Petunie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

gertrudo pstryknęłam kilka fotek i na początek dodałam kilka tak jak chciałaś ujęć boków czyli moich krążków oto one a potem jeszcze troszkę petunii już trochę urosły od ostatnich zdjęć. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek :P i na koniec nasturcja
monikas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 28 lip 2008, o 21:20

Post »

Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Moje (choć atakowane przez mączniaka) na razie jeszcze jakoś się trzymają.. a wyglądają tak:



Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
monikas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 28 lip 2008, o 21:20

Post »

Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

robi wrażenie
kontrapunkt
100p
100p
Posty: 180
Od: 24 mar 2007, o 21:35
Lokalizacja: woj. opolskie

Post »

Po ostatnich opadach deszczu ,listki brązowieją i petunie gorzej kwitną , robaczków nie widzę .Irytuje mnie też ,że mimo stałego uszczykiwania górnych pędów niektóre nie rozkrzewiają się i uparcie puszczają pojedzyńcze pędy i na dodatek nie pokładają się ładnie ,ale sterczą mało atrakcyjnie do góry .Rosną na południowej stronie i światła mają pod dostatkiem .Jeśli ,ktoś umie zaradzić ,będę wdzięczna za podpowiedź
Inka
kontrapunkt
100p
100p
Posty: 180
Od: 24 mar 2007, o 21:35
Lokalizacja: woj. opolskie

Post »

Witam !
Czy te petunie są naprawdę takie " blue" czy to przekłamanie zdjęcia - kolor niesamowity :P
Doniczki są typowe okrągłe białe wiszące i w nich posadzone po 3 sztuki -wszystko było dobrze dopóki nie zaczęło siąpić z nieba .Ostatnio trochę je przesuszyłam , poobrywalam te przebarwione na brązowo - wisdzę ,że nastepne już nie brązowieją ,ale dalej uparcie nieładnie sterczą .Te wyjątkowo mało urodziwe chyba ciachnę solidnie :twisted: pozdrowionka
Inka
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

kontrapunkt pisze:Witam !
Czy te petunie są naprawdę takie " blue" czy to przekłamanie zdjęcia - kolor niesamowity :P
Doniczki są typowe okrągłe białe wiszące i w nich posadzone po 3 sztuki -wszystko było dobrze dopóki nie zaczęło siąpić z nieba .Ostatnio trochę je przesuszyłam , poobrywalam te przebarwione na brązowo - wisdzę ,że nastepne już nie brązowieją ,ale dalej uparcie nieładnie sterczą .Te wyjątkowo mało urodziwe chyba ciachnę solidnie :twisted: pozdrowionka
Petunie musisz uszczknąć zaraz na początku sezonu -wtedy się ładnie rozkrzewia i wydadzą potem więcej kwiatów. Beda bujniejsze. :)
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
kontrapunkt
100p
100p
Posty: 180
Od: 24 mar 2007, o 21:35
Lokalizacja: woj. opolskie

Post »

Witam !
Oczywiście uszczykiwałam od samego początku i obrywałam przekwitłe kwiatostany - ale to wyjątkowo uparte roślinki :roll:
Inka
kontrapunkt
100p
100p
Posty: 180
Od: 24 mar 2007, o 21:35
Lokalizacja: woj. opolskie

Post »

Ciachnęłam -ale im chyba nic nie pomoże -a ostatnie wichury i opady wykńczyły je ostatecznie - patrzę na marne oskubki i myślę sobie ,że chyba mi już szkoda lata :cry:
Inka
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Kurcze Inka , a może masz taka odmianę ? Eukomis - o ile się nie mylę, tez w tym roku narzekała, że ma petunie 'sterczące' a nie płożące się... eeehh.. mi tez szkoda lata, dlatego dziś kupiłam 4 wrzosy - a może i Ty zmienisz wystrój balkonu na jesienny nieco? Zerknij do mnie do wątku - tam Blue zapodała świetny zestaw jesienny. -polecam.! Obrazek
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
kontrapunkt
100p
100p
Posty: 180
Od: 24 mar 2007, o 21:35
Lokalizacja: woj. opolskie

Post »

Owszem były takie plany ,ale w tym roku u mnie "rządzi " 4- miesięczna sunia ,która niestety pasjami uwielbia wyżerać roślinki ,które znajdują się w zasięgu paszczęki - a ,że bestyja rośnie z zatrważającą prędkością ,więc niewiele ostało roślinek poza jej zasiegiem :evil: ,więc sobie chwilowo odpuszczę :cry:
Bedę miała radochę ,jak popodlądam ciekawe kompozycje u Was w ogródkach
pozdrowionka
Inka
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Aha-to masz ubaw z nowym mieszkańcem :lol: :D Pozdrawiam!
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”