Allelopatia - wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
izastal
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 17 kwie 2012, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Faktycznie - tego nie zauważyłam. Kapustne działają negatywnie, poprawiłam. A jak z burakami, to w sumie nie wiem, ktoś wie? Chyba są neutralne wobec siebie, ale głowy nie dam.
No i co z tymi ziemniakami i ogórkami. Jakby ktoś wiedział/miał własne doświadczenia, to napiszcie. Poprawie tabelkę i wrzucę ponownie.
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

U mnie nadal w Twoich tabelach wyświetlają się przy marchwi kapustne i burak w obydwu kolumnach.
Co do ziemniaka i ogórka to na kursie ogrodniczym też mi podano, że sąsiedztwo jest korzystne. W ubiegłym roku miałam je koło siebie i było OK, ale podobnie jak Ty nie miałam uprawy porównawczej, więc trudno to nazwać wiarygodnym doświadczeniem.
Mogę jeszcze dodać, że pomidor lubi towarzystwo szparagów, a nie znosi moreli. Ogórek lubi się ze słonecznikiem. ;:196
Pozdrawiam. Jola.
izastal
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 17 kwie 2012, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Nie poradziłam sobie z edycją poprzedniego posta z tabelami, wiec wrzucam raz jeszcze poprawione.
Obrazek Obrazek

Pozdrowienia dla wszystkich!
i
kasa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 sty 2013, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

a co dobrze wpływa na orzecha włoskiego?
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Kasa, nasze orzechy pozwalają, by rosły pod nimi pokrzywy i cykoria podróżnik.
Awatar użytkownika
annika
50p
50p
Posty: 60
Od: 28 sty 2013, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Witam, jestem nowa na forum. Przeszukałam cały wątek, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie, czy mogę zasadzić pomidory koło winogrona? Winogron rośnie po jednej stronie starej konstrukcji foliaka, no i pod tym winogronem chciałam posadzić pomidory, czy to dobry pomysł? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

izastal pisze: No i co z tymi ziemniakami i ogórkami. Jakby ktoś wiedział/miał własne doświadczenia, to napiszcie. Poprawie tabelkę i wrzucę ponownie.
Witam. Od lat korzystam z Biuletynu informacyjnego Stowarzyszenia Radiestezyjnego z 1988 roku, który cały jest poświęcony rolnictwu biodynamicznemu.
Ogórki i ziemniaki są uwzględnione jako wzajemnie niekorzystne sąsiedztwo.
Jako korzystne dla ogórka są wymienione fasola, groch, kapustne, seler, sałata, burak, pietruszka, cebula, koper i rzodkiewka. Niekorzystne: ziemniak, pomidor
Dla ziemniaka analogicznie kapusta, szpinak, bób, fasola, koper(wzajemnie), korzystnie w kierunku ziemniaka(ale bez specjalnej wzajemności) chrzan, czosnek, groch. Niekorzystne dwustronnie: ogórek, marchew, dynia, pomidor, seler.

Co do grochu przy ziemniakach byłabym ostrożna, mam jeszcze książkę niemiecką o biodynamice i ona wyklucza to sąsiedztwo ;:224
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Planuję tegoroczne nasadzenia warzyw. Czy mogę zaplanować pomidory i paprykę na sąsiednich grządkach (nie chodzi mi o cień, sadzę wszystko kierunek północ-południe).
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
Violka_fasolka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 17 lut 2013, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Londyn

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Witam. Jako niedoswiadczony ogrodnik zadam banalne pytanie, planuje posadzic w namiocie foliowym pomidory i ogorki ale po przeciwleglych stronach. Czy takie ,,sasiedztwo,, nie bedzie mialo niekorzystnego wplywu na te rosliny? Dodam ze wszystkie warzywa beda posadzone w workach przeznaczonych do tego celu, tym samym nie beda mialy bezposredniego kontaktu ze soba.
there is no such thing as a silly question if you do not know the answer!!
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

ostatnia szansa pisze:Planuję tegoroczne nasadzenia warzyw. Czy mogę zaplanować pomidory i paprykę na sąsiednich grządkach (nie chodzi mi o cień, sadzę wszystko kierunek północ-południe).
Szanso, w ub. sezonie miałam posadzone pomidory i paprykę na sąsiednich grządkach, rzędy właśnie w kierunku północ-południe.
Byłam bardzo zadowolona z plonów, w tym roku też tak posadzę :)
Pozdrawiam, Dorota
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Dziękuję.

Znalazłam w wielu miejscach, ze ogórki i pomidory źle na siebie działają.

Ale podejdę do sprawy inaczej. Moi rodzice mieli ogórki i pomidory w osobnych tunelach. W pomidorach dbali o to aby było suche powietrze. W ogórkach własnie starali się aby folia była zaparowana. Jak to pogodzić w jednym tunelu?
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
bel_a_6a
100p
100p
Posty: 111
Od: 20 lis 2012, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Po raz pierwszy będę uprawiała warzywa i mam do was pytanie, czy koło siebie można posadzić paprykę -bakłażan-pomidory :?:
Bożena
Awatar użytkownika
noriska
100p
100p
Posty: 187
Od: 8 mar 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Buskerud, Norwegia

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Na stronie angielskiego sprzedawcy nasion znalazlam informacje, ze obok pomidorow dobrze jest posiac aksamitke rozpierzchla lub wzniesiona - tagetes patula lub erecta (nie inna). Podobno zbiory sa lepsze. Czy ktos praktykowal? ;:7
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”