Czym obsadzić ogrodzenie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
katija
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 lip 2012, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czym obsadzić ogrodzenie

Post »

Witam
mam pytanie chciałabym obsadzić ogrodzenie z płyt betonowych. Pod tym ogrodzeniem mam kojec z psami. Pytanie jest takie czym najlepiej obsadzić aby trochę tłumiło hałas psów oraz ew. zapach psów, żeby sąsiad nie czuł. Płot ma 2 m wiec chciałabym aby rosliny były wyższe od płotu aby nie miał mozliwości robienia zdjęć psom. I jeszcze pytanie jak taki żywopłot wygląda w prawie, czy muszę miec na posadzenie drzewek zgodę sąsiada.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Czym obsadzić ogrodzenie

Post »

Najlepiej jakieś żywotniki, które będziesz mógł sobie przycinać i zagęszczać, a wtedy zapach i hałas psów się wytłumi. Żadnego pozwolenia na żywopłot na swoim terenie nie musisz posiadać.

Żywotnik zanim da żywopłot to minie z kilka lat w zależności od odmiany i wysokości rośliny.
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzić ogrodzenie

Post »

katija pisze:Witam
mam pytanie chciałabym obsadzić ogrodzenie z płyt betonowych. Pod tym ogrodzeniem mam kojec z psami. Pytanie jest takie czym najlepiej obsadzić aby trochę tłumiło hałas psów oraz ew. zapach psów, żeby sąsiad nie czuł. Płot ma 2 m wiec chciałabym aby rosliny były wyższe od płotu aby nie miał mozliwości robienia zdjęć psom.
To ja się czepię.

Jak duży jest kojec i ile jest w nim psów, bo napisałaś kojec w l.poj. a psy w l.mn.?
"Tłumiło zapach i hałas" - jeśli ktoś planuje psa, a szczególnie psy, to wiadomo, że to będzie niemiło pachnieć i zwierzęta będą szczekać.
Jest jeden sposób na zapach - TRZEBA CZĘSTO SPRZĄTAĆ W KOJCU I KĄPAĆ PSY.

A ostatni fragment to zostawiłem na deser ;:173
Skoro sąsiad ma robić zdjęcia psom, to znaczy, że musi mieć na to powód, czyli że np. psy są zaniedbywane, bo przecież nie robiłby zdjęć bo mu się Twoje pieski podobają :roll:

Tak stwierdziłem po przeczytaniu Twojego postu..

Jeśli chcesz posadzić pnącze, to polecam winobluszcz pięcioklapowy.
Rośnie szybko, tworzy gęstą pokrywę liści.
Awatar użytkownika
maciejon
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 lip 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Czym obsadzić ogrodzenie

Post »

Weż pod uwagę Jałowiec chiński 'Spartan'. Rosnie szybko, nie brązowieje w środku tak jak żywotniki.
Ja co prawda ogrodzenie mam obsadzone żywotnikami zachodnimi 'Fastigiata' i jestem zadowolony. O Spartanie dowiedziałem się już po posadzeniu tuji :?
Furiko
100p
100p
Posty: 132
Od: 14 lis 2010, o 22:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czym obsadzić ogrodzenie

Post »

Mam dokładnie takie samo wrażenie jak dawidbanan.
Chyba tym psom się dobrze nie dzieje ;:185
katija
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 lip 2012, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzić ogrodzenie

Post »

Zgadza się
Nie dzieje się dobrze , są bite, głodzone i maltretowane i od razu proponuję nasłać TOZ, milion fundacji itp.
Awatar użytkownika
maciejon
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 lip 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Czym obsadzić ogrodzenie

Post »

katija: Spokojnie! Tak to już bywa na Forach - nieprzemyślane wypowiedzi zdarzają się.
Wiem, że jest wiele innych powodów do fotografowania psów. Naszego beagla tez fotografowano zza bramy - bardzo podobał sie małej dziewczynce i Babcia pewnie robiła jej na pamiątkę :)
katija
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 lip 2012, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzić ogrodzenie

Post »

Dla niektórych ludzi psy same w sobie śmierdzą "Pani" wychowała się na wsi, wyszła za mąż i przeprowadziła się do miejscowości podwarszawskiej zaledwie 20 km od Warszawy i teraz jej kurcze wszystko śmierdzi ot i cały powód szczelnego odgrodzenia :(
tmaksym
50p
50p
Posty: 59
Od: 23 lis 2011, o 09:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzić ogrodzenie

Post »

Myślę że żywotnik zachodni w odmianach będzie najszybszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem pod warunkiem że będzie corocznie cięty a tym samym zagęszczany. Inne rośliny - może ładniejsze, np. choina kanadyjska - nie dałyby pożądanego szybkiego efektu... Rośliny pnące nie będą wyższe od płotu i nie dadzą osłony w zimę... Pozdrawiam :)
Ogród pod Dębową Górą
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=49050" onclick="window.open(this.href);return false;
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzić ogrodzenie

Post »

Ja mam miskanta słoniowego. Zasłania od czerwca do marca (wtedy ścinam). Trochę na opał, trochę na ściółkowanie pod iglaki. A potem na tej ściółce doskonale rosną grzyby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”