Wiosna w wiejskim ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Naczytałam się i naoglądałam, wszystko cudne wśród gąszczu z niezapominajkami wypatrzyłam chyba jasnotę plamistą -czy tak ? koniecznie muszę ją mieć u siebie , czy to może brunera
żurawkami też się zaraziłam na FO i kilka już zakupiłam i host trochę ale u mnie największa hosta wysunęła dopiero kiełki u mnie zdecydowanie chłodniej . Marysiu moja incarvllea
Delavayi kwitnie już ze 2 tygodnie albo i lepiej , wsadziłam do doniczki i wystawiałam na taras a na noc do mieszkania czy ona zimuje w gruncie ? bo nie chciałabym jej stracić , śliczna
ta Ajuga nie znam roślinki ,Twoje dokonania w ogrodzie przyprawiają mnie o zawrót głowy skąd u Ciebie tyle siły ? -buziaki - Ela
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Wczoraj dostałam inkarwillę od sąsiadki-miałam już kilka razy tę roślinę i przekonałam się, że u mnie w gruncie nie zimuje :? Na razie mam szczery zamiar zabrać ją na zimę do domu, ale nie ręczę za to, że będę miała na to czas (i pamięć ;:223).
Nie było przymrozków na ogrodników :shock: Nie pamiętam takiej wiosny.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Lewizje śliczności, bardzo je lubię, ale niestety przetrwała mi tylko jedna :roll: ma już kilka lat, pozostałe po zimach odeszły w niebyt....
Dąbrowka niesamowicie ukwiecona, piękny bukiet :D
Marysiu wyjazd nie do końca udany, ale wspaniale udało Ci się uprzyjemnić go fajnymi zakupami :D
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Ładne pocieszenie i jakie kolorowe :D Marysiu a zdradź jaką kaszę kupujesz dla kur? I nie mów że i m jeszcze tą kaszę gotujesz. U mnie głównie pszenica, zielonki, suchy chlebek, ziemniaczki, ziółka warzywa itd
A tych Twoich pocieszaczy nie znam i nigdy nie miałam, ale bardzo ładne kwiatusie :D
pipio
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 9 maja 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Przypomniałaś mi ,że wsadzałam Inkarwillę, chyba nie przezimowała.Nie odzywa się,może się obraziła :roll:
Nie wiem jak Ty to robisz?Chyba masz fory w Lidlu ;:oj Ja jestem 2 razy w tygodniu i na ciekawe rośliny nie trafiam.O różowych gumiaczkach nie wspomnę. 2 godziny po otwarciu usłyszałam - BYŁY ;:7
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Elciu u mnie tez Inkarwilla Delavaya kwitnie tydzień lub dwa w doniczce na tarasie i mimo, że ma szansę przezimować w ziemi to nie będę ryzykować. Zostawię je w tej doniczce przez zimę do wiosny w chłodnym korytarzu albo wykopię karpę.
Chyba widzisz jasnotę (prezent od forumki :D ) Brunerę kupiłam w tym roku na forum nie ma jasnych tylko zielone listki.
Ajuga to dąbrówka ;:306
Ewo majowa napisałam w odpowiedzi do Eli ;:108
Agnieszko to jednak jest choroba, mnóstwo roślin do wsadzenia a ja wracam do domu z nowymi. Lewizję miałam taką rok temu i mi padła w sezonie, więc musiała odkupić bo bardzo mi się podoba. Kupiłam już jedną ale coś mnie nie satysfakcjonuje - więc mam 3 może któraś przetrwa zimę ;:224 Ta dąbrówka po prostu mnie przyciągnęła swoją urodą jak bukiet fiołków!
Iwonko kasza jest jęczmienna i zgadłaś ja ją gotuję tak jak i ziemniaki do tego mieszam jak u nas mówią treść czyli zmielone ziarna pszenicy, owsa i jęczmienia. Pszenica w całości u mnie się marnowała, bo nie chciały jej jeść. Kupiłam ostatnio kukurydzę od chłopa w Krzeszowicach też zmieloną i troszkę dodaję. Poza tym to samo czyli zioła, zielone, warzywa! Chleb przynosi mi sąsiad i dodaje ale tak średnio go jedzą. Dokupiłam te nowe i dwie są żółtonóżki i one są inne w zachowaniu nie lubią karmy klejącej od razu wycierają dzióbki do czysta ;:306
Ewciu pipio mamy kilka Ldl i przyjeżdżamy jak coś chcemy w dzień dostawy i na ogół jest albo nie ma a jest później. Nie lubię zakupów w dużych supermarketach moja cierpliwość wytrzymuje co najwyżej wielkość Ldl lub B. albo takie lokalne Lewiatany. Więc jestem często w Ldl i na trasie mam 4.
Nie żałuj gumiaczków mam je i są bardzo niskie w podbiciu musiała z przodu rozciąć i to jeszcze mnie cisną ;:306

Pięknego dnia Wam życzę, bo świeci piękne słoneczko, a ja lecę na kawkę do sąsiadki ;:304
Awatar użytkownika
wiolamanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4139
Od: 16 cze 2012, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Marysiu u mnie też Józiu zakwitnie,wyraznie widać pączusie :wink:
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Już któryś raz się łapię na tym, ze podobają nam się podobne rośliny: ja też bym natychmiast tę dąbróweczkę capnęła :wink: A choroba jest chyba nieuleczalna...nie mam czasu na ogród, nie mam gdzie wsadzać nowych roślin, a tymczasem właśnie wybieram się u mamy na targ popatrzeć za sadzonkami :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Wiolu bardzo jestem ciekawa bo to mój pierwszy Józiek
Pat to już wcześniej wykazywałyśmy podobieństwa zakupowe :lol: Mogłybyśmy mieć jeden ogród, bo nawet chwasty mamy podobne ;:306
a d,abróweczka stała biedactwo wciśnięta prawie pod ławką i krzycząc weź mnie, a lewizję miałam rok temu i ją straciłam ale jak kwitnie jest piękna, to roślinka na skalniak. W ogóle skalniak mam taki kolorowy ;:224
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Marysiu , zaciekawiło mnie , zakwitł Ci cytryniec , dla czego sądzisz że nie będzie owoców . kupiłam cytryńca jesienią , w tym roku pewnie nie zakwitnie , ale bardzo mnie zaintrygowała Twoja wątpliwość w co do owocowania .
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Oj Marysiu ale mnie załatwiłaś z tą Ajugą ;:306 -wielu polskich nazw nie znam a to łacińska ? - byłam dzisiaj na rynku a lewizje u nas po 15,00 nie kupiłam - dobrej nocki życzę ;:196
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Danusiu, bo ma parę lat, kwitł też rok temu i ani jednego owocka nie było i gdzieś czytałam, że dobrze mieć dwa :lol:
Elu a ja za lewizję płaciła 4 zł szt. ale już wiesz jak wygląda ajuga :lol: Dobrej nocy!
Awatar użytkownika
Helios
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 15 cze 2010, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

;:3
Tak też robię Marysiu, co najmniej 90 % moich roślin, to zakupy przez internet (z różnym skutkiem zresztą). :?
Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce zakwitnie (Friedrich Rückert)
Ogród Heleny Ogród Heleny cz.2
Ogród Heleny cz.3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”