Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
wiesio151
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 lis 2012, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

dzięki za podpowiedź jak możesz coś powiedzieć na temat glebogryzarki agroma ma silnik loncina czy jest to godne zakupu
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

Nie znam Aromy, nic na jej temat nie powiem. Silniki Kama, Loncin i inne klony Hondy znam dobrze, są dobrej jakości, tanie w eksploatacji i zazwyczaj bezawaryjne.

Jeśli masz 2000m2 to oba modele są na granicy możliwości przy takiej powierzchni, a Ty przy tym wyzioniesz ducha.
Taniej będzie wypożyczyć niż kupić, a jeszcze lepiej poszukać firmy co ci zruszy grunt.
wiesio151
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 lis 2012, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

Myślę,że tak źle nie będzie na tym areale mam kilkanaście drzew i 3 rzędy malin ale po 30 latach kopania mam już dość.Dlatego myślę o agromie bo w miarę tanie akcesoria,chciałem kupić puberta ale za pług,obciążniki i koła wołają 1300 zł to dla mnie za drogo,ale dzięki za odpowiedź.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

Na powierzchnię jaką dysponujesz jest inny rodzaj glebogryzarek.
Maszyny w formie ciągnika jednoosiowego coś w rodzaju Hondy 750, MTD T/450, Stiga Silex 103
wiesio151
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 lis 2012, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

Może masz racje ale cena 3800,agroma to 1700 dla mnie jest to duża różnica.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

wiesio151 pisze:Myślę,że tak źle nie będzie na tym areale mam kilkanaście drzew i 3 rzędy malin ale po 30 latach kopania mam już dość.
.

Lekka glebogryzarka wykończy Cię szybciej niż łopata
Oglądnij filmy z pracy obu typów glebogryzarek to może to da jakiś pogląd co Cię czeka.


1. http://www.youtube.com/watch?v=N-ilbGF_9ro

Lekka glebogryzarka o jakiej myślisz, ciężko wchodzi w ziemię, silnie szarpie na boki, unosi się powyżej ziemi.
Zwróć uwagę jak dużo trzeba czasu na zruszenie małego kawałeczka. Silny facet dłużej niż 15 minut nie popracuje,
przy tak fizycznej pracy, konieczne są przerwy dla silnika i operatora. Weź też pod uwagę koszta eksploatacji, noże
pracujące długo w tym samym miejscu szybko ulegają wytarciu, koszt nowych to przeciętnie 700-1000zł.
Takie glebogryzarki stosuje się w małych ogrodach na stosunkowo niewielkiej powierzchni do 300m2. Odliczmy, powierzchnie malin i drzewek niech zostanie 1500m2. Sądzę, że noże wystarczą na jakieś 2 może 3 razy, przekładnia na pewno tego nie wytrzyma jest z miękkiej stali. W/w weź pod uwagę, przy zakupie odpowiedniego modelu. Sam silnik jest tani, zarówno w serwisowaniu i eksploatacji, fabrycznie nowy kupisz za 390zł. Wystarczy wpisać hasło GX160 na znanym portalu aukcyjnym.

2. Glebogryzarka ciężka (ciągnik jednoosiowy) w zasadzie nie wymaga komentarza, oglądnij film

http://www.youtube.com/watch?v=36nqyLd3 ... creen&NR=1

***

Oczywiście wszytko ma swój wymiar finansowy, który musisz brać pod uwagę, przy wyborze sprzętu.
Wcześniej pisałem, że jest opcja skorzystania z wypożyczalni przeciętnie jest to koszt 80-120zł za dobę.
Inna opcja to skorzystanie z usługi kompleksowej świadczonej przez firmy ogrodnicze. Ceny są różne, umowne
dlatego warto wcześniej sprawdzić co się bardziej opłaci. Czy zakup czy usługa.
wiesio151
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 lis 2012, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

Ta pierwsza glebogryzarka na filmiku może waży 30 kg i ma 3,5 km,agroma ma 6 km i waży 60 kg ,ten drugi filmik coś pięknego ale ceny zabójcze,takiego sprzętu.Znalazłem coś taniego Nowy ciągnik jednoosiowy Avrora-105G ale to ukraińskie i nie wiadomo co to jest.Myślę,że trzeba się dłużej i głębiej zastanowić,bo nie znalazłem w internecie nikogo kto używa agromy i chce coś o tym urządzeniu powiedzieć.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

Avrora-105G - to zwykła glebogryzarka nie ciągniczek jednoosiowy, do tego 1900zl to wcale nie mało za taki wynalazek. Ja kupiłem w tym roku chińczyka, traktorek jedno osiowy, jest powiedzmy to o zadawalającej jakości, ale mnogość osprzętu dość nietypowego rekompensuje wszystkie drobne nie dociągniecia.
wiesio151
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 lis 2012, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

Jak możesz to napisz co to za cudo,gdzie to można kupić i zobaczyć,interesuje mnie bardzo bogaty osprzęt.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

Kipor KDT910E

Obrazek

Jego masa to 150kg, ale na koła dokupiłem jeszcze obciążniki 2x po 30kg

Także ma to ponad 200kg

Tak z ciekawości powiem Tobie, że bez problemu udało się pociągnąć tym KIA 2700 z piaskiem na pace około 1200kg i oczywiście odpalić bo w KIA umarł akumulator.

Kupić można w wielu miejscach bo to popularna maszyna w naszym kraju, to tez był powód zakupu. Cena nie jest kosmiczna w porównaniu do np Pasquali czy innych podobnych gdzie są wyższe minimum 5x.

Ten sam model jest też z silnikiem benzynowym KGT510L - jest tańszy.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Glebogryzarka

Post »

Obecnie wykonuję prace w tunelach foliowych glebogryzarką
Pubert PRIMO HONDA GX 160
, jest dosyć dobra, chyba noże z dożywotnią gwarancją, bo silnik szybciej wysiądzie, można wykorzystać do ugniatania ziemi przed siewem, mniejsze obroty i swobodny bieg bez zagłębiania. Nie warto innych narzędzi, bo praktycznie można wykorzystać glebogryzarkę do większości prac. Miałem kiedyś mini ciągnik Fortschritt E 931,50, ale glebogryzarka w zestawie była niedopracowana ( wyprodukowana w warsztatach szkolnych).
barbaraa44
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 4 lip 2012, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

a co sądzicie o glebogryzarce Silex 40 R-G producenta Stigi? Mój mąż upatrzył sobie ten model i w sumie jest już zdecydowany - ja się nie wypowiadam bo się nie znam, wiem tylko, że producent jest solidny - mamy kosiarkę stigi, ale same funkcje glebogryzarki to czarna magia dla mnie. Ma ktoś ten sprzęt?
trzciny
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 19 lip 2013, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k. Koszalina

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

A używa kto jeszcze naszej rodzimej MRÓWKI z lat 80tych z silnikiem od motoru bodajże WSK?
Mam taką, ale nie wiem czy warto naprawiać?
Można je bardzo tanio kupić.
Jest to jakaś opcja dla oszczędnych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”