Ziemniaki- wszystko o uprawie cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Ziemniaczki , ziemniaki

Post »

Moja mama uważa, że absolutnie nie należy kroić ziemniaków przed posadzeniem. Niepotrzebnie naraża się je na choroby. W przypadku kiedy nie macie tzw. sadzeniaków, najlepiej po prostu wybrać jak najmniejsze ziemniaki, ze zwykłych, kupowanych do konsumpcji. Nie muszą być wcale małe. Robiłyśmy tak w zeszłym roku, sadziłyśmy dużymi ziemniakami. Plony były super. Jeszcze mamy duży zapas własnych ziemniaków w piwnicy.
Proszę bardzo , tu po lewej:
Obrazek
Awatar użytkownika
magn0lia
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 lis 2012, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Opola
Kontakt:

Re: Ziemniaczki , ziemniaki

Post »

Marginetka Chryste Panie! Ale masz warzywniak!!! Tak zrobię jak mówisz, wybiorę maluchy do sadzenia.
Moje ukochane kwiaty http://www.streptocarpus.lubniany.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
bozena76
50p
50p
Posty: 58
Od: 6 wrz 2012, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemniaczki , ziemniaki

Post »

Ze sklepu ziemniaki do sadzenia też się nadają ale też trzeba zwrócić uwagę . Ja kupiłam ostatnio ziemniaki ,kolor biały i coś nie tak z nimi. Podczas gotowania z wierzchu miękkie a w srodku twarde . Jestem przewrażliwiona na tym punkcie . Kupuję żółte ale jak nie ma ich to białe muszą być . :( Ziemniaki żółte dla mnie najsmaczniejsze. Swoje z ogródka nie umywają się do kupnych.
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2972
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ziemniaczki , ziemniaki

Post »

Marginetka :)
To cebula siana czy sadzona z rozsady czy z dymki? Jakie masz odstępy miedzy rzędami?
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Ziemniaczki , ziemniaki

Post »

Zdjęcie jest z końcówki maja 2012 roku, a cebula jest z bardzo marnej, przecenionej już w Nomi dymki.(zapomniałam kupić ładną dymkę a potem brałam co było), po prawej jest cebula siana z kupnych nasion. Ta duża wyrosła tak, że zebrałyśmy tego z 10 dużych koszy, rozdałyśmy 3/4 i jeszcze mamy zapas do lata. Ta siana długo wschodziła ale także byłam z niej zadowolona.
Odstępy między rzędami? Ziemniaki były sadzone sadzarką a tam, gdzie miały być warzywa sąsiad wyciągnął również rzędy sadzarką (oczywiście pustą, bez ziemniaków :wink: )
Tu widok na cały warzywnik:
Obrazek
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Ziemniaczki , ziemniaki

Post »

;:oj ;:oj ;:oj ;:oj
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemniaczki , ziemniaki

Post »

Ida74

Jak się ma tej klasy ziemię, to nie ma żadne ;:oj

Wyredlenie to świetny pomysł, który powinni u siebie stosować wszyscy Ci, którzy gospodarują na ciężkich lub wilgotnych glebach. Przyspiesza nagrzewanie się gleby i polepsza napowietrzenie.
Awatar użytkownika
magn0lia
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 lis 2012, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Opola
Kontakt:

Re: Ziemniaczki , ziemniaki

Post »

Marginetka właśnie chciałam zapytać jakiej klasy masz ziemie? Jakieś nawożenie stosujesz? Przepiękny ten warzywniak! Ja mam terenu 1ha, połowa, moze 3/4 to ogród, reszta leży odłogiem i na dobrą sprawę warzywniak mam wielkości 2x3m, aż mi wstyd. Tylko, ze ja mam ziemie bezklasową i żeby z mojego 2x3 cokolwiek osiągnąć muszę się nieźle gimnastykować ;:223
Moje ukochane kwiaty http://www.streptocarpus.lubniany.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Ziemniaczki , ziemniaki

Post »

Ziemia III klasa
Poplon-gorczyca lub rzepak
Nawozy: jesienią fosforowo-potasowe
wiosną- azotowe
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemniaczki , ziemniaki

Post »

Nawożenie widzę profesjonalne ;:215

A pokrzywy u Ciebie rosną ? :D
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Ziemniaczki , ziemniaki

Post »

Pokrzywa chciałyby bardzo rosnąć- jak pielę to mam całe ręce poparzone, siewek pokrzywy jest mnóstwo.
Na pierwszym zdjęciu wyraźnie widać suche, rozkładające się już łodygi poplonowej gorczycy.
Ile ja się tych łodyg nawynosiłam z tej części działki gdzie sialiśmy trawę...
To nasz ubiegłoroczny, nowy trawnik a za nim warzywnik- od lewej: ziemniaki, cebula dymka i siana, pomidory, marchewka, pietruszka, buraki czerwone, rzodkiewka, groch,sałaty, kapusta, ogórki, papryka, pory, selery, fasolka szparagowa, koper, poziomki, truskawki, fasola tyczna, szpinak i pomidory koktajlowe, dynia i cukinia rosły zupełnie gdzie indziej, bezpośrednio na pryzmie z kompostem, były wspaniałe ;:333
Obrazek
Awatar użytkownika
piotrek7725
200p
200p
Posty: 368
Od: 20 cze 2012, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Ziemniaczki , ziemniaki

Post »

na jesień po zbiorach daj im trochę urosnąć jak już będą lekko podrośnięte to je spryskaj i 3wraz z korzeniami padną :)
PS pokrzywa zawiera dużo azotu :)
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Co po ziemniakach

Post »

Odświeżam wątek i proszę o pomoc. Co mogę posadzić po ziemniakach, które sadziłam w poprzednim roku? Wiem, że można truskawki, ale czy coś jeszcze? Głównie chodzi mi o warzywa ;)
Pozdrawiam, Ogoonek :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”