Złodzieje ,wandale krzewów,kradzieże w ogrodach

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
ella52
200p
200p
Posty: 342
Od: 8 lut 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj łódzkie

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Chyba zrezygnuję z sadzenia róż,mogę nie nadążyć z ich kupnem.
Pozdrawiam Ela
Maleńki ogródek Eli
ELWIRA
100p
100p
Posty: 138
Od: 3 mar 2012, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Jakiego typu ogrodzenie jest w waszych ROD-ach? U mnie jest z siatki, którą złodzieje bez problemu przecinają.
ella52
200p
200p
Posty: 342
Od: 8 lut 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj łódzkie

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Witam! Nasze działki należą do gminy.Płotki i furtki nie są wysokie ok 1 m,więc nie ma wielkich trudności.Problem jest taki że złodziej uparł się na moje róże i tylko moje zmieniają właściciela.
Pozdrawiam Ela
Maleńki ogródek Eli
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

U mnie siatka ogrodzeniowa większa ode mnie,(czyli na pewno ma 1,5 m ;) ale ja działeczkę mam od strony rzeki (wału "spacerowego") więc czasem jak rano przychodzę to albo pomidorków nie ma, albo ogórków, albo śliwki zarąbali (i to całe drzewo ogołocili!!) - widać głodni Ci ludzie i pazerni...
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
ella52
200p
200p
Posty: 342
Od: 8 lut 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj łódzkie

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Może ktoś z Was doradzi co zrobić aby wykryć złodzieja? myślałam o kamerce bezprzewodowej (teraz jest wyłączony prąd)ale nie mam zielonego pojęcia o tym.
Ela
Pozdrawiam Ela
Maleńki ogródek Eli
Awatar użytkownika
donna
200p
200p
Posty: 317
Od: 14 sie 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Zaczaić się ;:40
Pozdrawiam Barbara
Mój Mały Raj-Ogród Donny
ELWIRA
100p
100p
Posty: 138
Od: 3 mar 2012, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

ella52 i Aga w moim ROD-zie ogrodzenie terenu działek jest wysokie około 2 metry, ale niestety to nie przeszkadza złodziejom ( ogrodzenie z siatki). Widziałam na innym terenie ogrodzenie z ozdobnym płyt chyba betonowych. Po tym trudno się wspinać i trudniej uszkodzić. W przyszłym roku chcemy na zebraniu poruszyć temat ogrodzenia. Działki mają już ponad 30 lat i to ogrodzenie nie było od tamtej pory wymieniane , tylko jest łatane.
Ela po ostatnich kradzieżach sąsiad też zasugerował zastosowanie kamer bezprzewodowych :D . Na razie ma się on zorientować w tym temacie ( u mnie nie ma w ogóle prądu)
Michalina
50p
50p
Posty: 59
Od: 9 gru 2010, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Witam. Jeśli ogródek jest na terenie ROD to może zastanowic się nad zatrudnieniem firmy ochroniarskiej. Wystarczy
przeznaczyc niewielkie pomieszczenie dla strażników, np. w siedzibie zarządu. Warto zrobic rozeznanie jaki to byłby koszt.
Im wiecej działek tym dla każdego mniejszy. U mnie wynosi ok. 300 zł rocznie ale bramy główne są zamykane o zmroku
i całą dobę strażnicy patrolują teren z psem. Zwracają uwagę na zamknięcie poszczególnych furtek przy działkach,
na dziwnych osobników, którzy się kręcą. W razie potrzeby dzwonią po policję lub straż miejską. Od czasu funkcjonowania
ochrony kradzieże są sporadyczne i dotyczą, np. obcięcia gałąze mahonii lub ostrokrzewu przed 01.11. lub kotków
wierzbowych przed Wielkanocą . Kiedyś były włamania do domków , dewastacje i kradzieże kosiarek i innego cenniejszego
sprzętu., a nawet pomieszkiwanie bezdomnych . Obecnie nie ma mowy o takich zdarzeniach. Tym bardziej, że umowa
z firmą ochroniarską przewiduje odszkodowanie za rzeczy skradzione .
ella52
200p
200p
Posty: 342
Od: 8 lut 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj łódzkie

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Witam! U nas jest tylko 30 działek więc chyba za mało żeby była ochrona.Działkę mam od 3 lat i nie było żadnych włamań aż do tej jesieni.Myślę że to ktoś z działkowiczów uparł się na moje róże bo tylko mnie okradają,więc przydałaby się kamerka wtedy zobaczyła bym tego miłośnika róż.
Pozdrawiam Ela
Maleńki ogródek Eli
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

ella52...nie sądzę aby ci się chciało , nawet gdybyś miała kamerkę siedzieć przed monitorem non stop i obserwować ewentualnego złodzieja kiedy i o jakiej godzinie przyjdzie. Chyba że z nagrywarką na płytę....a to dość duże koszty. ;:224 . Przed laty gdy u mnie były kradzieże non stop...swoje sadzone mały szmaragdy pomalowałam farbą emulsyjną. :;230 . Nie ruszyli a farba w miarę jak szmaragdy rosły zanikała. Dobry jest też odstraszacz typu czujnik ruchu...mam takowy zamontowany. Działa na zasadzie ..gdy ktoś wejdzie na działkę i będzie się poruszał zapali się światło. Niestety działa to tylko od zmroku i teraz gdy nie przebywam na działce nic mi to nie daje. Ewentualnie przestraszy złodzieja. Tylko że teraz złodzieje nie muszą grasować po ciemku, z powodu opuszczonych działek mają pole do popisu w dzień. :evil:
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

ella52 - Koszt takiej kamerki przekroczyłby chyba koszty poniesione z tytułu tych kradzieży. Jeśli na działce nie ma prądu, musisz mieć jakiś generator. Kamerka na podczerwień czy ala noktowizor (bo kradną głównie wieczorami czy nocą). Żeby kogoś złapać na gorącym uczynku muszą być wysyłane jakieś powiadomienia online. Jeśli online, musisz mieć sieć, z której taka kamerka będzie korzystać i na wirtualnym serwerze zapisywać dane. Koszty takiego zabezpieczenia? ... sporo... Mój Em w taki sposób zabezpiecza domy czy firmy. Fajna sprawa przy działalności, kiedy masz do ochrony mienie liczone w dziesiątkach czy setkach tysięcy. Koszt więc zwróci się szybko.
Ale na działeczkach to niestety rozwiązanie żadne.... Szybciej złodziej jeszcze Ci kamerkę i cały sprzęt ukradnie... I będziesz miała jeszcze większe koszty.

Jeśli coś zginęło zgłaszaj zarządowi raz, drugi, piąty, dziesiąty. Każdą kradzież. Zapytaj czy jest to zgłaszane na policję, jeśli nie, podejdź. Raz, drugi, trzeci...
A róże - tak jak poradziła Zenia - ochlap farbą. Nie powinno im się nic stać. Moja koleżanka chlapie tak magnolie bo jej kradli. Roślinkom się nic nie działo, a po jakimś czasie farba spływa z deszczem. Wystarczy dosłownie trochę z każdej strony.
Jeśli mimo to, ktoś je ukradnie, to w takim razie to musi być jakiś zachłanny działkowicz, bo wiele osób wie, że tak właśnie zabezpiecza się roślinki na działkach...

Ps. Ale fakt faktem robi się coraz zimniej i kradzieże się nasilą...
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
ella52
200p
200p
Posty: 342
Od: 8 lut 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj łódzkie

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Agulka 11 dzięki za informację. U mas nie ma zarządu(działki należą do gminy) jest tylko działkowicz co zbiera kasę za prąd i wodę w sezonie.
Pozdrawiam Ela
Maleńki ogródek Eli
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Mając jakiś stary telefon komórkowy można wykorzystać na powiadomienie, gdy ktoś wejdzie na teren działki telefon wybierze numer do ciebie. Można nawet rozwiną jakąś nić , która po zerwaniu pobudzi wybieranie numeru. Proste, a nie zawodne, jeszcze przy lekkim pokombinowaniu, nawet można wykorzystać aparat fotograficzny do udokumentowania intruza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”