Godecja wielkokwiatowa (Godetia grandiflora)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
niezapominajka567
100p
100p
Posty: 152
Od: 13 mar 2007, o 18:19
Lokalizacja: Poznań

Godecja wielkokwiatowa (Godetia grandiflora)

Post »

Czy ktoś z Was wysiewał tę roślinkę? Zastanawiam się czy ona w rzeczywistości też tak pięknie wygląda jak na zdjęciach i czy tak obficie kwitnie całe lato? Oraz jakie ma wymagania i czy można ją jeszcze wysiać?
Aneta
Awatar użytkownika
eowinka
50p
50p
Posty: 99
Od: 16 sie 2007, o 15:02
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post »

Anetko, w rzeczywistości tak pięknie wygląda :) Ja wysiewałam w zeszłym roku jakoś pod koniec kwietnia, tak więc jeszcze możesz. Co do kwitnięcia to aż całe lato nie kwitła, ale dosyć długo. Lubi słoneczko, a ja wsiałam ja w ziemię w zasadzie bardzo byle jaką i ślicznie rosła i kwitła.
Pozdrawiam serdecznie
Ilona
niezapominajka567
100p
100p
Posty: 152
Od: 13 mar 2007, o 18:19
Lokalizacja: Poznań

Post »

Oj to mnie bardzo ucieszyłaś!!!! Siałaś bezpośrednio do gruntu? Czy po roku musisz ją siać ponownie czy posiała się sama tak jak np.stokrotki?
Aneta
Awatar użytkownika
eowinka
50p
50p
Posty: 99
Od: 16 sie 2007, o 15:02
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post »

Siałam bezpośrednio do gruntu, w tym roku wybrałam dla niej inne miejsce, na tamtym rośnie już trawa. Poprzedno rozsiewała się, ale raczej słabo i zawsze dosiewałam.
Pozdrawiam serdecznie
Ilona
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Godecja wielkokwiatowa-czy ktoś miał?

Post »

Ja część godecji już wysiałam, trochę samo się rozsiało, a następną porcję wysieję po 15 maja. Kwitnie bardzo obficie, różnymi odcieniami różu... W zasadzie całe lato, a te później wysiane do przymrozków. Godecja nie bardzo lubi przesadzanie, ale oprócz tego nie jest specjalnie wymagająca.
Miałam ją w zeszłym roku od wschodniej strony domu, tak że słońce miała do ok. godz. 13-14... Nie nawoziłam, podlewałam od przypadku do przypadku... :)



A prezentowała się tak (czerwiec 2007)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
silver
50p
50p
Posty: 83
Od: 1 maja 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ja wysiałam wczoraj, ciekawe czy zdąży zakwitnąć?
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Ja wysiałem na początku maja, ale nie wiem czy coś z nich będzie, bo nie wiem czy w ogóle skiełkowały. Niżej podaję wam zdjęcie może znajdziecie tam kiełki- ja ich nie widzę bo nie wiem nawet jak wyglądają.
Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Wytężam wzrok.... :shock: Ale nic nie widać na zdjęciu...
Siewki godecji są z delikatnym czerwonym zabarwieniem.
Powinna wzejść po około trzech tygodniach od wysiania.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
silver
50p
50p
Posty: 83
Od: 1 maja 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Już wykiełkowała, ale szybko.
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Post »

Wysiewam godecje corocznie i kwiaty też różnią się między sobą.Są łatwe w uprawie i dekoracyjne.U mnie tak wyglądają. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
anuśka85
100p
100p
Posty: 147
Od: 3 sie 2008, o 21:05
Lokalizacja: wieś, kujawsko-pomorskie

Post »

To wszystko prawda co pisaliście o godecji. To śliczny jednoroczny kwiatek, faktycznie długo i obficie kwitnie. Kwiaty to różnorodne mieszanki bieli, różu, fioletu.
Nie lubi przesadzania chociaż na paczkach z nasionami piszą, że można flancować. Taka przesadzona roślinka przyjmuje się ale długo stoi w miejscu i nie wyrośnie już tak, jak jej nie przesadzone koleżanki, będzie też słabiej kwitła. Dlatego lepiej bardzo rzadko siać tę roślinkę na grządce, wtedy nie trzeba jej przerywać czy flancować.
U mnie nie sprawdziło się zbieranie siewu i dlatego kupuję nasionka tej rośliny:(
Nadaje się na kwiat cięty. U mnie zasiana w połowie kwietnia kończy kwitnienie teraz. Rośnie na stanowisku słonecznym, do 15 godziny ma słońce. W czasie suszy wymaga podlewania. To chyba wszystko.... Polecam ją wszystkim bo nie jest wymagająca.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Od siebie dodam jeszcze, że można ją siać "partiami".
Część wysiewa mi się sama i te zakwitają najwcześniej, potem w połowie kwietnia - jeszcze kwitnie, a część w połowie i pod koniec maja - zakwitły jakieś dwa tygodnie temu i będą cieszyć oczy do października :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”