Magnolie kwitnienie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Mam magnolię Betty.
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Moja Magnolia

Post »

A taki oto jedyny kwiat miała moja magnolia w tym roku
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Zobaczysz w przyszłym roku będzie miała więcej kwiatów na pewno. Moja znajoma ma magnolie i w pierwszym roku miała raptem 1-2 kwiaty a w tym już 10 więc wszystko przed tobą. :D
Szpilka
200p
200p
Posty: 208
Od: 11 sty 2007, o 19:14
Lokalizacja: szczecin

Post »

Właśnie kupiłam magnolię (krzew) i proszę o radę gdzie ją najlepiej posadzić i w jakiej ziemi? W moich pomocachdomowych nie mam nic o magnoliach.
Grażyna.
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Szpilko magnolie najładniej rosną w miejscu osłoniętym i słonecznym. Lubią glebę żyzną i świeżą, niezbyt ciężką o odczynie lekko kwaśnym. POZDRAWIAM :D
Szpilka
200p
200p
Posty: 208
Od: 11 sty 2007, o 19:14
Lokalizacja: szczecin

Post »

Dzięki Krzyśku za informację. Moja magnolia to "NIgra". Podobaja mi się zółte magnolie ale to są drzewa a ja chcę krzew. Ciekawe ile bedzie miała kwiatów jak pierwszy raz zakwitnie.
Miłego dnia.Grażyna.
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Magnolie żółte są piękne uwielbiam je! Posyłam zdjęcie. Sądzę że nie rosną szybko więc może warto ją zastosować.

Obrazek
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Moja ładnie się rozrasta, ma ładne liście i jak na razie nic jej nie dolega :D A oto ona Obrazek
Awatar użytkownika
Małgonia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 kwie 2008, o 19:14

Post »

ja swoja magnolię kupiłam z 6 lat temu,posadziłam ją od wschodu siedziała 3 lata,owszem miała kwiaty ,ale nie rosła,więc przesadziłam ją na stronę zachodnią i nadal nie rośnie.Nadmienię ,że nie jest z rodziny karłowatych,u znajomej sięga już ok 2m.Proszę doradźcie mi co mam zrobić,żeby zaczęła rosnąć.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Małgoniu nie martw się, może jeszcze zacznie rosnąć. Może warto dodać jej troszkę składników pokarmowych albo spróbuj ją troszkę przyciąć, to powinna się rozkrzewić. Tak przynajmniej zrobiła moja znajoma i się udało :!: :D
Szpilka
200p
200p
Posty: 208
Od: 11 sty 2007, o 19:14
Lokalizacja: szczecin

Post »

Teraz żałuję, że nie kupiłam jednak tej żółtej ;:223 Śliczna jest, może na targach w kwietniu kupię sobie. U tego ogrodnika była okazja bo likwidował sklep i kosztowała spora 65 zł.
Krzysiek nie jestem pewna czy ją dobrze posadziłam, chyba muszę ją czymś osłonić, czy to może być np.jakiś iglak. Posadziłam w kwaśnym torfie 25 l. Nie chcę czekać na kwiaty jak Małgosia 6 lat i co sypać nawóz? Czy to musi być jakiś specjalny? Mało wiem o magnoliach, o innych roślinach też niewiele :wink:
Wiolinka ja jedną magnolię kupiłam ""z biedronki" i mam ją 2 lata i jest taka maleńka, że nie wiem czy kiedyś urośnie a o kwiatach to nawet nie marzę ale szkoda jej wyrzucić.Taka bidula.
Trzeba mieć nadzieję.
Dobranoc- Grażyna.
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Słuchaj to ja może zaproponuję Tobie abyś zajrzała do poradnika o magnoliach, może ziemia w której rośnie jej nie odpowiada. :? Niestety nie znam się za dobrze na tych pięknych roślinach :!: Spróbuję jeszcze coś poszukać, jak znajdę dam Ci znać. :)

Myślę że zastosowanie igliwia na zimę jest dobrym pomysłem, spróbuj może to coś da. A może ta magnolia rośnie w miejscu gdzie są mroźne wiatry albo za silne? :?:
Alex57
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 6 maja 2008, o 09:42
Lokalizacja: małopolska

Magnolia

Post »

mam pytanie - czy magnolię 2 letnią która ma zaledwie 20 cm można pozostawić przez okres zimy w doniczce na zewnątrz - czy umarznie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”