Palisada - czy ktoś ma pomysł na wykonanie tejże?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
sme
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 lip 2008, o 12:57
Lokalizacja: Katowice

Palisada - czy ktoś ma pomysł na wykonanie tejże?

Post »

Witam,

borykam sie z małym problemem jak zrobić palisadę w moim mega dużym ogoródu (dom szeregowy). Myślałem już o podkładach kolejowych ale jak troszkę o nich poczytałem to doszedłem do wniosku, że nie chcę żeby śmierdziały w słoneczne dni, poza tym mam małe dziecko.
Myśłałem żeby zrobić betonowe (takie gotowe słupki na zakładkę wbijane w ziemię ale koszt jest niewspółmierny do jakości wykonania.
Obecnie myślę o dreniwe lub o jakichś łupanych kamieniach.
Z gory dziękuję za pomoc - zdjęcia poniżej. Wydaje mi się, że palisada jest obowiązkowa, żeby te półki się nie obsuwały. Za płotem jest droga wewnętrzna, którą czasami jeżdżą samochody.

Sme
Obrazek

Obrazek

Obrazek

i widok z góry:

Obrazek
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Ja tu widzę kamienie. A co robią sąsiedzi?
Waleria
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Przejeżdżając przez Lichtenstein straszliwie spodobały mi się takie murki:
Obrazek Obrazek Obrazek
Fakt, że oni mają tam kamienia pod dostatkiem, :lol: ale zainspirowany tym zamierzam postawić sobie taki kwietnik z cegieł pozostałych po remoncie i obłożyć kamieniem elewacyjnym. Może Ciebie też to zainspiruje?
sme
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 lip 2008, o 12:57
Lokalizacja: Katowice

Post »

Sąsiedzi robią taki zwykły spad i na tym chaos, kamienie, jakieś rośliny, chińskie motywy - ja to nazywam deszczem meteorytów. Absolutny brak ładu i pomysłu.
Kształt tej palisady mam w zasadzie już wymyślony - to będą łuki w stronę płotu.
Cegły, a na to kamień wydaję się być całkiem niezłym pomysłem.

Dziękuję i proszę o jeszcze. :-)

Sme.
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

Z kolei ja bym widział tu bardzo ładnie prezentujące się betonowe palisady wyglądem i fakturą imitującą drewno tzw stemplowany beton,o którym pisała hanka55. Podeślij na PW adres mailowyto prześlę Ci oferte firmy to może coś jeszcze dobierzesz - ja w każdym bądź razie jestem tym urzeczony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”