Ogródek Robaczka cz. 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Kasiu , ;:oj z Tobą taka wycieczka to może być super frajda. A skąd będzie samolot ?
Może z Gdańska ?
:wit
x-S-l
---
Posty: 2085
Od: 2 sie 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

hehe na Chelsea się wybrać, powiadacie? ;:224 oj trzeba bedzie pomyśleć ;:224

Asiu.....a ja wciąż czekam na katalog od Austina.....grrrrr i zaczynam być zła :twisted:
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Dziewczyny, cieszy mnie ten entuzjazm choć plany w powijakach :lol: Mam nadzieję, że dojdzie do skutku ;:138
Dzisiaj dostałam róże od Starkla. Kilka jest ładnych, ale np. Nahema bardzo słabej jakości, a Schneewitchen ma 2 wyłamane pędy :cry: Napisałam do nich maila w tej sprawie, no nic, zobaczymy.
Czytam właśnie książkę "Pachnący Ogród" H. Urban. Świetna lektura! Autorka w nietuzinkowy sposób opisuje nuty zapachowe w ogrodzie i projektuje kompozycje z kwiatów i woni wyczuwalne wręcz dla czytającego! Z radością odkrywam kolejne aromatyczne kwiaty i krzewy, a w myślach umiejscawiam je w ogrodzie ;:170

;:132

Czym byłby ogród bez zapachów!Ten kawałek raju - choćby najmniejszy - który tworzymy według własnych upodobań, wprost trudno byłoby sobie wyobrazić bez bukietu woni. (...) A ileż cudownych wspomnień wiąże się z zapachami!Nawet w ogrodzie pozbawionym specjalnych roślin aromatycznych, po ciepłym deszczu unosi się wspaniały zapach ziemii. Pachnie wiosną. Czuję ją, zanim zobaczę. A kiedy wrażenia naszych zmysłów - powonienia i wzroku - nałożą się, znajdziemy się w pięknym ogrodzie pełnym zapachów... (H. Urban, Pachący Ogród, 2000)
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Rozmarzyłam się ;:173
x-S-l
---
Posty: 2085
Od: 2 sie 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

ja też ;:173 na chwilkę choć się oderwałam od pisania planu na listopad ;:173 ;:196
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Dziewczyny, to dla Was kolejne smaczki z fascynującej lektury:

Ogrodnik ma możliwości podobne jak muzyk, który posługuje się kontrapunktem: przez zastosowanie kontrastu np. korzennej woni wieczorników z silnym zapachem róż herbatnich np. Graham Thomas, może doprowadzić "miodową melodię" do zadziwiającej kulminacji. (...) Różnie zestawiając kolory, możemy wywołać różne nastroje. Barwy działają silniej, gdy dodamy do nich odpowiednie zapachy. Oczywiście to zabawa, ale jakie przynosi efekty!Np. zestawienie lekkiego i świeżego zapachu mięty z ciężką i słodką wonią lilii, uosabiających to, co boskie. Zestawienie godne mistrza kompozycji i aromatu.
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Kasiu, to brzmi niemal jak rozdział z Kamasutry ;:224
x-S-l
---
Posty: 2085
Od: 2 sie 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

jejku Kasia......wiesz co sobie właśnie wyobraziłam.........kącik przy altance, lilie no i mięta......która zresztą już tam jest a za którą przepadam ;:173
teraz tylko lilie by dokupić, zresztą taki zamiar mam, ale to chyba już wiosną.. ;:173
Monikwiaty
1000p
1000p
Posty: 1468
Od: 27 lis 2011, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Piękne,zapisałam ,może uda mi się gdzieś dostać,chętnie przeczytam. Fajne plany co do wystawy,pamiętaj Kasiu o relacji :)
Pozdrawiam, Monika.
Wstążeczka
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Ogolnie mieszanki ciezkich zapachow z lekkimi sa cacy ;:167 Czekolada z mieta, albo czekolada z truskawka albo kawa z wisnia och i ach a ostatnio wzielo mnie na pomarancze z mirta albo jakims korzennym-drzewnym. Wlewam pare kropel olejku saunowego do nawilzacza powietrza i pochlaniam ten zapach calym jestestwem :wink:
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Martuś, to fajne zestawienie! Już wyczuwam zapach przy altanie ;:170
Monia, polecam, ciekawa lekturka ;:173
Jule pisze: (...) i pochlaniam ten zapach calym jestestwem :wink:
Jule, pięknie powiedziane!
Ja też lubię czekoladę z miętą :D To coś o pomarańczach dla Ciebie:

Kolor pomarańczowy w rozważaniach autorki: Co może lepiej podkreślić tę barwę niż woń pomarańczy, wydzielana nie tylko przez barwy pomarańczowego drzewka, lecz wiecznie zieloną 'Choisya ternata' oraz liście pelargonii 'Prince of Orange'? Także Tulipan 'General de Wet' ma kolor i woń pomarańczy, podobnie jak sięgające latem do ziemii kwitnące gałązki dlugopędowej róży 'The Garland', którę potrafią całą rabatę wypełnić aromatem słodkich owoców pomarańczy.
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Chciałabym umieć tak pięknie i obrazowo pisać o ogrodzie. Te opisy działają na wszystkie zmysły. Aż czuje się zapach róż i owoców skąpanych w słońcu. Do tego trzeba zdolności poety :roll:
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

O tak, cos w tym jest ;:108 nie wiem czy znasz Forbidden Euphoria CK - to jest takie pomieszanie, mandarynki, brzoskwini, piwoni, jasminu z moszusem i zapachem drzewnym ... cos niesamowitego ;:167 Nigdy nie przepadalam, za korzennymi zapachami ale te ktore robia teraz z mieszanka swiezo owocowa czy lekko cytrusowa, sa dla mnie nie do pogardzenia :wink:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”