Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Post »

To zółtą i ja mam po sąsiedzku :lol: Może spróbuję zastosować tą metodę.Tylko potem to nikt nie będzie chciał przebywać w moim towarzystwie,aż do zmiany ubrania :lol: A proporcje ? 1-1 ? czy 2-1 ?
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Post »

Równe części kupy i gliny, serwatka do odpowiedniej gęstości.
nikt nie będzie chciał przebywać w moim towarzystwie,aż do zmiany ubrania
Wiesz, na dworze zimno, mało czuć a w domu i tak się trzeba rozebrać :wink: Załóż czapeczkę, we włosach się długo aromat trzyma ;:108
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Post »

lelumpolelum całkiem ciekawy sposób, ja do tej pory wykorzystywałam glinę wyrobioną jak plastelina mieszaną z chemią do leczenia ran drzew, rzeczywiście trzyma się rewelacyjnie, do 'bielenia' nie słyszałam, ale pomysł wart zainteresowania
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Post »

A ta farba taka zdrowa? myślę że tak samo jak klej
Awatar użytkownika
bratciszek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 3 cze 2007, o 19:54

Re: Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Post »

Ja stosuje wapno ogrodowe do bielenia drzewek i dodaję glinki garncarskiej Jestem zadowolony z tej mieszaniny gdyż ta glina jest bardzo tłusta i bardzo dobrze rozpuszcza sie z wodą i wapnem . Po za tym ta glinka jest jasna co daje z wpnem jasny prawie biały kolor a o to tutaj chodzi co by promienie słonecznie skutecznie odbijaly się od naszego drzewka!
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Post »

Jaka proporcja?? na alleg... widzę takie gliny może warto spróbować
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Post »

Ja do bielenia używam opryskiwacza więc nie mogę stosować takich dodatków.
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Post »

Przyznam się że bielę drzewa emulsją rozcięczoną wodą juz od kilku lat i naprawdę nic się strasznego nie dzieje ;:333
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 729
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Post »

Wymalowałam wszystkie drzewa farbą fasadową silikonową w zawiesinie akrylowej, jak radziła Kozula. Mam nadzieję że z pożytkiem. Czytałam w poradniku amerykańskiego ogrodnika Jerrego Bakera że Amerykanie stosują farbę lateksową bo jest elastyczna i nie odpada. O toksyczności nie pisał, a to taki dziwny niekonwencjonalny ogrodnik, stosuje colę,piwo,whisky,płyn do płukania ust,tytoń, proszek do prania, mleko dla niemowląt w proszku, włosy ludzkie i sierść zwierząt i wiele innych dziwnych rzeczy w swoim ogrodzie.
ania1590
Awatar użytkownika
bratciszek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 3 cze 2007, o 19:54

Re: Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Post »

ania1590 pisze:Wymalowałam wszystkie drzewa farbą fasadową silikonową w zawiesinie akrylowej, jak radziła Kozula. Mam nadzieję że z pożytkiem. Czytałam w poradniku amerykańskiego ogrodnika Jerrego Bakera że Amerykanie stosują farbę lateksową bo jest elastyczna i nie odpada. O toksyczności nie pisał, a to taki dziwny niekonwencjonalny ogrodnik, stosuje colę,piwo,whisky,płyn do płukania ust,tytoń, proszek do prania, mleko dla niemowląt w proszku, włosy ludzkie i sierść zwierząt i wiele innych dziwnych rzeczy w swoim ogrodzie.
Tylko pytanie czy drzewko będzie mogło teraz oddychać bo jak nie to odparzy korę i dopiero narobimy sobie kłopotu. Musi to być coś takiego przez co drzewo będzie mogło oddychać i nie zrobi się martwica .
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 729
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Post »

Znalazłam następną książkę amerykańskiej autorki Fern Marshall Bradley-Poradnik Działkowca, gdzie na 234 str. w dziale Przygotowanie roślin do zimy, jest napisane "aby zabezpieczyć pnie młodych drzew przed oparzeniami słonecznymi malujemy je od podstawy do pierwszych rozgałęzień farbą zewnętrzną lateksową rozcieńczoną z wodą w stosunki 1:1, można rozcieńczyć farbę roztworem siarczanu wapnia w stosunku 1:1.Pnie odmalowujemy każdej jesieni. Tyle autorka, a właściwie współautorka, bo podręcznik napisała we współpracy ze specjalistami różnych wąskich specjalności z dziedziny agro,ochrony przed patogenami, entomologiem itd.Skoro amerykanie stosują tę farbę to może i nam się rośliny nie poodparzają.
ania1590
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 729
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Post »

Po roku mogę powiedzieć że drzewom nic się nie stało po malowaniu farbą akrylową, mało tego, nie muszę malować bo farba od zeszłego roku została na pniach drzew, a drzewa zdrowe, owocowały i żadnych chorób nie zauważyłam.
ania1590
Awatar użytkownika
kalafior
100p
100p
Posty: 138
Od: 27 lut 2014, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze,Pomorze

Re: Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Post »

Farba emulsyjna czy akrylowa nie ma takiego działania jak wapno ale można dodać do niej środki przeciwgrzybicze np.Miedzian
Pozdrawiam Tomasz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”