Dymka

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Dymka

Post »

Dobrze ze przypomnieliście o dymce już najwyższy czas ja przeglądnąć.
Awatar użytkownika
magn0lia
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 lis 2012, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Opola
Kontakt:

Re: Dymka

Post »

Ja nie mam co przeglądac! Wszystko zjadłam :D
Moje ukochane kwiaty http://www.streptocarpus.lubniany.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Dymka

Post »

Ja dymki nie zjadam,wole większą cebulkę .ale co roku wysiewam aby mieć na przyszły sezon co sadzić :tan
Awatar użytkownika
magn0lia
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 lis 2012, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Opola
Kontakt:

Re: Dymka

Post »

A co sądzicie o szczypiorku? Ja mam wrazenie, ze jest bez smaku w porównaniu z cebulką. Nie wiem czy go sadzić? Co roku sie waham. Moze szczypiorku te czerwone robaki nie jedzą? Wiecie coś na ten temat?
Moje ukochane kwiaty http://www.streptocarpus.lubniany.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dymka

Post »

Faktycznie nie atakują tak szczypiorku jak cebuli. Zdarza się spotkać te piękne/ ale tylko z koloru/ owady na szczypiorku sporadycznie. Nie wyrządzają praktycznie szkody ze względu na to, że szczypiorek ma multum pędów. Zapewne poskrzypka cierpi wtedy na ból głowy z bogactwa a samice ponadto są bezpłodne, bo w takim gąszczu mają trudno spotkać samca ;:306
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5744
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Dymka

Post »

magn0lia pisze:A co sądzicie o szczypiorku? Ja mam wrazenie, ze jest bez smaku w porównaniu z cebulką. Nie wiem czy go sadzić? Co roku sie waham. Moze szczypiorku te czerwone robaki nie jedzą? Wiecie coś na ten temat?
A ja sobie nie wyobrażam swojego ogródka bez szczypiorku. Myślę ,że nie ma co go porównywać z cebulką. To zupełnie inna "konsystencja" i warzywo. Mam kilka kęp szczypiorku. Mam też cebule siedmiolatkę i z niej tez jem szczypiorek. Warto go mieć w swoim ogrodzie
Asia
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3993
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Dymka

Post »

Niestety na szczypiorku poskrzypka też się zdarza. Ale sam szczypiorek, taki z własnej działki, z białym serkiem jest pycha, Rośnie mi w jednym miejscu już ponad 10 lat. Niczym go nie nawożę, nie pryskam ;:131 . Nie choruje - po prostu zdrowizna :;230. No a wiosną, ledwo jest trochę cieplej to już wyrasta - pierwsza nowalijka. Mam go posadzonego przy ścianie szklarni, od południowej strony. Ma tam cieplutko i słoneczko ;:333 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
magn0lia
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 lis 2012, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Opola
Kontakt:

Re: Dymka

Post »

Hmmm, to ja tez spróbuje w sumie za duzo miejsca nie zajmie. Może faktycznie robactwa bedzie mniej ;:108

zamykam temat, wątek o dymce jest tu :arrow: Cebula dymka ...
Moje ukochane kwiaty http://www.streptocarpus.lubniany.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”