Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

rapunzel pisze:Agrestowa, jako alternatywę dla komarzycy polecam ci bluszczyk kurdybanek (variegata). Jest wieloletni, więc można pokusić się o przechowanie go w chłodzie. Ja go w poprzednim sezonie nie miałam, bo miał go tylko jeden facet na targu i żądał za niego aż 5 zł, a to dla mnie jak na uzupełnienie skrzynki ciut za dużo. :wink:
http://rosliny.wymarzonyogrod.pl/baza-r ... 129/65790/
Ewentualnie mógłby być też barwinek, ale on ma ciemnozielone gładkie listki. Jest również wieloletni.
Dziękuję, będę szukać! Znalazłam tez artykuł o roślinach, które maja ozdobne liście i pozapisywałam sobie nazwy. Chciałabym też zobaczyć jak wygląda na żywca kocanka mikro. Może spotkam ją na targu razem z kurdybankiem :)
Awatar użytkownika
sylwia75
100p
100p
Posty: 169
Od: 19 lut 2012, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Magda oby tylko na ,,takie,, choroby chorowały nasze dzieci :wink: Serce się raduje jak człowiek widzi jak dzieci zbierają pozytywne żniwo
naszej wieloletniej pracy :tan
Pozdrawiam Sylwia
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3085
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

OBY :wit
Grymasella
200p
200p
Posty: 280
Od: 5 wrz 2008, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Chciałam Wam napisać słów kilka o moim odkryciu ad 2012 - begoniach. Od lat zarzuciłam ich sadzenie, bo wiecznie było coś nie tak. Ale w zeszłym roku posadziłam wynalazek (IMHO) wszechczasów - begonie Dragon i Big. Zdjęcia z netu:

Dragon:
Obrazek
http://davesgarden.com/guides/pf/showimage/161404/


Big:
Obrazek
http://otto-wenger.blogspot.com/2011/07 ... -wars.html

Rosły u mnie na trzech balkonach: dwóch północnych (takich wystających, więc swobodnie oświetlonych wschodnim i zachodnim słońcem) oraz południowym. Zdjecia w necie (wygooglujcie) nie są nic a nic podkręcone - ta roślina naprawdę tak wygląda. Nie chorowała mi na nic, kwitła od maja do mrozu wciąż wyglądajac jak reklama w katalogu. I Dragon (czerwony) i Big (różowy) rosły zarówno w zwykłych donicach (duuuużych) jak i doniczkach z podwójnym dnem (z "automatycznym" podlewaniem). Zasilane rzadko i słabym roztworem rosły obłędnie. Jeśli macie możliwość spóbowania tych odmian to zaryzykujcie.
Awatar użytkownika
sylwia75
100p
100p
Posty: 169
Od: 19 lut 2012, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

No faktycznie obłędne,ciekawa jestem ile sadzonek jest odmiany BIG w tej podłużnej donicy ;:224
Pozdrawiam Sylwia
Grymasella
200p
200p
Posty: 280
Od: 5 wrz 2008, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Mam doniczki 60 i miałam taki efekt jak na zdjęciu sadząc dwie rośliny w skrzynce. Miałam Big różową, z brązowymi liśćmi. Wysoki (na pół metra), przewieszający się się wał kwiatów.
Awatar użytkownika
sylwia75
100p
100p
Posty: 169
Od: 19 lut 2012, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ale z nasion to chyba nie hodowałaś?? ;:oj
Pozdrawiam Sylwia
Grymasella
200p
200p
Posty: 280
Od: 5 wrz 2008, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Kupiłam gotowe sadzonki, z przebojami zresztą.
Z dostępnością w Krakowie był problem. Na giełdzie kwiatowej zniknęly jak sen złoty z początkiem maja. Potem pojawiły się w Castoramie (jako eksperyment) - chyba produkcji Tomaszewskiego (łba nie dam odciąć).

Ale begonia jak begonia, łatwo się ukorzenia (próbowałam) więc przechowałam kilka krzaczorów 8-) Ciekawa jestem, na ile dzieciaki powtórzą cechy rośliny matecznej.
Być może miałam szczęscie, być może zeszły rok był łaskawy dla begonii - a one wcale takie cudowne nie są. Być może :)
Jednak na chwilę obecną uważam, że warto puścić w eter info o tych odmianach bo tak mało znane są, że aż żal. Mnie dały olbrzymią dawkę radości i przyjemności, może u kogoś też wywołają uśmiech na twarzy :)
Awatar użytkownika
karminka
200p
200p
Posty: 222
Od: 18 sie 2012, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Zachwyciły mnie te begonie. Mam trzy wiszące donice pod zadaszeniem od strony północno wschodniej i teraz wiem jakich kwiatów mam szukać w tym roku. :D
Pozdrawiam, Ania.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8006
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ja dwukrotnie kupowałam begonię Dragon i jakoś brzydko mi rosła, wcale sie nie krzewiła tylko takie sztywne wygięte badyle były z paroma kwiatkami na końcu.Pierwszą kupiłam mamie na Dzien Matki- czerwoną i aż mi potem w lecie wstyd było za tego drapaka.W zeszłym roku pokusiłam się na różową, posadziłam 3 sadzonki do sporej wiszącej doniczki. Pomyslałam, że może u mamy rosła na południowym( choć przysłonięta daszkiem) i było jej za gorąco więc u siebie miałam w półcieniu.Jednak również wyglądała podobnie, nie krzewiła sie tylko pędy były grube, sztywne, rosnące w górę :? Nie wiem co zrobiłam źle.
Jak na razie to z begoniami mam wieczne problemy, nawet te stale kwitnące, sadzone w donicy nie wygladają dobrze, mają więcej nasienników niż kwiatów.Chyba mnie nie lubią.
Grymasella
200p
200p
Posty: 280
Od: 5 wrz 2008, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

mój wrześniowy dragon (balkon południowy, donica)
Obrazek

młody dragon, skrzynka na prapecie:
Obrazek

i big w lipcu, widok z dołu a więc zniekształcone nieco proporcje. Do końca sezonu urosła jeszcze kilkanaście cm w górę oraz zakryła zupełnie skrzynki (nie było ich widac od dołu).
Obrazek

Do skrzynek były idealne, do donic też. Nie wiem, czy sprawdzi się w wiszącej donicy (ampli) - mam mieszane uczucia w chwili obecnej, aczkolwiek producent zapewniał że dragon idealnie się do tego nadaje.
Awatar użytkownika
karminka
200p
200p
Posty: 222
Od: 18 sie 2012, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Jeżeli uda mi się kupić to posadzę w moich donicach i podzielę się doświadczeniem. :D
Pozdrawiam, Ania.
Awatar użytkownika
sylwia75
100p
100p
Posty: 169
Od: 19 lut 2012, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Och też nabrałam ochoty na begonie :wink: Miałam 2 lata temu,też ładnie mi kwitła ale pamiętam że była strasznie krucha,łamała się w donicy podwieszanej.
Mam pytanie odnośnie kobei-w zeszłym roku miałam ją w gruncie,ładnie sobie rosła i pięła się do góry,a że w tym roku mam ''chcicę'' na zwisające zastanawiam się czy jak ją podwieszę w donicy nie będzie się męczyła?
Pozdrawiam Sylwia
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”