Ogrodek- brzydulek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
zenco4
50p
50p
Posty: 82
Od: 4 lis 2012, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Ogrodek- brzydulek

Post »

WItam serdecznie!!!
Mam od 2011r. ogrodek. Na poczatku byl mocno zachwaszczony :( , z biegiem czasu powolutku sie zmienia. Jest duzy, /850m2/ , wiec pracy przy nim duzo . Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Cd.nastapi....
Zenek
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Ogrodek- brzydulek

Post »

850m2 :shock: :shock:

I weź to ogarnij normalnie nie realne ;)
Maniak roślin egzotycznych :)
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Ogrodek- brzydulek

Post »

Spory ten Twój ogródeczek i robi się coraz piękniejszy piwonia boska :wit
grazia72
500p
500p
Posty: 767
Od: 24 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogrodek- brzydulek

Post »

Witaj :wit
Nie powiem pole do popisu to, Ty masz ;:215
Zanim się obejrzysz, to miejsca braknie :;230
Pozdrawiam Grażyna
Wszystko co mam
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Ogrodek- brzydulek

Post »

Witaj :wit
Mam podobnej wielkości działkę (809 m2) tylko trochę dłużej niż Ty :lol: I paprocie mam takie same..
A teraz czekam na obiecane cdn...
Awatar użytkownika
zenco4
50p
50p
Posty: 82
Od: 4 lis 2012, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogrodek- brzydulek

Post »

Witam
Dziekuje za mile slowa :) . Wiem, wiem, tyle pola do obrobienia, to nie lada wyzwanie, ale tylko taki ogrodek byl swego czasu na sprzedaz. A sporo sie narozgladalem , by cos nabyc , tracilem czas i nic, wiec wzialem ten .A teraz obiecany dalszy ciag fotek. Na poczatku w tym ogrodku kupilem tuje szmaragd. Chcialem z nich zrobic taki sobie szpaler , wiec buch do sklepu i sadzenie. Tuje fajne byly
od maja do wrzesnia. We wrzesniu zaczelo sie brazowienie i nie wiedzialem co sie dzieje. Zakupilem cos na iglaki, na wszelki wypadek zamontowalem jakis solarny odstraszacz ewentualnych nornic i troche te zabiegi pomogly. Przynajmniej jako tako wygladaja tuje. Teraz w perspektywy dwoch sezonow bawienia sie w ogrodek, mysle, ze tujom nie wystarczy raz zaaplikowac kwasny torf i je podlewac ,bo podobnie jak inne kwasnolubne potrzebuja odpowiedniego pH gleby , ktora sie niestety zmienia z czasem, np. przez podlewanie niewlasciwa woda itd.W przyszlym sezonie koniecznie musze sie zaopatrzyc w kwasomierz gleby , tym bardziej ,ze planuje rabate z "kwaskami" jak azalie wielkokwiatowe, rododendrony/ 1 juz mam/ , pierisy/2 juz mam/, kiscien/1mam/.A poza tym sciolkowanie kora wydaje sie byc waznym zabiegiem, bo przez to zapewnia sie dobre nawilzenie gleby oraz rozkladajaca sie kora zakwasza podloze.

Obrazek

Niewatpliwym atutem roslinnym tego ogrodu sa piwonie ,ktore to nasadzenia nabylem razem z ogrodem. Jest ich mnostwo, daja duzo radosci i niektore urzekajaco pachna.Oto one

Obrazek

Obrazek

W ogrodzie tym sa tez liliowce w 3, a nawet 4 miejscach , kwitnace na zolto oraz paprocie w 3miejscach.
Obrazek

Obrazek

Zastalem w ogrodzie tez rozyczki rozowe, raczej bezwonne :wink:

Obrazek

Znalazly sie tez floksy...
Obrazek

Znalazlo sie tez cos i na podniebienie... :wink:
Obrazek

W dalszej czesci obwodka z parzydel blekotolistnych , w srodku ubieglego roku bylo ognisko, a dalej czerwona porzeczka.Smaczniutka ;:108

Obrazek

Po sprawdzeniu po paru miesiacach co gdzie i jak rosnie nastapil czas na dzialanie w celu zagospodarowania tego poletka. Przez podgladanie innych ogrodkow i wlasne zakusy , tworzyly sie rozne plany w glowie, dosc czesto weryfikowane w czasie prac na goraco. Jednych z takich planow bylo zalozenie tzw. reprezentacyjnego trawnika :roll: , w miejscu tez niby trawnika ,gdzie wiekszosc stanowily wszelkiej masci chwasty na czele z mleczem. Za to trawy bylo tam jak na lekarstwo. Zeby cos takiego stworzyc, nalezalo ukrocic o glowe :oops: grusze, bodajze klapse , ktora juz byla niezla starowinka , gdzie konary byly b.wysoko i nierzadko juz uschniete. Ale to nie jedyne drzewko poszlo pod toporek :oops: . Ale wszystko w swoim czasie.

Grazia 72 , masz racje, czasem w mych wizjach brakuje mi juz miejsca na nasadzenia w ogrodzie, :;230 ,ale musze z wszystkim isc na kompromis...
Zenek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogrodek- brzydulek

Post »

Dlaczego "brzydulek" :?: Tyle w nim pięknych kwiatów... Pewnie pracy jeszcze więcej, ale w tym cały urok ogrodnictwa.
Czytając Twoją opowieść jakbym cofnęła się w czasie. Działkę kupiłam 5 lat temu, mocno zapuszczoną, ale o połowę mniejszą. Posiadanie działki było moim marzeniem od dłuższego czasu więc nie widziałam chaszczy i betonu tylko potencjał jaki drzemał w tym skrawku ziemi.
Jestem pewna, że sobie poradzisz ze wszystkim choć nie od razu. I wkrótce brzydkie kaczątko zamieni się w pięknego łabędzia ;:108
A tak w zasadzie witam na Forum i życzę wielu sukcesów ogrodniczych!
Awatar użytkownika
zenco4
50p
50p
Posty: 82
Od: 4 lis 2012, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogrodek- brzydulek

Post »

Rowniez witam Cie Izo.
tu.ja pisze:Dlaczego "brzydulek" :?: Tyle w nim pięknych kwiatów... Pewnie pracy jeszcze więcej, ale w tym cały urok ogrodnictwa.
Wiesz, Izenko, napisalem tak dlatego, bo jak pokazuja fotki, tam mnostwo chwastow , a patrzac na ogrodki sasiadow, mam porownanie jak mniej wiecej powinno wygladac na ogrodkach. Co do kwiatow, i innych nasadzen, to prawda. Dziekuje rowniez za zyczenia sukcesow!!! Czas pokaze, jak to z tym bedzie... :roll: :wink:
Zenek
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Ogrodek- brzydulek

Post »

masz piękne piwonie :wink:
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogrodek- brzydulek

Post »

Ta działka ma potencjał a co najważniejsze fajną altankę. :D
Wstrzymaj się z wycinaniem drzew niedługo będziesz marzył o cienistych zakątkach.
Tuje akurat nie przepadają za kwaśną glebą, ważne by była zasobna w składniki pokarmowe i wilgotna. Dlatego podlewaj jak dotychczas i daj sobie spokój z uzupełnianiem kwaśnego torfu, wykorzystaj go do różaneczników.
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogrodek- brzydulek

Post »

Ja również witam Ciebie na Forum. Jestem również użytkowniczką działki ale o wiele mniejszej powierzchni.
Pięknie zapowiada się Twoja działeczka, ma już dużo dobrze rozrośniętych kwiatów, a tak jak pisze Mariola cień jaki dają drzewa jest nieoceniony latem, wiec ostrożnie z karczowaniem.
Chwasty wyplewisz i zostaną piękne rabatki. Piwonie to jedne z moich ulubionych, też ich kilka mam w moim ogrodzie. Ogólny widok pięknie się zapowiada. Z mojego doświadczenia wiem, że jeżeli ta poziomka jest rozłogowa tzn. dzika, to lepiej zacznij od tępienia jej, zanim rozsieje się po całej działce. Jak ja z nią walczę, a ona jest taką wszędobylską.
Twoja altanka też wydaje się funkcjonalna.
Życzę wiec miłego uprawiania działeczki i wspaniałego na niej wypoczynku.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
zenco4
50p
50p
Posty: 82
Od: 4 lis 2012, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogrodek- brzydulek

Post »

Comcia pisze:Ta działka ma potencjał a co najważniejsze fajną altankę. :D
Wstrzymaj się z wycinaniem drzew niedługo będziesz marzył o cienistych zakątkach.
Tuje akurat nie przepadają za kwaśną glebą, ważne by była zasobna w składniki pokarmowe i wilgotna. Dlatego podlewaj jak dotychczas i daj sobie spokój z uzupełnianiem kwaśnego torfu, wykorzystaj go do różaneczników.
Witam
No coz , co do altany , to bym nie podzielal tego zdania, gdyz byla to jedna wielka ruina, choc na zewnatrz sprawiala wrazenie ,ze jeszcze jako tako wyglada. Niestety to byl twor sprzed 50-60 lat i niestety nadszarpniety zebem czasu. Altana w rzeczy samej byla zrobiona z belek drewnianych i na to polozono trzcine i otynkowano. A belki przez ten czas sprochnialy i altany nie dalo sie uratowac . Nalezalo ja rozebrac ,co tez uczynilem . Mialo tam powstac cos nowego ,ale zawirowania z ustawa o ROD i byc moze , odpukac, sytuacja z ogrodkami dzialkowymi jak na Slowacji daly mi sygnal , by na razie wstrzymac sie z jakakolwiek decyzja do stycznia 2014r. Wiec poki co altana rozebrana, jest miejsce na zrobienie fundamentu badz solidnej wylewki i zobaczymy jaki wspanialy prezent nasz ukochany rzad sprezentuje dzialkowiczom. A tak na marginesie , jak sie dowiedzialem o checi likwidacji ogrodkow, to odechcialo mi sie na dzien dobry juz wszystkiego :cry: . Ale poki sa, roslinami sie zajmuje, zrobilem w tym roku duzo nasadzen, bo to mnie glownie interesuje na ogrodzie.Co do drzew , to wycinalem tylko te ,ktore staly na przeszkodzie w realizacji jakichs pomyslow plus te, ktore juz byly zbyt stare , by cos mozna bylo z nich wykrzesac. A poniewaz mozna przypuszczac, ze maja one podobny wiek jak altana , to dlatego zostaly usuniete.
Ale to juz koniec z wycinka :D , w ciagu 2 sezonow sprawa zostala juz uregulowana , i cien zostal, a jakze :wink: , a dodatkowy mam nadzieje bedzie za pare lat, jak podrosna zasadzone magnolie , mydleniec , klon palmowy i inne drzewka. Tuji nie podsypuje kwasnym torfem , nie zamierzam ,ale cos kupuje 2x na sezon i ta mikstura podlewam. Nie mowie juz o tym,ile razy obtrzachuje te drzewka z brazowych igiel w sezonie.Eh. ;:oj :shock: :( Ale poki rosna , staram sie utrzymywac je przy zyciu. Niedawno czytalem ,ze wszystkie iglaki naleza do kwasnolubnych , wiec jak w przyszlym roku kupie miernik pH to sprawdze im podloze i byc moze zaczne podlewac je deszczowka, bo ona zakwasza glebe . A utwierdzeniem w tym przekonaniu ,co do kwasnolubnosci sa ich igly ,ktore spadajac zakwaszaja ich podloze. A moze to tylko jedna z teorii nt iglakow? :roll:A przy okazji nastapil u mnie jakis problem techniczny, bo juz nie moge przesylac fotek przez Fotosik.Hm :(
Zenek
Awatar użytkownika
zenco4
50p
50p
Posty: 82
Od: 4 lis 2012, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogrodek- brzydulek

Post »

krysad71 pisze:Z mojego doświadczenia wiem, że jeżeli ta poziomka jest rozłogowa tzn. dzika, to lepiej zacznij od tępienia jej, zanim rozsieje się po całej działce. Jak ja z nią walczę, a ona jest taką wszędobylską.
Twoja altanka też wydaje się funkcjonalna.
Życzę wiec miłego uprawiania działeczki i wspaniałego na niej wypoczynku.
Witam rowniez i pozdrawiam cieplo. Z ta poziomka pewnie masz racje, bo ona w roznych czesciach ogrodu sobie hasa i sprawia wrazenie takiej rozlogowej wlasnie, ale na razie to ona czeka na moja motyke. :wink: W tym roku zlikwidowalem tez truskawke przemieszana z poziomka , chwastami i na dodatek mocno rozlogowa konwalia. To byl niezly mikst :shock: . Konwalia tez lubi sie zapuszczac , a jakze ... Mam nadzieje, ze wstepu na pewne obszary zabronilem jej na dosc dlugo :wink: Rowniez zycze milych chwil spedzanych na dzialce.
Zenek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”