Malowanie "spodu" kosiarki

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
spider2007
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 11 lut 2008, o 16:42
Lokalizacja: Będzin

Malowanie "spodu" kosiarki

Post »

Witam mam taki mały problem, posiadam kosiareczke spalinową, i "podwozie" rdzewieje, i chciałem zapytac czy ktos może wie czym to pomalowac żeby rdza nie zeżarła całej kosiarki czy farba typową na rdze, czy może kauczukową, czy może zupełnie inna typowa do tego?? :(

pozdrawiam
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Najpierw trzeba usunąc tlenki metali, czyli rdzę.
Najpierw metalową szczotą, potem odpylić np. odkurzaczem.
Są do tego specjalistyczne preparaty np. Fosol, Spirit 1, MOS 2, etc. ( niektórzy trawią też Coca-colą:-))
Umyć, wysuszyć oczyszczone powierzchnie.
Potem możesz zastosować, albo:
- podkład i lakier samochodowy na zimno
- farbę na rdzę np. Hammerite, Stalochron, Śnieżka ( ZWYKLE 5 LAT GWARANCJI)
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Oj z lakierem samochodowym nawet bym nie zaczynał. Jest on za słaby na pokrycie takiego miejsca jakim jest "spód" kosiarki. Kamyki uderzające z wielką siłą o korpus potrzebowałyby nie więcej niż jedno koszenie aby zerwać farbę... Ale jak już wcześniej napisałeś, rzeczywiście np hammerite nadaje się do malowania elementów narażonych na uszkodzenia mechaniczne.
I jeszcze rada dla spidera . Wiadomo że farba nie będzie trzymała sie wiecznie, ale nie radzę pokrywać elementu grubą warstwą gdyż przyspieszy to jej ścieranie.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Zabezpieczenie kosiarki przed rdzą.

Post »

Od wielu lat po całoletnim koszeniu traw jesienią zabezpieczam kosiarką przed rdzą. Początkowo zabezpieczałem "podwozie " malując je farbami, różne to były farby i niezależnie od użytych lakierów, wszystkie wycierały się po 1 lub drugim koszeniu . Od kilku lat zabezpieczając "podwozie" na zimę po dokładnym umyciu całej kosiarki, maluję tylko zewnętrzne ubytki lakieru. natomiast "podwozia" powlekam za pomocą pędzelka cieniutką warstwą towotu ( smaru) ,który usuwam kawałkiem szmatki tuż przed pierwszym wiosennym koszeniu.Zabezpieczone w ten sposób "podwozie" nie rdzewieje.
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Po zasięgnięciu porad wielu ludzi zajmujących się zawodowo malowaniem i konserwacją dowiedziałem się, że hammerite i stalochrony to tylko takie chwyty marketingowe nie nadające się do poważnych zastosowań. polecono mi CORIZON. nakłada się to bezpośrednio na rdzę (oczywiście wyczyszczoną z resztek trawy i rdzy odpadającej, ale bez przesady). Podobno statki się tym konserwuje. wypróbowałem na spodzie mojej kosiarki i byłem zachwycony. Świetne krycie, szybko schnie, świetnie się trzyma. I w dodatku tańsza od hammerite
Awatar użytkownika
qwerty
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 14 mar 2008, o 15:28

Post »

Dobry byłby :arrow: Cortanin (bezpośrednio na rdzę, wchodzi w reakcję z rdzą i jest tani). Hammerite_niby_bezpośrednio_na_rdzę - nie mam z nim dobrych doświadczeń, co prawda nie malowałem kosiarki, a pralkę :), ale nie dam się więcej nabrać na to, że farba wierzchnia może być jednocześnie skutecznym podkładem kładzionym bezpośrednio na rdzę, jak coś jest do wszystkiego... BTW bardzo dobra też jest :arrow: minia (farba miniowa-taka w kolorze bordo najczęściej (można kłaść ją po wyschnięciu Cortaninu).
spider2007
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 11 lut 2008, o 16:42
Lokalizacja: Będzin

Post »

teraz wiem że hammerite to "zła farba" :) niecały miesiąc od pomalowania a farba odpada ;/ i po sezonie czeka mnie kolejne malowanie, ale teraz wypróbuję to co poleca qwerty lub bishop71
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”