Rozmnażanie drzew i krzewów iglastych. Ukorzenianie sadzonek

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Ależ próbuj! Dlaczego nie! Z przyjemnością poczytamy jakie miałeś efekty ukorzeniania.

O tej porze roku obserwujemy największe przyrosty rośliny. Sadzonki, które pobierzesz nie będą jeszcze w ogóle zdrewniałe. Pędy nazbyt wybujałe lub po prostu młode łatwo gniją.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

michal18 pisze:w szkółkach sadzonkują tuje praktycznie przez cały rok i im rosną
To może zamiast sadzonkować u siebie po prostu kup młodziutkie sadzonki w szkółkach. Jakieś 10 groszy za sztukę liczą. :lol: :lol: :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
michal18
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 16 cze 2008, o 22:20

Post »

ale pędy które będę pobierał to będą miały rok, tzn. zeszłoroczne pędy będę pobierał
lucyna37
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 10 gru 2007, o 12:48
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

ja też robię sadzonki drzew iglastych końcem czerwca ,większość ogrodu obsadzone jest drzewkami mojej produkcji ,i są to już spore egzemplarze .możesz swobodnie ukorzeniać teraz wiele książek podaje ten termin za najbardziej odpowiedni.ja używam ukorzeniacza do pół zdrewniałych w proszku ,sadzonki robię w skrzynkach przykrywam folią i stawiam w cieniu to ważne.najlepiej zraszać często żeby nie było za wilgotno ,i wietrzyć.na skrzynki robię kabląki z patyków ina to folia .miłej zabawy.
michal18
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 16 cze 2008, o 22:20

Post »

a jak bym sadził je od razu do doniczek ? to co wtedy robić i jak?
Sypki
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 3 sie 2008, o 10:19
Lokalizacja: Słupsk

Post »

jeśli chcesz rozmnazac drzewa iglaste to raczej nie proponuje rozmnazania przez zdrewnaiale łodygi lub ukorzeniacz itp poniewaz jest to maly procent skutecznosci proponuje rozmanazanie przez nasiona pod warunkiem ze rosliny sa jednopienne lub nasiona sa zapłodnione. Niektóre nasiona potrzebuja wiekszego czasu na kielkowanie np cis który moze czasmi lezec w glebie 2 lata. jeśli mamy siewki to proponował bym podac je terapi nawozu dolistnego jeśli nam zalez na czasie i na szybkim wzroscie.


sypki
Sypki

Darz Bór
aneczeleczka
50p
50p
Posty: 76
Od: 27 kwie 2007, o 21:23
Lokalizacja: woj. lubelskie

Post »

Mam pytanko do Mariana Rybaka: czy jodłe kalifornijską, którą rozmnożyłam wg Twoich rad (odkład) rok temu we wrześniu już może być wysadzona na swoje miejsce?

Czy mogę już zaczynać rozmnażać przez odkłady zwykłe iglaki (tzw., choinki) + tuje? I jeśli w ten weekend (6 września) (to zrobię to czy za rok o tej samej porze będę mogła już je odcinać od matek?
aneczeleczka
50p
50p
Posty: 76
Od: 27 kwie 2007, o 21:23
Lokalizacja: woj. lubelskie

Post »

no to może ktoś inny odpowie...? :wink:
ros
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 476
Od: 11 gru 2007, o 15:33
Lokalizacja: opolskie/ Warszawa

Post »

Odpowiedź na pytanie1 - jeśli odkład ma korzenie, to można przesadzić. Zdecydowanie lepiej zrobić to teraz niż wiosną. Ale należy przesadzić możliwie ostrożnie, gdyż zapewne nie będzie wiele korzeni.

Odpowiedź na pytanie2 - myślę że można, a jeśli wytworzą korzenie, to można odkłady przesadzić wcześniej niż za rok.
Roman
Krzysiek182
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 20 kwie 2008, o 21:59

Post »

Mam pytanie. Czy np. teraz zaszczepiłbym thuje i posadził w doniczki oczywiście wcześniej wymoczył w ukorzeniaczu itd. pod folią to czy musiał bym je podlewać przez całą zimę i grzać czy teraz podlewać półki nie ma za dużych przymrozków a później nie podlewać. Bo chciałbym na ziemi położyć słomę później folię i na to doniczki ze szczepionkami i przykryć folią... Sam nie wiem jak to zrobić...
Awatar użytkownika
maria5
1000p
1000p
Posty: 2460
Od: 18 wrz 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/okolice

Post »

Właśnie tak zrobiłam kilka lat temu i teraz jestem właścicielką pięknego szpaleru złotych tuj .Jestem z nich naprawdę dumna.Na pewno jak tak zrobiłeś to na wiosnę już będą miały piękne korzenie tylko niestety trzeba je podlewać. Żałuję tylko że nie mam zdjęć ale to moje początki więc wybaczcie.Pozdrawiam ;:86
Awatar użytkownika
shymek
100p
100p
Posty: 122
Od: 3 lis 2008, o 07:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

w tym roku rozpocząłem swoją przygodę z rozmnażaniem iglaków. Nie wiem czy to sukces ale z kilkunastu sadzonek różnych iglaków udalo mi się ukorzenić aż trzy :oops: dwa cisy i tuje ( nie wiem jak się nazywa ). W kazdym bądź razie nie zamierzam na tym poprzestać i w przyszłym roku postaram się o lepszy wynik ( przewertowałem wszystkie wasze podpowiedzi 8) ;:108 )
pozdrawiam
naturelover
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2008, o 17:23
Lokalizacja: LONDYN

Rozmnażanie

Post »

Szukałem trochę ale nic o iglakach. Czy to wygląda tak samo jak np.bukszpan? Konkretnie chcę rozmnożyć cyprysowate, powiedzcie jak kiedy i jaki ukorzeniacz do tego. Dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”