Jarmuż

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iochroma
500p
500p
Posty: 575
Od: 6 sty 2012, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kurpie Zielone C9

Re: Jarmuż

Post »

:wit
Jarmuż wysiewałam w zeszłym roku na wiosnę, pod koniec maja chyba. Ładnie powschodził, rozrastał się, używałam go do potraw w pełni lata i smakował mi i mojej rodzinie. We wrześniu przeniosłam go z pola uprawnego (gdzie mam większosc warzyw) do ogródka przydomowego żeby przezimował. Przed większymi przymrozkami przykryłam warstwą słomy i łodygi podsypałam kompostem. Nadal dobrze się trzyma, ostatnio też rwałam z niego listeczki.
Uważam że robienie z niego rozsad, wysiewanie w pojemniczki jest bezcelowe, świetnie rośnie wysiany wprost do gruntu. Na wiosnę dam znać czy w pełni przezimował.
Udanych plonów.
Magda
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Jarmuż

Post »

U mnie jarmuż pierwszy rok na ranczo.Mam czerwony faktycznie bez problemowy i wdzięczny,wysiałam potem posadziłam i rósł jak na drożdżach. wszystkie roślinki się przyjeły teraz rozdaje po rodzinie bo ja i M nie damy rady zjeść 20 krzaków.Słyszałam że warto zrobić z niego sok tylko do tego celu potrzebne są liście z grubymi nerwami bo w nich najwięcej wody.Zrobiłam sobie smaka na ten sok i chyba zaraz pójdę po jabłko marchew i jarmuż mniam ..... potem opowiem wrażenia :D
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Jarmuż

Post »

Nie sądzę, aby ktoś trzymał tak długo jarmuż, aż wyda nasiona. Poza tym, dwa znaczki pocztowe (a tyle by Cię to kosztowało), to w tej chwili chyba 3,60 pln, nasiona są tańsze. W ogrodniczych nie było problemu z kupnem, w ubiegłym roku widziałam 3 odmiany.
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Jarmuż

Post »

Jarmuż znam z dzieciństwa. Mama zawsze zbierała go po przymrozkach.
Tu gdzie mieszkam jest dostępny w okresie późno jesiennym i zimowym. Na razie kupowałam go mrożonego, ale już kupiłam nasiona i latem go wysieję aby mieć przez zimę własną zieleninę. ;:108
Ania D.
500p
500p
Posty: 604
Od: 16 lut 2008, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jarmuż

Post »

Wcześniej siałam jarmuż wprost do gruntu, teraz tylko z rozsady. Dzięki temu nie muszę szybko sprzątać zagonka z jakimiś uprawami, by zrobić miejsce do siania jarmużu. Rozsada potrzebuje dużo mniej miejsca. Jarmuż potem sadzę tam, gdzie wcześniej był czosnek. Jestem bardziej zadowolona z uprawy z rozsady. Sadzonki są wytrzymałe, można je sadzić duże, nawet w upały.
pawel-krasnik
50p
50p
Posty: 89
Od: 1 mar 2012, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jarmuż

Post »

Hmm to kiedy się sieje Jarmuż, ja myślałem że skoro wiosny?
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jarmuż

Post »

Ten wątek ma 3 strony a już na 1 jest odpowiedź na Twoje pytanie, Pawle.
Awatar użytkownika
Pacynka
500p
500p
Posty: 892
Od: 16 lis 2012, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Jarmuż

Post »

Siałam jarmuż tylko raz, rok temu z ciekawości. Mnie przydał się głównie jako dekoracja na talerzu. Na nim układałam np pomidorki koktajlowe, dostrajałam kwiatkiem nasturcji. Myślę, ze jako ozdoba sprawdza się bardzo dobrze :]
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Jarmuż

Post »

Mój jarmuż w tej chwili siedzi pod śniegiem.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
richu
50p
50p
Posty: 86
Od: 15 paź 2010, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie, Praszka

Re: Jarmuż

Post »

Mój częściowo zebrany a reszta wystaje na całe szczęście nad śniegiem. Nadmiar chętnie jest zjadany przez króliki :)
Część niestety została zjedzona przez sarny i zające które w tym roku przyszły pod sam dom.
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jarmuż

Post »

Moje 3 roślinki na próbę zjedzone, okazały się naprawdę smaczne, w tym sezonie na pewno posadzę więcej. Świeża i wartościowa zielenina przez całą zimę.
Awatar użytkownika
Iochroma
500p
500p
Posty: 575
Od: 6 sty 2012, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kurpie Zielone C9

Re: Jarmuż

Post »

Dla mnie właśnie to w jarmużu jest najfajniejsze że dostępny jest praktycznie całą zimę. Przykryty słomą nadaje się do jedzenia spod śniegu. Szczerze polecam ;:333
Udanych plonów.
Magda
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Jarmuż

Post »

Właśnie dlatego chcę go dopiero później wysiać, aby zbierać przez zimę.
Od wiosny do jesieni mamy całą masę innych sałat i warzyw, a zimą brak. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”