Dozownik,inżektor

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Dozownik,inżektor

Post »

Zastanawiam się nad kupnem dozownika do nawozów granulowanych, który można zamocować na końcu węża... Bieganie z konewką i nawożenie dolistne (np trawnika) zajmuje strasznie dużo czasu. Patrzyłam na dozownik firmy Substral. Czy ktoś z Was go używa? Czy się sprawdza podczas nawożenia/podlewania :?:
Monika
Awatar użytkownika
Wojtek76
100p
100p
Posty: 119
Od: 12 kwie 2008, o 15:33
Lokalizacja: północna Małopolska

Post »

Wygląda na to, że nikt tej metody nawożenia nie przećwiczył :)
Jeśli to nieduży wydatek, to zainwestuj, poeksperymentuj, a potem daj nam znać, czy jest sens w to wchodzić :wink: :D
to ja, Wojtek :)
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

Chyba faktycznie bedę musiała pójść na pierwszy ogień... :)
Monika
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Ja kiedyś czegoś takiego szukałam, ale nie było. Jeśli możesz, napisz, w jakiego typu sklepach z tym się spotkałaś.
Waleria
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

Widziałam w marketach - chyba w OBI
Monika
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

Fox, pamiętasz jakiej był firmy? Granulatu nie można było tam wsypać?
Monika
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

W zeszły weekend kupiłam zestaw Substrala: 2 nawozy Magiczna Siła (trawink i iglaki) + dozownik :D
Wszystko w zawrotnej cenie 10 zł !!!
Niestety nie było żadnej informacji jak używać ww. dozownika tzn. czy nawóz rozpuszczamy z wodą i w jakich proporcjach....
Napisałam więc maila do Substrala i... po kilku dniach dostałam odpowiedź i skan instrukcji.

Pozwólcie, że zacytuję:

"DOZOWNIK PRZEZNACZONY DO STOSOWANIA TYLKO Z NAWOZAMI ROZPUSZCZALNYMI Z LINII MAGICZNA SIŁA.
Sposób użycia:
*wsyp około 75g (7 łyżek stołowych) nawozu do butelki
*napełnij dozownik wodą do pełna i zamieszaj aż do całkowitego rozpuszczenia nawozu
*zakręć butelkę przy pomocy nakrętki i przyłącz do przewodu hydraulicznego za pomocą szybkozłączki 1/2 cala.
*podlewaj ogród około 8 minut, aż do całkowitego zużycia płynu
*w przypadku trawnika jednokrotna aplikacja wystarcza naokoło 20 m."
Monika
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

Dopytałam jeszcze Pana z Substrala, czy powyższa proporcja ma rónież zastosowanie do dolistnego nawożenia iglaków.

Uzyskałam nast. informację:

Pyt.: czy proporcja 75 g, dotyczy również dolistnego nawożenia iglaków "Interwencyjnym nawozem do iglaków" (Magiczna Siła)??
Odp.: TAK, jest to bazowy wsad odpowiadający standardowej dawce 1g/L. W przypadku nawożenia doglebowego iglaków należałoby powtórzyć zabieg dwukrotnie, aby uzyskać zalecaną dawke 2g/L, podobnie jest przy nawożeniu trawnika - niestety nie da się rozpuścić 150g w pojemniku w celu zastosowania jenokrotnej aplikacji.
Monika
Awatar użytkownika
PiVi
100p
100p
Posty: 155
Od: 21 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska / Warszawa
Kontakt:

Post »

Waleria pisze:Ja kiedyś czegoś takiego szukałam, ale nie było. Jeśli możesz, napisz, w jakiego typu sklepach z tym się spotkałaś.

Tak jak napisano powyżej - to dozownik Substrala do linii nawozów interwencyjnych
(tak to nazywają) Magiczna Siła.

Wygląda toto tak:

Obrazek

Kosztuje z 10-20 pln zależnie od sklepu.
Działa całkiem wygodnie - sypiesz do środka nawóz (wersja dla ogrodu/trawnika/iglaków/inne..)
zalewasz wodą, podłączasz wąż ogrodowy na szybkozłączce.. i czekasz aż się wypryska :)

PiVi
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

A jaki wzglednie tani dozownik proponujecie kupić do podłaczenia do systemu kropelkowego w namiocie foliowym? Może jakies zdjęcia, linki?
Ankakoz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 10 wrz 2010, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Inżektor-dozownik

Post »

Witam,

Czy używał ktoś z Państwa inżektora do pobierania nawozów? Czy sprawdza się on przy podlewaniu wężem? Czy zmienia on automatycznie ilość pobieranego nawozu przy zmianie ciśnienia na wylocie? czy polecilibyście go Państwo? Czekam na odpowiedź,

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: INŻEKTOR

Post »

Są w sprzedaży różne rodzaje dozowników, mniej i bardziej dokładne, można praktycznie sprawdzić dokładność , wystarczy założyć licznik do wody i wyliczyć ilość zużytego nawozu do wody pobranej.
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: INŻEKTOR

Post »

Ankakoz , inżektor to wspaniałe urządzenie , gorąco polecam ! Pozwala na precyzyjne i regularne zasilanie roślin , a to jest rzecz najważniejsza . Stosowanie nawozów w pełni rozpuszczalnych jest znacznie lepsze od tzw. posypowego i następnie wpłukiwanie w glebę ... Bardzo łatwo i natychmiast można reagować na wszelkie sygnały o niedoborach poszczególnych składników . Można stosować przy podlewaniu wężem ( ale bez sitka na końcu , bo zbytnio zwiększa ciśnienie ), ale najlepiej i najwygodniej używac wraz z wężami dwukomorowymi typu T-tape . Przy zmianie ciśnienia na wylocie (ale na wlocie również) zmienia się faktycznie pobór nawozu . W zasadzie nie tyle jest ważne samo ciśnienie , co proporcje wlot/wylot . Obliczenia należy przeprowadzić dla danych warunków . Przykładowo : odkręcony kran na maxa ( z wodociągów) , wylewa 1000L wody na godzinę . Jednocześnie inżektor zasysa 50L rozpuszczonego nawozu .Nawozy wieloskładnikowe stosujemy w stężeniu 0,1-0,5%. To znaczy ,że w tych 50L , które będą zassane , należy rozpuścić 1-5 kg nawozu ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”