Wczesny siew sałaty

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Verbali
200p
200p
Posty: 249
Od: 26 sty 2013, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (Mrozów)

Wczesny siew sałaty

Post »

Witam czy ktoś praktykuje metodą sadzenia sałaty do wielodoniczek po 1 ziarenku do każdej własnie na przełomie stycznia i lutego tak aby można taką sałatę na początku marca posadzić już do tunelu i aby na połowę kwietnia miała ogromne główki?;) Teraz rosła by na ganku gdzie temperatura gdy na dworze-15 jest tam ok.5 a gdy jest ok.0 to jest +10.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3993
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Sadzenie teraz sałaty

Post »

Sałatę też należy po wzejściu nasion, jak ma ze 3, 4 listki, pikować :!: Zobaczysz, że po wzejściu nasion, pod liścieniami będzie 1-2 cm łodyżka i ją trzeba zagłębić w ziemi przy pikowaniu ;:333 . W warunkach domowych, w cieple i przy mniejszej ilości światła tak niestety się wyciąga ;:131 . Jak już popikujesz, to po kilkunastu dniach jak się przyjmą, możesz przenieść na ganek, ale musisz zapewnić im światło ;:3 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
kasia82
500p
500p
Posty: 583
Od: 25 lut 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Sadzenie teraz sałaty

Post »

Verbali pisze:Witam czy ktoś praktykuje metodą sadzenia sałaty do wielodoniczek po 1 ziarenku do każdej własnie na przełomie stycznia i lutego
w ubiegłym roku, w lutym siałam w ten sposób sałatę, masakra ;:219 wszystko poszło na kompost bo nie wiedziałam, że pikowana tak dobrze się przyjmuje. W tym roku posieję tylko do wyższej podstawki, lepiej wygląda w kupie jak pojedyńcza w wielodoniczce :;230 a w marcu popikuję już do szklarni.

edit
a tytuł wątku można zmienić na "wczesny siew sałaty" ;:oj
Pozdrawiam
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wczesny siew sałaty

Post »

Polecam przeczytać ten ciekawy artykuł, zwłaszcza nowicjuszom

http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1331
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Wczesny siew sałaty

Post »

kasia82 pisze:w ubiegłym roku, w lutym siałam w ten sposób sałatę, masakra ;:219 wszystko poszło na kompost bo nie wiedziałam, że pikowana tak dobrze się przyjmuje. W tym roku posieję tylko do wyższej podstawki, lepiej wygląda w kupie jak pojedyńcza w wielodoniczce :;230 a w marcu popikuję już do szklarni.
Posiałam niedawno kilka oczek w wielodoniczce, jakieś 25. Wyciąga się, to prawda. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Posiałam też do pudełeczka. Mam nadzieję, że po pikowanie pięknie się przyjmie :) Uwielbiam sałatę, jestem jak królik AM, AM, AM ;:306
Pozdrawiam, Ogoonek :)
roisyb
50p
50p
Posty: 81
Od: 19 lut 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wysokie k. Nowego Sącza

Re: Wczesny siew sałaty

Post »

U mnie często była wysiewana pomiędzy sadzonkami pelargonii właśnie końcem lutego i bardzo ładnie rosła.
Nie wyciągała się bo w lutym jej chyba wystarcza już słońca. Pikowana bezpośrednio do gruntu przyjmowała się ale w gorące wiosny czasami cierpiała i wolniej rosła. Ale i tak metoda godna polecenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”