Czyszczenie kostki brukowej,tarasu,kamieni

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Ja używam piany aktywnej własnie używają jej między innymi w gastronomi do czyszczenia sprzętu gastronomicznego lub w warsztatach samochodowych do czyszczenia między innymi tarczi takich tam innych.U mnie to zdało egzamin choć wcześniej próbowałam róznych środków.
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

W punktach sprzedaży kostki brukowej można kupić specjalistyczne środki do jej czyszczenia i konserwacji, które stanowią powłokę chroniącą przed silnym zabrudzeniem i ładnie przyciemniają kostkę podkreślając jej kolor.
Monika
Awatar użytkownika
iwaszam
100p
100p
Posty: 138
Od: 24 cze 2008, o 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Dla mnie w takich przypadkach niezastąpiony jest po prostu LUDWIK
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam - IWA
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Płynem do mycia silników samochodowych. Powinien też pomóc sprei do grilla i piekarnika.
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

iwaszam pisze:Dla mnie w takich przypadkach niezastąpiony jest po prostu LUDWIK
święta racja nawet z najbardziej chropowatej powierzchni da się wszystko usunąć tylko ludwikiem
m_trybulec
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 30 wrz 2010, o 07:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak usunąć plamy z kostki brukowej?

Post »

Ze względu na podciąganie kapilarne kostki zabrudzenia są bardzo uciążliwe do usunięcia, ponieważ wnikają w strukturę betonu. Można próbować i dobierać preparaty czyszczące, ale sprawdzonym domowym sposobem znajomego fachowca jest zwykły ?Ludwik? do mycia naczyń wymieszany w proporcji 1:3 z wodą. Kilkakrotne przetarcie plamy i spłukanie myjką ciśnieniową powinno usunąć zanieczyszczenie.
ferdynand
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 cze 2011, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak usunąć plamy z kostki brukowej?

Post »

- Ostatnio miałem ten sam problem. Przed garażem miałem troche plam, zarówno po oleju jak też inne tłuste zabrudzenia. Użyłem środka do usuwania plam firmy glostar. Najpierw myłem ich płynem ale zostało kilka starych plam, ale mają własnie taki środek stricte do usuwania plam. Wszystko mi ładnie zeszło.

- Jest dobry sposób na usunięcie plam po oleju, testowałem go na fragmencie plamy na kostce betonowej, plama ma około 4 miesięcy powstała po wycieku oleju silnikowego przez układ wydechowy :(, jakieś 1 i pół litra. Użyłem się do tego dwóch preparatów odtłuszczających na początku AQ M a potem AQ UNIVERSAL, w zasadzie usuwanie plamy ogranicza się do smarowania jej powierzchni co kilka dni, i dbanie o wilgotność plamy poprzez spryskiwanie zwykła wodą. Na koniec należy oczyścić dokładnie za pomocą myjki ciśnieniowej, celem usunięcia cząstek stałych które były w oleju. Działa to na zasadzie biodegradacji oleju, który w efekcie jest rozkładany na wodę i dwutlenek węgla. Ceny nie znam, bo dostałem próbki od przedstawiciela, ale zapewniał, że nie drogo, mam zamiar kupić, aby dokończyć plamę :)

-Spróbujcie Sopro 715, świetnie usuwa tłuste plamy
bogrody
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 28 paź 2011, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak usunąć plamy z kostki brukowej?

Post »

moj transit tez zostawia czasmi slady po sobie radze sobie zwyklym zmywaczem do hamulcow firmy textar :) forch tez dawal rade
freelicence
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 sty 2013, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak usunąć plamy z kostki brukowej?

Post »

Witam, aby usunąć plamy z kostki brukowej wcale nie są potrzebne specjalne środki, które zapewne kosztują majątek.

Istnieją dwa skuteczne sposoby na pozbycie się uciążliwych plam:

użycie rozpuszczalników organicznych
użycie środków zasadowych

Zakładam, że wiele osób już wpadło na taki pomysł wylewając na plamę benzynę ekstrakcyjną lub nitro. Proszę tylko wziąć pod uwagę, że są to środki, które bardzo szybko parują i bez odpowiedniej techniki ciężko aby rozpuszczalnik wniknął w strukturę powierzchni.

Aby się nie rozpisywać, zapraszam do foto poradnika jak w łatwy i bezpieczny sposób pozbyć się plam oleju z takich powierzchni jak kostka brukowa czy posadzka betonowa.

http://jak-wyczyscic.pl/2013/01/jak-usunac-plamy-oleju/

Rozumiem, ze temat został założony dosyć spory czas temu i autor na pewno już się uporał z tym problemem ale wiem, że jest masa innych osób które szukają rozwiązania a zawsze także lepiej wiedzieć coś więcej na przyszłość

Pozdrawiam
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak usunąć plamy z kostki brukowej?

Post »

m_trybulec pisze:ale sprawdzonym domowym sposobem znajomego fachowca jest zwykły ?Ludwik? do mycia naczyń wymieszany w proporcji 1:3 z wodą. Kilkakrotne przetarcie plamy i spłukanie myjką ciśnieniową powinno usunąć zanieczyszczenie.
Użyłem preparatu j.w. ale nie stosowałem żadnej myjki.
Zawsze w czasie deszczu lub tuż przed deszczem skrapiałem plamy płynem do mycia naczyń. Po kilku deszczach same zniknęły.
ogrady
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 24 mar 2013, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak usunąć plamy z kostki brukowej?

Post »

Do usuwania plam z żelaza (bo o tym chyba mowa) używam płynu nerta (dostępny w sklepach Karcher). Nie pamiętam dokładnie symbolu tego płynu ale jak powiesz co chcesz zmyć to ci doradzą. Do plam z oleju też używałem czegoś z oferty karchera, nie pamiętam nazwy... unimot czy jakoś tak.
mixedr4all
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 6 maja 2013, o 09:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak usunąć plamy z kostki brukowej?

Post »

Poszukuję tegoż płynu i u mnie w Lublinie (przedstawicielstwa Karcher) nigdzie go nie ma więc proszę o pełną nazwę to może uda mi się ściągnąć gdzieś z internetu.

Chyba, że ma ktoś jakiś sprawdzony środek i posłuży nazwą oraz wskaże miejsce zakupu to będę ogromnie wdzięczny.
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jak usunąć plamy z kostki brukowej?

Post »

Co za patologia z tymi reklamami :roll: Proponuję wprowadzić zapis do regulaminu, aby po 5 reklamie blokować ip :wink: A co do tematu, to na tłuszcze i żywice powinna rozpuścić terpentyna :) Ale nie próbowałem :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”