Czy jest taka róża

Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 634
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Czy jest taka róża

Post »

Wątek troszkę zmienił charakter ale wydaje mi się ze tytuł jest dobry dla każdego zagadnienia związanego z różami tak więc piszmy tu o swoich spostrzeżeniach dotyczących ich uprawy.Każdy ma jakieś swoje spostrzeżenia którymi warto się podzielić z innymi.
  • Pozdrawiam Jurek
Awatar użytkownika
rose_marek
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1304
Od: 14 wrz 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Oregon, USA

Re: Czy jest taka róża

Post »

monika pisze: cały luty z temp. ok -20Cdo -28C bez śniegu zrobił swoje.
Dodam tylko że róże mogą przymarznąć przy dużo mniejszym mrozie.

Na przykład nagły przymrozek (-10 C) jesienią, kiedy róża nie zdążyła się zahartować może wyrządzić większe szkody niż miesięczny mróz -30 C w środku zimy.

Rownież wiosenny przymrozek po dłuższym okresie ciepła, gdy róża rozhartowała się też może wymrozić róże.

W moim klimacie nie ma mocnych mrozów (kilka dni w roku do -15 C), ale duża część młodych pendów które wyrosły późnym latem i jesienią jest przemarznięta na wiosnę. Po prostu nie zdąrza się zahartować. Dlatego ważne jest by nie nawozić róże późnym latem i jesienią, by dać różom czas na zahartowanie się.
Pozdrawiam, Marek
rose_marek_malinki
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy jest taka róża

Post »

Marku, myślę, że taki właśnie przymrozek załatwił moje wielkokwiatowe w ubiegłym roku ;:108
Październik do połowy listopada był bardzo ciepły i wilgotny w centralnej Polsce. Różyczki puściły pączki a w połowie listopada przyszedł mróz minus kilkanaście stopni bez śniegu. Późniejsze mrozy je dobiły. Dodatkowo, róże osłabiło to, ze przesadziłam je jesienią na nowe miejsce.
Toniu, jak Morgengruss powtarza kwitnienie? Nie mam tej róży a jest bardzo ładna.
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy jest taka róża

Post »

przepraszam ale czy i ja mogłabym podpiąć się ze swoją prośba do tego wątku? :oops: .
szukam róży
-pnącej
-pachnacej
-bez kolców(lub mało)
-która obficie i długo kwitnie:)

jest taka w ogóle? bo ja od 2 miesięcy szperam po all.. i trafic w tę jedyna nie mogę a to co kupiłam w ogrodniczym w tamtym roku to jakas porażka.Będę wdzięczna.
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 634
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Czy jest taka róża

Post »

Właśnie takiej róży jest poświęcony ten temat, w pierwszym poście tego wątku zadałem to samo pytanie, tak więc wróć do pierwszego postu poczytaj i może coś wybierzesz, warto poświęcić troszkę czasu i przeczytać od początku są propozycje i jest dyskusja
  • Pozdrawiam Jurek
Awatar użytkownika
JSZFRED
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2842
Od: 1 lut 2008, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Re: Czy jest taka róża

Post »

To może kwitnące raz róża Lykkefund biało kremowa lub Rosa Helenae Semiplena i czerwony Gefylt zamówiłam w tym roku więc mam tylko informacje z Rosarium, co do Morgengruss jest fajna, ale poprzedniej zimy wymarzła i bardzo słabo odbiła, natomiast Westerland wymarzł całkowicie, podmarzło też kilka pędów Flammentazm, ale to terminatorka zawsze choć część przetrwa i pięknie kwitnie tylko nie pachnie, najlepiej bez okrywania rosną u mnie historyczne i rugosy mieszkam na wschodniopółnocnej stronie Warszawki
Pozdrawiam Asiorek

Asiorlinki
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Czy jest taka róża

Post »

Może Aleksander McKenzie? Jest to róża kanadyjska, którą można uprawiać jako krzaczastą lub pnącą. Jest dostępna w Rosarium i u naszych forumowych koleżanek: Kamili Szlązkiewicz oraz Gloriidei.
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy jest taka róża

Post »

santana51 pisze:Właśnie takiej róży jest poświęcony ten temat, w pierwszym poście tego wątku zadałem to samo pytanie, tak więc wróć do pierwszego postu poczytaj i może coś wybierzesz, warto poświęcić troszkę czasu i przeczytać od początku są propozycje i jest dyskusja

no chyba nie do końca te same kryteria :roll:
Yoannak
500p
500p
Posty: 607
Od: 2 kwie 2011, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: Czy jest taka róża

Post »

Podłączam się pod wątek różany. Przeczytałam od początku i dalej nie wiem co mam wybrać jako róże pnącą, nieprzemarzającą ;:218. Więcej wymagań nie mam, jak będzie pachnieć to super, byle, żeby co roku nie zaczynała swojego wzrostu od kopczyka ;:185.
Chcę ją posadzić przed domem, ale nie będzie się opierać o żadną ścianę, tylko o pergolę, która już na nią czeka.
Czy przy takich wymogach możecie mi pomóc, proszę ;:180 ?
Joasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”