Wawrzynek wilczełyko ( Daphne mezereum )

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aga60
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 3 maja 2008, o 15:31
Lokalizacja: woj. lubelskie

Wawrzynek wilczełyko ( Daphne mezereum )

Post »

Bardzo proszę o podpowiedź, czy ktoś wie co to za krzew? Kupiłam go dwa tygodnie temu, Pani w szkółce mówiła jak on sie nazywa ale ja pośród tylu pięknych roślin tracę głowę i nie słyszę co się wokół mnie dzieje. Teraz zauważyłam, że żółkną mu pojedyncze liście i nie znając jego nazwy nie wiem jak go prawidłowo pielęgnować.

Obrazek
Awatar użytkownika
Aga60
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 3 maja 2008, o 15:31
Lokalizacja: woj. lubelskie

Post »

Już wiem!!! byłam dzisiaj w tej szkółce i dowiedziałam się. Jest to wawrzynek wilczełyko. Moim błędem było to, że posadziłam go na słońcu a on raczej lubi cień. Będę musiała znaleźć mu inne miejsce. Pozdrawiam
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Aga, to jest silnie trujący krzew. Wystarczy, że dziecko zje 1- 2 owocki (dorosły - 10-12 owocków) i będzie tragedia. Jeżeli po ogrodzie biegają dzieci, musisz bardzo uważać, nie sposób ich upilnować a jedzą wszystko co im w łapki wpadnie.
kamil_os29
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 16 sty 2009, o 12:44
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wawrzynek wilczełyko ( Daphne mezereum )

Post »

Witam,
kupiłem ostatnio dwie sadzonki wawrzynka. Wiem, że lubi cień ale też lubi sąsiedztwo drzew liściastych. Czy w przypadku gdy w zasadzie mam stanowisko dobre jeśli chodzi o cień ale pod świerkami i tują należałoby przed posadzeniem zwapnować fragment terenu? Co myślicie?!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”