Begonia bulwiasta

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
aggie
50p
50p
Posty: 69
Od: 28 lis 2010, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Preston UK

Re: Begonia bulwiasta

Post »

Dzięki za odpowiedz, bo juz mnie rece swierzbily :lol:
mam taki dylemat z tymi moimi begoniami, bo niby kupilam zwisajace a liscie maja ogromne a lodygi grube i sztywne, myslicie ze to normalne, ze pozniej opadnie pod ciezarem?
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Begonia bulwiasta

Post »

Też mam ten sam problem.... :roll: Zwisające bardzo różnią się między sobą właśnie łodygami i liśćmi i nie wiem czy nie nastąpiła pomyłka u sprzedającego :?
Awatar użytkownika
maja79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1924
Od: 8 maja 2011, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielin Zachodniopomorskie

Re: Begonia bulwiasta

Post »

aggie pisze:Dzięki za odpowiedz, bo już mnie rece swierzbily :lol:
mam taki dylemat z tymi moimi begoniami, bo niby kupilam zwisajace a liscie maja ogromne a lodygi grube i sztywne, myslicie ze to normalne, ze pozniej opadnie pod ciezarem?
Pod naporem kwiatków położą się na pewno ;:108
Awatar użytkownika
IwonaJ
500p
500p
Posty: 581
Od: 9 lis 2012, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Begonia bulwiasta

Post »

Moja stoi już na wschodnim balkonie, łodygi nabrały bordowej barwy. Schowałam ją tylko gdy wyjeżdżałam na 2 dni bo bałam się gwałtownych zmian pogody.Gdy był silny wiatr to nachylił jej łodygę, ale potem wróciła do pionu.
Awatar użytkownika
ancyk33
200p
200p
Posty: 448
Od: 7 sty 2013, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: malopolska

Re: Begonia bulwiasta

Post »

Moje boginki od 3 dni nocuja na dworze i nic sie z nimi nie dzieje ale przyznaje ze mialam stracha i to nie malego :heja
"Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Philip Otto Runge ----Pozdrawiam -Nula
Moje parapetowce
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Begonia bulwiasta

Post »

ancyk33 pisze:Moje boginki od 3 dni nocuja na dworze i nic sie z nimi nie dzieje ale przyznaje ze mialam stracha i to nie malego :heja
Ja tak samo!! Choć na początku troszkę je hartowałam, ale pierwsza noc poza domem...wiadomo :tan
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Begonia bulwiasta

Post »

Kochani, a w jak dużych doniczkach trzymacie Swoje begonie? Już o to pytałam, ale może coś się u Was zmieniło. Ja na razie mam je w 2 l doniczkach i zastanawiam się, czy nie są za małe. Tylko takie doniczki mieszczą mi się do kwietników na ścianie, gdzie jest cień. Tu właśnie chciałabym uprawiać begonie. Miejsce jest zacienione ale latem ziemia będzie w nich i tak wysychać w ekspresowym tempie. Ale to chyba dobrze, bo begonie lubią sucho, prawda?
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Begonia bulwiasta

Post »

A moim opadają pączki ;:145
jaki może być tego powód?
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Begonia bulwiasta

Post »

Magdallena pisze:Kochani, a w jak dużych doniczkach trzymacie Swoje begonie? Już o to pytałam, ale może coś się u Was zmieniło. Ja na razie mam je w 2 l doniczkach i zastanawiam się, czy nie są za małe.
Mam ten sam problem..Zauważyłam, że begonie zwisające słabiej rozwijają korzenie, ale za to np. Marginata jest w średniej doniczce i już cała zawalona korzeniami, więc ją chyba wrzucę w większą doniczkę. Zwisające sadzę po dwie do 5L.

anym a czym nawozisz? Może zły nawóz?
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Begonia bulwiasta

Post »

Alenko :wit
Zasilałam biohumusem,mam je pierwszy raz,ogólnie są w dobrej kondycji.
Wieczorem wstawię zdjęcie
POZDRAWIAM ;:3 ;:3
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Begonia bulwiasta

Post »

Powodów może byc pewnie wiele..Złe podłoże, za mokro, sucho , zły nawóz..Spróbuj może dać im nawóz do kwitnących z większą ilością potasu i fosforu ;:215
Awatar użytkownika
ancyk33
200p
200p
Posty: 448
Od: 7 sty 2013, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: malopolska

Re: Begonia bulwiasta

Post »

Magdallena pisze:Kochani, a w jak dużych doniczkach trzymacie Swoje begonie? Już o to pytałam, ale może coś się u Was zmieniło. Ja na razie mam je w 2 l doniczkach i zastanawiam się, czy nie są za małe. Tylko takie doniczki mieszczą mi się do kwietników na ścianie, gdzie jest cień. Tu właśnie chciałabym uprawiać begonie. Miejsce jest zacienione ale latem ziemia będzie w nich i tak wysychać w ekspresowym tempie. Ale to chyba dobrze, bo begonie lubią sucho, prawda?
Moje sa w 17 i 21 doniczkach i mysle ze takie sa najodpowiedniejsze ,przynajmniej tak z wlasnego doswiadczenia i z tego co sie naumialam z zeszlych lat :;230
"Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Philip Otto Runge ----Pozdrawiam -Nula
Moje parapetowce
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Begonia bulwiasta

Post »

Ok, dzięki za odpowiedzi. To jednak nie będę mogła trzymać begonii w tym miejscu, które dla niej upatrzyłam :roll: - nie zmieszczą mi się tam tak duże donice. Chyba najlepiej obserwować rośliny i jak - tak jak u Madzi - widać będzie, że doniczka jest za mała, posadzić w większą.
Co do opadających pąków to może jakiś grzyb? Może za dużo podlewasz?
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”