym bo tak długo to trwa)zwrot za poniesione koszty.
Ile rodzin,dzieci,chorych jest na straconej pozycji???
Fajnie jak rodzic jest prężny,silny,ma bogatych znajomych,którzy odprowadzą wysoki 1% od podatku...gorzej z tymi,którzy mają biedniejszych znajomych,a są i "przegrani",którym nawet ta możliwość pozyskania środków na pomoc choremu dziecku nie pomoże bo dla nich to nieosiągalne i to mnie PRZERAŻA-TO NIESPRAWIEDLIWE,OKRUTNE,NIELUDZKIE.
Dlaczego słaby to najczęściej skazany/przegrany/opuszczony?
Nie mówię tu o sobie bo ja już dawno wskrzesiłam w sobie wojownika,gladiatora,stróża prawa do godności mojego dziecka,własnej.
Mówią,że jestem wojownikiem,Matką Polką-super,łechtane ego tylko wzmacnia mnie w działaniu.
Co jednak dzieje się ze mną prawdziwą?tą słabą?nieśmiałą?zakompleksioną?bez poczucia własnej wartości?zepchnięta na margines społeczeństwa?odrzuconą?...bo taka tez jestem...chociaż nie wolno mi tak myśleć,pamiętać o sobie...bo to podcina skrzydła,bo wyniszcza jak rak...
....

....
....
Jakiś czas temu ukradli Ali wózek.Alicja bez wózka nie ma szans gdziekolwiek wyjść -nie miała możliwości,aby wyjść na uczelnię,do lekarza,na rehabilitację,do biblioteki,na spacer,gdziekolwiek.Pocieszałam się,że jest taka fundacja,że Ala jako osoba już im znana,z "papierami",a więc wiarygodna(w sensie niepełnosprawności)szybko uzyska pomoc-środki na zakup nowego wózka.
Dla mnie to było logiczne,jasne,pewne,ale...chyba tylko dla mnie...wózek kosztował 7tys zł,Państwo dało łącznie 3tys dofinansowania,uczelnia 1tys.brakowało nam 3tys.zł,a fundacja wspomogła nas przyznając nam 1tys.zł....szczęka nam opadła...argumenty?-jesteśmy zbyt mało efektywni w zbieraniu środków na subkonto córki...
....oboje byliśmy w tym czasie po półrocznej chemii,oboje mieliśmy po niej powikłania,pisaliśmy o tym gdy wystąpiliśmy o pomoc.....
wieeeelka fundacja....wieeeelkie pieniądze.....i ludzie.....nieprzewidywalny czynnik ludzki....
....
ale nic to i tak cieszmy się,że choć tyle mamy bo bez fundacji,bez "akcji"1 % dla fundacji ,aż strach pomyśleć jak wyglądał by los wielu podopiecznych rozlicznych fundacji....w tym naszej córki...
zaklęte koło polskiej rzeczywistości niepełnosprawnych ,chorych się zamyka....
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Porażenie mózgowe - Alicja M - 1%

Post »

;:233
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Porażenie mózgowe - Alicja M - 1%

Post »

Slicznie DZIĘKUJEMY ;:196 ;:196 ;:196 ;:167
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Porażenie mózgowe - Alicja M - 1%

Post »

Alucha ;:167

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21680
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Porażenie mózgowe - Alicja M - 1%

Post »

Ależ śliczna dziewczyna z niej ;:167 ;:196
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Porażenie mózgowe - Alicja M - 1%

Post »

Dziękuję ;:196
Podziwiam Jej zdolność malowania sobie oczu-trzęsą jej się ręce przy wykonywaniu manualnych czynności ,leci Jej wszystko z rąk,a tu proszę-oka sobie nie wydłubie,a makijaż czasami zrobi taki,że ho ho ;:215 Nauki pobiera z neta ;:108
Żeby miała takie zacięcie do pisania pracy licencjackiej to bym już mogła się cieszyć na wakacje :wink:
Ładna ta Ala ;:108 Ładny buntownik ;:306
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Porażenie mózgowe - Alicja M - 1%

Post »

Od 21 czerca czyli ostatniego wpisu minęło trochę czasu...studia skończone ;:180 ;:180 ;:180
Praca licencjacka rodzi się w takich bólach,że myślałam przez moment o cesarce(koleżanka wspomniała,że napisze Ali pracę).ale ...niech pisze.Jak napisze to satysfakcja będzie WIELKA-trudno,że takim wysiłkiem okupiona,ale to najwłaściwsze rozwiązanie.
TRZYMAM MOCNO KCIUKI ;:333
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Porażenie mózgowe - Alicja M - 1%

Post »

Wspaniała dziewczyna... ;:333
Gratulacje wielkie i dużo serducha dla Ciebie i dla Niej... ;:196
Szkoda, że dopiero teraz Was czytam, ale pomyślę w przyszłym roku... :)
Serdeczności WOJOWNICZKI... ;:cm
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Porażenie mózgowe - Alicja M - 1%

Post »

Dorotko-miło mi:)Dziękuję-Ali też przekażę-ucieszy się ;:108
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Porażenie mózgowe - Alicja M - 1%

Post »

;:167 KOCHANI ;:167

SPRAWDZIŁAM KONTO ALI W FUNDACJI ;:oj ;:145 (ze wzruszenia,wdzięczności,radości)
;:1 ;:cm
Na chwilę obecną na Ali koncie jest 3089,10 ;:180 ;:196

Wszystkim,którzy mają w tym swój udział lub przekazali na Alę swój 1% od podatku Z GŁĘBI WDZIĘCZNEGO SERCA ;:303 DZIĘ-KU-JE-MY ;:180

Możemy teraz wysłać dotychczasowe faktury do rozliczenia ;:108
Głównie obejmują leki,rehabilitację,wizyty u psychoterapeuty,pomoce medyczne.
W tym roku nie wyjeżdżałyśmy na turnus rehabilitacyjny-nie było funduszy ,poza tym Ala nie zamknęła tematu pracy licencjackiej...Nie daje sobie rady...nawet z pomocą nie jest w stanie pociągnąć tematu.
...załamuje się i ucieka w sen.. :cry: .nie naciskam bo to tylko pogarsza sprawę...Niech robi tak jak potrafi ;:168 Jak nie napisze to świat się nie zawali.Ważne,żeby widziała swoje osiągnięcia i z życia czerpała siłę i radość.Dorosłość jest ...trudna i o radość jakoś trzeba mocno zabiegać...

Wszystkim z serca DZIĘKUJEMY
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogrody Serc Naszych - [ OSN ]”