Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrS
100p
100p
Posty: 102
Od: 11 paź 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Glebogryzarka dla mamy :)

Post »

Rzeczywiście noże kabel przetną z łatwością, jeśli się najedzie, potrzeba pewniej techniki :) choć mi się wydaje to bardzo proste, tam gdzie rozpoczynam prace mam zapas kabla a posuwam się naprzód więc jest on zawsze za mną... tak czy siak powodzenia w zakupie życzę!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: Glebogryzarka na działkę - jaką kupić ?

Post »

Mam pytanko. Czy może ktoś używał glebogryzarki z napędem. Chodzi mi o taką zbudowaną w formie "dzika". Mianowicie z przodu są koła napędowe, a za nimi dopiero urządzenie (glebogryzarka). Chciałbym się dowiedzieć jak takie coś się sprawuje. Tak na chłopski rozum powinno się pracować dużo lżej bo tylko się prowadzi maszynę, a taką zwykłą to trzeba się tak jakby zapierać żeby głębiej weszła. Ja konkretnie mam na oku używaną firmy goldoni o mocy 8km i szerokości 60cm.
koszatniczka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 5 sty 2012, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka dla mamy :)

Post »

a może dobrym wyjściem z tej sytuacji byłoby kupić glebogryzarkę spalinową?? Wtedy nie ma już większych problemów z kablami.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka dla mamy :)

Post »

Na bardzo małe powierzchnie można zastosować
Glebogryzarkę akumulatorową Black&Decker GXC1000
Obrazek

Na 1500m2 trzeba dużych ciężkich maszyn nie dla kobiet i nie w tej cenie
Dla Ciebie za zdecydowanie większe pieniądze jest zestaw do traktorów
lub quada

Obrazek
Awatar użytkownika
Piranha
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 20 maja 2007, o 13:58

Re: Glebogryzarka na działkę - jaką kupić ?

Post »

Proponuje aby tutaj wpisywać nazwy i modele maszyn które warto kupić , ale nie na zasadzie reklamy , tylko już sprawdzony i przetestowany sprzęt, jego wady i zalety.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Witam
Moja stara używana glebogryzarka trafi niedługo na złom i muszę się rozejrzeć za czymś nowym. Co byście polecili markowego do 4 tys. zł ? oczywiście w grę wchodzi tylko spalinówka , możliwie o dużej mocy.
Gryzoń
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 kwie 2006, o 17:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jazowsko k/Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Glebogryzarka do 4 tys. zł

Post »

Ja używam Stiga 103B - nie zamieniłbym na nic innego lecz troszkę mija budżet (ok. 500zł). Ogólnie rzecz biorąc ja przy zakupie brałem tylko pod uwagę glebogryzarki, które mają osobny napęd (kołowy) ponieważ praca nimi wydaje mi się o wiele łatwiejsza (pracowałem na jednej i drugiej i mam porównanie).
Wiele pozytywnych opinii słyszałem też na temat firmy Texas (lecz nie miałem do czynienia).
Natomiast jeśli chodzi o firmę Stiga - posiadam z tej firmy kosiarki, podkaszarki itd. (wymieniać bez końca) i mogę śmiało polecić - ja z gwarancją to nie wiem bo nigdy jeszcze mi się nic nie zepsuło wiele....
Zapraszamy na moją stronę internetową: http://www.regulamin.pl § 3.1.

Gdzieś na południu Polski - ogród Gryzonia
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Glebogryzarka do 4 tys. zł

Post »

Przez kilka dni pracowałem na HONDA FF 500 DE, szła niesamowicie tylko kosztuje około 15 tys. Potrzebuję do pracy minimum 6 dni w tygodniu, czyli do pracy ciągłej. Celowałem w hondę ponieważ to solidna firma. jako drugi wybór właśnie obstawiałem Stiga , potem Texas.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Glebogryzarka do 4 tys. zł

Post »

Już kupiłem Hondy.
wiesio151
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 lis 2012, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Chcę kupić Glebogryzarka Spalinowa Agroma T6580LP 6,5KM Loncin czy warto kupić z takim silnikiem czy lepiej kupić TEXAS LILLI Glebogryzarka spalinowa 532 TG mam działke 2000m2-bo różnie piszą o silniku Loncin
Awatar użytkownika
kulow
50p
50p
Posty: 95
Od: 11 sie 2012, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów Dolnośląskie

Re: Glebogryzarka

Post »

Kup z silnikiem Doutz-a . Tego silnika niezajedziesz nawet na hałdach bełchatowa a jezeli szukasz odpowiedzi na twoje pytanie proponuje poszukac tu http://forumogrodnicze.info/search.php lub jak nieogarniaz tematu tu to proponuje http://www.google.pl/
i postaraj się dasz radę :)
wiesio151
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 lis 2012, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

ta podpowiedz mnie nie satysfakcjonuje
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

Loncin to klony silników Hondy, są bardzo popularne i zadawalającej jakości. Silniki 6.5 KM, to zapewne GX160 lub GX200. Można te silniki polecić. Mam je w różnych maszynach i nie ma z nimi problemów. Warunek to regularna wymiana oleju zgodnie z instrukcją co 20 godzin . Stosujesz zwykły olej 15W40. Lili ma tendencje do szybkiego uszkodzenia przekładni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”