Termin sadzenia cebul tulipanów

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
ANETA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1466
Od: 14 lis 2006, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja swoje cebulowe okrywam gałązkami z choinki, ale dopiero jak temperatura spadnie poniżej 0
a krokusy u mnie też wyrosły , tym się nie przejmuj nic im nie będzie 8)
Agniecha
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 19 mar 2007, o 17:15
Lokalizacja: Warszawa

Cebule tulipanów , przekwitły, co zrobić ?

Post »

Mam kolejne pytanie :roll:

Ok. miesiąca temu przekwitły mi tulipany rosnące w domu w doniczce.
Zgodnie z tym co przeczytałam obcięłam "górę" i zostawiłam same cebule, które zaczęły się rozrastać i mnożyć. Rzadko, aczkolwiek podlewam je.

Czy powinnam coś jeszcze zrobić ?
Czy mogą jeszcze zakwitnąć ?

:?:
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: cebule tulipanów

Post »

Agniecha pisze:Mam kolejne pytanie :roll:

Ok. miesiąca temu przekwitły mi tulipany rosnące w domu w doniczce.
Zgodnie z tym co przeczytałam obcięłam "górę" i zostawiłam same cebule, które zaczęły się rozrastać i mnożyć. Rzadko, aczkolwiek podlewam je.

Czy powinnam coś jeszcze zrobić ?
Czy mogą jeszcze zakwitnąć ?

:?:
Mogą zakwitnąc ale nie tej wiosny :wink:
Moja wiedza na temat uprawy roślin cebulowych jest nieco inna :?
Wg.mnie żle się stało,że obcięłaś tę zieloną część,należało obciąć pęd kwiatowy a cebule podlewać i nawozić jeszcze conajmniej 1-2 miesiące do zauważenia naturalnego zamierania liści.Wtedy dopiero pozwala się roślinie zaschnąć,wyjmuje się cebule,czyści i przechowuje w suchym miejscu aż do VIII-IX,kiedy to ponownie się je sadzi w ogrodzie lub znowu w donicach.
Wydaje mi się,że teraz skoro jeszcze rosną powinnaś podpędzić cebule czyli nawozić je,żeby urosły,bo inaczej nie wydadzą kwiatów ,są za małe .Potem wystarczy im okres spoczynku 2-3 miesięczny i ponowne posadzenie ich najpóźniej we IX.
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Agnieszko! Jak przekwitły, to trzeba poczekać, aż uschną .
Już teraz nie podlewaj ! Jak usuniesz suchy badylek, wyjmij cebulkę,
oczyść z ziemi i przechowaj w niezbyt ciepłym i przewiewnym miejscu,
do jesieni. Od połowy września możesz znów posadzić, zakwitną
na następną wiosnę.

Powodzenia :D
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Cebulki tulipanow

Post »

Witam wszystkich działkowiczów :lol: Jestem tu nowa i pierwszy raz.Rosliny to moja pasja ,ale mam kłopot z tulipanami.Dlaczego cebule posadzone jesienią porozdzielały sie na mniejsze i wyszły teraz same liscie.Cebule kupowałam holenderskie. :cry:
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witaj Anulko. Przyznaję, że nie bardzo rozumiem o czym piszesz. Jeśli masz aparat cyfrowy to zrób zdjęcie tych tulipanów i umieść na Forum.
Być może chodzi o taki problem. Mam ponad czterdzieści odmian tulipanów i niektóre z nich (nieliczne) już na wiosnę wypuszczają obok pędu głównego liście, nieraz również kwiaty, z cebulek przybyszowych. Cebulki przybyszowe niektórych odmian przylegają ściśle do cebuli głównej i są okryte tą samą łuską. W momencie sadzenia wyglądają jak jedna duża cebula.
Mietek.
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

cebule tulipanow

Post »

Chodzi mi o to .ze zamiast jednej cebuli posadzonej w tym miejscu wyrastają same liscie np 4 a w ziemi zamiast jednej cebuli są 4 małe :?: Sama nie mogę tego zrozumiec.To o czym piszesz to wiem o co Ci chodzi,ale własnie moje cebule jakby sie podzieliły.Oczywiscie nie dotyczy to wszystkich tulipanów ,ale sporej czesci
Awatar użytkownika
Janek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 988
Od: 21 paź 2006, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków / Rybnik
Kontakt:

Post »

myślę, ze jak pokażesz zdjęcia to wszystko sie wyjaśni a jak na razie to stawiam na to samo co eMZet
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Zawsze najpierw wychodzą liście, a potem dopiero pojawiają się pączki kwiatowe.
Waleria
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Witaj Anulko :D
Zdarza się, że cebula tulipana "schodzi" głębiej w ziemię, dlatego byc moze widzisz tylko małe cebulki w miejscu sadzenia, ale to nie znaczy, ze tulipan nie zakwitnie. Poczekaj jeszcze, bo teraz chyba nawet u Mietka jeszcze nie kwitną ;)
Awatar użytkownika
Janek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 988
Od: 21 paź 2006, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków / Rybnik
Kontakt:

Post »

chatte pisze:Witaj Anulko :D
Zdarza się, że cebula tulipana "schodzi" głębiej w ziemię, dlatego byc moze widzisz tylko małe cebulki w miejscu sadzenia, ale to nie znaczy, ze tulipan nie zakwitnie. Poczekaj jeszcze, bo teraz chyba nawet u Mietka jeszcze nie kwitną ;)
cebule tulipanów mają to do siebie, że mają kurcziwe korzonki, które "wciagają" cebule coraz głebiej...
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

cebulki tulipanow

Post »

To co piszecie o cebulkach to wiem ,ze uciekają,ale moje wypusciły duze liście pojedyncze i nic wiecej nie bedzie.Te cebule kupiłam jesienią.Pozostałe tulipany maja juz paki.To samo dotyczy żonkili.Wyszły tylko same liscie bez kwiatów,Jak wyrwałam te liscie to są małe cebulki.Inni maja piekne kwiaty a ja mam ten problem od kilku lat.Moze moja ziemia jest kiepska.Czesto po wsadzeniu cebul na jesieni i zaprawieniu wiosna wyciagam same "purchawki"Zonkile jak zakwitną po wsadzeniu w pierwszym roku to pózniej juz nie kwitną tylko wyrastaja same liscie a cebuli tej ,którą wsadziłam nie ma a są drobne małe cebulki.No nie wiem czy tylko ja mam taki problem? :cry:
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Piszesz o zaprawianiu cebul przed sadzeniem. Czym zaprawiasz? Może tu jest przyczyna problemu.

Kiedyś zaprawiłem środkiem grzybobójczym cebule korony cesarskiej. Na wiosnę miałem zero wschodów.
Mietek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”