Agave - agawa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: AGAWA ŻÓŁKNIE

Post »

Szkoda, że tak się dzieje, widocznie coś robię nie tak. Jak co roku tak będzie to co w końcu z niej zostanie
Paulina
agapanta
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 10 paź 2008, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: JORDANÓW

Re: AGAWA ŻÓŁKNIE

Post »

to ja miałam kłopoty z agawą dwa lata temu ale dzięki poradom tej strony została uratowana ,. moja agawa miała za mokro.Dzisiaj trzymam ją w garażu i do tej pory była raz podlana .Teraz jest zielona i zdrowa
agapanta
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: AGAWA ŻÓŁKNIE

Post »

Nie wydaje mi się żebym moje za często podlewała. Ale może tylko mi się tak wydaje skoro twoja dopiero raz podlana, tego będę się trzymać
Paulina
Oskorei
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 sie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Agave - agawa

Post »

Witajcie. Mam problem z moją małą agawą. Na jej liściach pojawiły się jakiś czas temu plamy. Myślałem, że to oparzenia spowodowane kroplami wody, ale dziś jak się obudziłem, znalazłem nową plamę. Jest to najprawdopodobniej jakiś szkodnik, rzecz w tym, że nie wiem jaki. Jak z nim walczyć?
Cała roślina wygląda tak, widać i starą, i nową plamę:

Tu cała roślina, ze zbliżeniem na obie plamy:


A może to wina nadmiaru słońca? Trudno mi w to uwierzyć, bo stoi ona na słońcu tylko rano do dwunastej...
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Chora agawa

Post »

Agawy kochają słońce, doskonale rosną w upale.
Waleria
biedrusko
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 12 maja 2011, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Agawa - problem

Post »

Koleżanki, Koledzy,
Wiecie może co się dzieje z moja agawą? Przesadziłem ją w weekend poniewaz miała odnóżki i wczoraj po 3 dniowej nieobecności w domu zauwazyłem, że coś się dzieje z jej liściami? Agawa na noc jest w garażu a za dnia wystawiam ją na zewnątrz domu ekspozycja południowa.
PROSZĘ O POMOC! :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

/pozdrawiam
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Agawa - problem

Post »

Okaz zdrowia , nic dodać nic ując , te slady na liściach to normalna reakcja na słońce , najstarsze liście może stracić , wydaje mi się że ma trochę za mokre podłoże , przydałoby sie troche przesuszyć.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Agawa - problem

Post »

Nie stawiaj jej w pełnym słońcu i za dużo wody chyba że ziemia na dworze wysycha na wiór to rozumiem dlaczego ziemia taka mokra. :wink:
MalaWiedzma
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 maja 2012, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Chora agawa! :(

Post »

Witam,

Moja Agawa była zdrowa od kiedy tylko odcięłam ją od agawy matki. Mam ją już 4 lata i do tej pory była piękna. Dzisiaj siedząc w pokoju, kiedy spojrzałam na niektóre liście, to pod światło miały jasne plamy. Kiedy przyjrzałam się im z wierzchu, okazało się, że niektóre pokrywają "podskórne" zielone bąble. Jeden już wcześniej pęknięty - byłam 2 miesiące poza krajem i roślinką opiekowała się siostra - jest taki jakby niciowaty. W sensie wysechł już i tam, jakby coś "wyżarło" wierzchnią warstwę. Bardzo się boję co teraz będzie z roślinką.... Proszę o pomoc. Co kupić? Jak jej pomóc?

Dodam, że roślinka ma suchą ziemię.

patrycja
Awatar użytkownika
Majorek
500p
500p
Posty: 571
Od: 9 lis 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Chora agawa! :(

Post »

Na początek przyda się zdjęcie (może nie jedno a przynajmniej ze 3 z różnych stron, tak aby sfotografować całą roślinkę). A potem to pomyślimy co się z kwiatuszkiem dziać niedobrego może. :)
Życzę miłego dnia
Tomek.
ewa48
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 10 cze 2012, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Agawa - żółknięcie lisci.

Post »

..mam trzy agawy średniej wielkości; dwie zimują w ciemnej piwnicy, a jedna w chłodnej, ale widnej klatce schodowej.
Oczywiście, w okresie zimowym prawie w ogóle nie podlewam.. (Mam nauczkę z lat ubiegłych, czym grozi przelanie roślin, więc uważam)
I teraz mój problem, ta która stała całą zimę na klatce, schodowej, ale z dostępem światła, jest piękna-zielona, nie ma żadnych ubytków, a te dwie, które stały w ciemnej piwnicy, mają zżółknięte największe liście.
Czy brak światła, powoduje takie efekty? czy może jakaś choroba je dopadła??
Jak sądzicie ? :wink:
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Chora agawa

Post »

Prawdopodobnie w piwnicy było wilgotno i roślinki zostały zaatakowane przez jakieś grzyby. Jeśli środek pędu oraz korzenie są zdrowe to rośliny powinny dojść do siebie. Uszkodzone części liści warto usunąć. Przydałyby się jakieś zdjęcia.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
ewa48
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 10 cze 2012, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Chora agawa

Post »

... kurczę, obcięłam te zżółkłe liście, niestety zdjęć nie będzie, ale macie rację, może były jakieś "grzybki" w tej mojej piwnicy??
Wystawiłam agawy na szczere słońce, mam nadzieję, że dadzą radę i unormują swoje piękno.
A jeszcze zapytam, czy przypadkiem, nie chować je teraz na noc do pomieszczenia? noce są chłodne?
Albo czymś przykrywać na noc?
Jak uważacie??
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”