Nawadnianie automatyczne,zraszacze,samodzielny montaż

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: nawadnianie rozdzielacz wody

Post »

Ciekawe urządzenie.
Wydaje mi się jednak, że bez sterownika musisz ręcznie pilnować przełacznika. To samo osiągniesz prostym rozdzielaczem z zaworami.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
rafal198128
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 5 maja 2012, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: nawadnianie rozdzielacz wody

Post »

właśnie fajne urządzenie, jednak jak czytam instrukcję i czytam instrukcję zalecanego sterownika to nie jest tam napisane, że urządzenie musi być podłączone do elektrozaworów, i dlatego zastanawia mnie to czy można podłączyć pod urządzenie linie nawadniania 1,2,3 i urządzenie będzie przełączało automatycznie jak sam odkręcę kran np na 15 minut każda linia podlewająca, tak więc czekam na osobę która już miała "kontakt" z tym urządzeniem.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: nawadnianie rozdzielacz wody

Post »

Domyślam się tylko że urządzenie przy spadku cisnienia "przekręca się automatycznie " na nastepny obwód. Ale też sterownik mógłby dawać ten sygnał so silnika w tym urządzeniu.
Ile to urządzenie kosztuje ?
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
rafal198128
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 5 maja 2012, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: nawadnianie rozdzielacz wody

Post »

urządzenie kosztuje ok 300zł ale kolega ma chyba rację patrzyłem na innym dzielniku w markecie również firmy Gardena i wydaje mi się, że chodzi tam podczas przełączania o spadek ciśnienia lub o wzrost ciśnienia
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Jak zrobić samemu nawadnianie ogrodu

Post »

a moze byc tak? taki szybki 5minutowy projekt

Obrazek
Awatar użytkownika
andzia1606
50p
50p
Posty: 76
Od: 29 maja 2011, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak zrobić samemu nawadnianie ogrodu

Post »

Dzięki Terraneo. Tyle czasu minęło, myślałam, że nikt nie doradzi. Projekt wstępny mam. Znalazłam w necie firmę, która sprzedaje i wykonuje projekty. Teraz jakieś drobne poprawki. Generalnie podobny, jutro jak będę miała czas to wrzucę.
Pozdrawiam Alina
Jeżeli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - załóż ogród.
tu jest mój ogród http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 0#p2391130" onclick="window.open(this.href);return false;
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Jak zrobić samemu nawadnianie ogrodu

Post »

Wrzuć...może uratujemy Cie przed wtopieniem kasy :) na jakim osprzęcie oparta jest Twoja wycena?
Awatar użytkownika
andzia1606
50p
50p
Posty: 76
Od: 29 maja 2011, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak zrobić samemu nawadnianie ogrodu

Post »

Osprzęt to hunter lub rein bird. Ponoć ten pierwszy lepszy.
Pozdrawiam Alina
Jeżeli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - załóż ogród.
tu jest mój ogród http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 0#p2391130" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
MagaAga
50p
50p
Posty: 70
Od: 27 cze 2012, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zrobić samemu nawadnianie ogrodu

Post »

:wit
Mam do Was pytanie...mam nadzieję że nie głupie ale związane właśnie z nawadnianiem robionym własnym sumptem.
Czy da się - na pewno da się ale czy zda to egzamin- chciała bym kupić z dwa trzy zraszacze wynurzalne i podłączyć je do węży ale ich nie wkopywać w ziemię - po prostu by leżały na trawie a zraszacze były by wbite na palikach.Pytam o te zraszacze bo wydają mi się bardziej ekonomiczne i lepiej zraszają trawę.Po prostu po przyjściu na działkę bym je rozstawiał , podłączała węże na np 30 min i po skończeniu podlewania chowała je do altany.
Czy ktoś z Was praktykował już może taki sposób?
pozdrawiam, Agnieszka
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Jak zrobić samemu nawadnianie ogrodu

Post »

można tak zrobić tylko czemu ich nie wkopać w ziemię? rura irygacyjna kosztuje mniej niż wąż ogrodowy, zraszacze wkopuje się równo z gruntem więc przy koszeniu nie będzie problemu. Należy tylko uważać przy wertykulacji.
Awatar użytkownika
andzia1606
50p
50p
Posty: 76
Od: 29 maja 2011, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak zrobić samemu nawadnianie ogrodu

Post »

Nie mogę sobie poradzić, dostałam projekt w formacie adobe reader, a tego nie mogę tu wrzucić. Może ktoś zna sposób?
Pozdrawiam Alina
Jeżeli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - załóż ogród.
tu jest mój ogród http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 0#p2391130" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jak zrobić samemu nawadnianie ogrodu

Post »

Zmień plik na jpg lub zrób zrzut ekranu do painta.
Awatar użytkownika
MagaAga
50p
50p
Posty: 70
Od: 27 cze 2012, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zrobić samemu nawadnianie ogrodu

Post »

terraneo pisze:można tak zrobić tylko czemu ich nie wkopać w ziemię? rura irygacyjna kosztuje mniej niż wąż ogrodowy, zraszacze wkopuje się równo z gruntem więc przy koszeniu nie będzie problemu. Należy tylko uważać przy wertykulacji.
Właśnie nie chcę wkopywać bo po pierwsze dopiero co na jesień była siana trawa, a po drugie to jest działka ROD i kradną.Gdyby to był mój teren przydomowego ogródka to bym się nawet nie zastanawiała...
Dlatego wymyśliłam że zamiast rozkładać takie zraszacze zwykłe kupię te i na szpilkach przymocuję,a kiedy będę wychodzić to schowam do altany,co do węża to mam w zapasie chyba z 30 m.
pozdrawiam, Agnieszka
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”