Grill murowany ,ogrodowy jak zrobić?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

ineses co do materiałów się nie wypowiem bo ja mam zamiar stawiać z cegły pełnej, ale co do projektu to pomyśl o przedłużeniu tej budowli i zamieszczeniu grila otwartego z prawej strony ,a z tej komory warto zrobić komorę wędzarniczą tylko kanał i palenisko dorobić .Będziesz mieć dwie pieczenie na jednym ogniu. Jak spróbujesz swoich wędzonek to sklepy będziesz omijać szerokim łukiem :wit
Pozdrawiam. Ewa
davinci2005
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 2 maja 2012, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

ja dziś kończyłem moją "kapliczkę" jak nazwał ją mój sąsiad :) ,zostało mi tylko czyszczenie , komin i poprawienie izolacji poziomej .
Obrazek
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

Ja mam nadzieję do weekendu skończyć swoją "kapliczkę" [ dobra nazwa, w końcu nie raz się "modlą" grillowicze żeby się nie spaliło, nie przypiekło, a głodni żeby szybciej było jedzenie:p hehe ]
A wyszła Ci rzeczywiście wysoka - powiedz czym się sugerowałeś? ja właśnie jestem na etapie wyznaczania wysokości ścianek przed łukiem i myślę nad niższą - żeby tez szybciej całość się ogrzewała i "równomiernie" się temperatura rozchodziła. Czu może robisz zapas na ewentualną rozbudowę pod wędzarnie? Bo do mnie wyższa przemawia jeszcze tym że zawsze można urządzić tam ognisko - a'la kominek i posiedzieć przy cieple:)
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
davinci2005
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 2 maja 2012, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

Budując tak wysokiego , myślałem o ewentualnej dalszej rozbudowie na wędzarnie , póki co fundusze się skończyły :roll: ogniska też przy takiej konstrukcji wchodzą w rachubę :)
Już w weekend oficjalne przecięcie wstęgi i pierwsze grilowanko chyba że pogoda przeszkodzi.
Kazik123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 sie 2012, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

Witam!

Ktoś ma pomysł jak przymocować 3cm płytki szamotowe do sklepienia grila? Grill jest ze starych rozbiórkowych cegieł otynkowanych zaprawą cementową. Palenisko wyłożone 3cm plytkami szamotowymi (pod nimi 10cm warstwa izolacji z perlitu). Planuję wyłożyć również całe wnętrze szamotem, ale pojawił się właśnie problem z sufitem :D Pozdrawiam
RafBog
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 13 cze 2011, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mało-polska

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

Kazik123 albo klej albo wkręty - wiem ze są takie do beto na wysoką temperature.

-- 18 sie 2012, o 11:41 --

tu jest mój grill http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 0&start=84
chce do niego zrobić drzwi drewniane z dębu, nie wiem tylko czym tez drzwi zakonserwować - malowanie raczej odpada, co sądzicie o tym żeby je po prostu podwędzić trochu :) jak je podwędze trochu to same powinny się chyba zakonserwować, co?
davinci2005
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 2 maja 2012, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

dołączam się do pytania , też planuje "zamknąć" cześć paleniska , może ma ktoś pomysł jakiego materiału użyć ?
davinci2005
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 2 maja 2012, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

Ja też w końcu dokończyłem :tan Obrazek
tretton
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 sie 2012, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

Witam Wszystkich :wink:
Powoli ja też kończę swojego grilla;)
Buduję go z cegły klinkierowej i ciekawi mnie czy fugi (robię je z zaprawy murarskiej do klinkieru) powinno się zabezpieczyć przed zimą?
Awatar użytkownika
kulow
50p
50p
Posty: 95
Od: 11 sie 2012, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów Dolnośląskie

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

Ja swoją grilowędzarnie będe chciał wkomponować w altankę biesiadną . na razie szukam inspiracji w sieci
AlekOrpel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 paź 2012, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Grill z cegieł

Post »

Tu jest instrukcja budowy takiego grilla krok po kroku
http://www.obi.pl/pl/Sekcja_Swiat_ogrod ... index.html
Chętnie zapoznam się z regulaminem forum.
brzoza36
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 5 sty 2013, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

Witam
Ja też miałem ochotę zrobić grilla po swojemu,lecz według mojego planu miał to być bardzo duży grill z wędzarnią schowkiem na drzewo,lecz po pewnych przemyśleniach stwierdziłem że to za duża budowla w stosunku do mojej małej działki i koszty bardzo duże w stosunku do tego co kupiłem w sklepie ogrodniczym.
Przedstawiam grilla którego kupiłem za 380zł+farba do pomalowania za 20zł
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
jactoy
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 25 lut 2013, o 10:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: włocławek

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

a ja zmajstrowałem coś takiego :)
Zainteresowanym mogę podesłać więcej fotek :)
oczywiście grilo-wędzarka na zdjęciu nie jest skończona Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”