Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Zablokowany
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

sokolica napisał(a):
Zajęło mi to dużo czasu, ale stwierdzam, że Bi58 działa ;:215
To doskonała wiadomość. ;:173

Wydaje mi się też (i muszę tu o tym napisać), że za skromna jesteś. Lub za wiele oczekujesz od swoich wciąż młodych roślinek. Ten sezon będzie przełomowy i one jeszcze pewnie mogą nie spełnić Twoich oczekiwań - to o gymno i hojach. Ale następne lata będą Twoje na pewno! ;:204
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Chętnych na te kulki to już jest kilku, tylko ta roBaczki od 2 lat nie wytworzyła ani jednej :evil: Zastanawiam się, czy coś mu dolega. Trochę zebrało się na nim takiego dziwnego nalotu. Ani się on nie rozprzestrzenia, ani nie zmniejsza. Ale jakiś taki nienaturalny jest.

Henryku od gymno chciałabym tylko kwiatków, mogą nie rosnąć. Od hoi odwrotnie: aby rosły, kwiatki są na dalszym planie. Póki co, sama jestem zaskoczona, ponieważ akurat hoje współpracują doskonale. Żadnych strat, wszystko rośnie. Niebawem czeka je szok. Na razie i kaktusy (jakieś 150) są na tym samych parapecie co hoje (jakieś 50). Nietrudno sobie wyobrazić, jaki to ścisk :lol: Jak tylko słońca będzie więcej, oczywiście kaktusy opanują cały parapet, a hoje dostaną eksmisję na inny - zachodni. Mam nadzieję, że buntu nie będzie.

Olu oczywiście zapraszam jak najczęściej :wit
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

I ja się melduję w 2 części :wink: Rośliny Ci ładnie przezimowały a więc teraz tylko czekać na ;:3 i kwitnienia ;:108
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
Awatar użytkownika
chaveiro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1135
Od: 26 sie 2011, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom, Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Magdo melduję się i ja w nowym wątku, fajne te hoje, zbiorówki też niczego sobie, u mnie jeszcze kaktusy śpią na strychu u rodziców nie bardzo mam gdzie je postawić w mieszkaniu a aura na zewnątrz jeszcze nie sprzyja ich wystawieniu na balkon, dodatkowo muszę pomyśleć o jakiejś ochronie przeciw deszczowi i osłonie przeciwko słonku aby się nie poparzyły.
Witam w kolekcji kaktusów i sukulentów - mój wątek
Mariusz "Chaveiro"
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Jak możesz twierdzić, że wstęp jest mało spektakularny ;:134 ;:124 Gymnoki miodzio ;:oj , fotki cudowne, jak z katalogu ;:138
Pozdrawiam, Zuza
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Madziu,dla mnie tylko się liczą gymlaki,ślicznie ci przezimowały,na pewno ślicznie zakwitną,trzymam kciuki ;:215
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Pięknie zaczęłaś ;:138
Mnie na pewno tu nie zabraknie ;:108 Na hojkach się nie znam ,ale widać ładne i zadbane ;:138
Natomiast Gymnocalycja super :!: :!: jak by w ogóle nie zimowały są w super kondycji ;:138 one bez kwiatków też są piękne :D
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

sokolica pisze:No właśnie, wszyscy chcą kwiatków :roll:
Jacy wszyscy? :) Ja pisałem, że będzie warto tu wpadać, bo po prostu masz fajne roślinki :) Dla mnie bez różnicy czy z kwiatami czy bez, bo są fascynujące same w sobie. Kwiat to tylko dodatek i oznaka, że roślinom jest u nas dobrze :)
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Mateusz, dobrze piszesz ;:63
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

sokolica pisze:
theoria_ pisze:;:138 Śliczne i czyściutkie. Tęskniłam za nimi całą zimę!
M. nivosa przepiękna ;:167
U mnie jak zawsze - odkurzone :wink: A nivosa wygląda jak pokurcz. Ubyło jej przez zimę chyba kilka cm w talii. Wielce prawdopodobne, że w tym roku pojedzie w świat ;:224 Znaczy się do
Ja się wstydzę pokazywać, bo moje mało że anorektyczne, to jeszcze całe pokurzone :oops: Międzyrzec Podlaski kojarzę te okolice... czyste powietrze, słoneczko, idealne miejsce do opalania ;:224
;:196
truskafka85
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2012, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

parafrazując słynne "jest zima, to musi być zimno" - "jest zima (bo przecież nie wiosna :evil:), to muszą być pokurczone" ;:224
Kaktusowo :twisted:
pozdrawiam
Asia
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

AleksandraBdg pisze: Zgadzam się z Henrykiem, pokazałaś wszystko co najlepsze...Gymnocalycium i Hoye!
Gdyby do tego zestawu były jeszcze parodie,to Hynio by był cały happy.
sokolica pisze: A M. nivosa wygląda jak pokurcz. Ubyło jej przez zimę chyba kilka cm w talii.
theoria_ pisze:Ja się wstydzę pokazywać, bo moje mało że anorektyczne, to jeszcze całe pokurzone :
truskafka85 pisze:parafrazując słynne "jest zima, to musi być zimno" - "jest zima, to muszą być pokurczone"
No właśnie,moja Wigginsia sellowii po zimowaniu długo dochodzi do normalności i tak jest każdej wiosny.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ( koniec lipca 2012.)
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Mariusz, Ty lepiej zajrzyj do tych swoich roślin. Było kilka ciepłych, słonecznych dni. Może już Ci kwitną na tym strychu :lol:
truskafka85 pisze:parafrazując słynne "jest zima, to musi być zimno" - "jest zima (bo przecież nie wiosna :evil:), to muszą być pokurczone" ;:224
Ano właśnie nie są. Może kilka sztuk, tak na palcach jednej ręki licząc. Tak, jak pisała Gosia: rośliny wyglądają, jakby w ogóle nie zimowały. Boję się, co to będzie, gdy je podleję ;:202 Chyba do maja tego nie zrobię, bo będą wyglądały jak piłki plażowe.

Marianie parodii u mnie nie ma. Przynajmniej tak sądzę :lol: Zatrzymałam się na nazewnictwie co poniektórych, jako Notocactus i tak zostanie. A co do odwodnionych roślin, to Twoja Wigginsia bije na łeb na szyję wszystkie moje. Najbardziej odwodniony burak u mnie to taki:


Obrazek

Jego kondycja już jesienią była średnia (te plamy :? ). Na razie nie grzebię mu w korzeniach, zobaczę co będzie, gdy dostanie wody.
A teraz kilka obrazków wątpliwej urody.
Gymnocalycium chiquitanum - co to za rdzawe kropki? Nie może być, aby przędziorek się nim zainteresował. Przynajmniej na ile to możliwe, nie stwierdziłam żadnych szkodników. Regularnie dostaje chemię. Nabawił się tego na zimowisku.

Obrazek


Tephrocactus geometricus - nalot o którym wspominałam. Nie rozprzestrzenia się, nie da się zdrapać, po prostu wygląda paskudnie, a roślina od dwóch lat nie rośnie nic a nic. Co to może być? I jak temu zaradzić?

Obrazek


A żeby tak ponuro nie było, znalazłam kilka nowych pączków, np o taki :D

Obrazek

---------

hoja kalimantan wredota jakich mało. Mam ją od pół roku, dwa stożki wzrostu wypuściła, oba zasuszyła. I taki wypierdek sobie stoi i ćwiczy moją cierpliwość. Ale listki ma ładne :lol:

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”