Nawóz zielony - poplon

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Fasola szparagowa na poplon

Post »

Jako polon dobra jest saradela
irenapak42
50p
50p
Posty: 53
Od: 8 lut 2009, o 23:45
Lokalizacja: ziółkowo-wielkopolska

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Nie kop jak ci się nie chce-ja nie kopię,ścinam wszystko przy glebie a reszki na kompost.Wiosną idą do roboty moje widły-haki.Niech ci dżdżownice ziemię orzą.
Awatar użytkownika
Mlody_Ogrodnik
100p
100p
Posty: 127
Od: 17 wrz 2011, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Trochę za późno na odpowiedź :lol:

Gdy skończy mi się już bób to mogę go powyrywać i później przekopać i później na to posiać gorczycę ? Czy lepiej z tym na kompost i posiać gorczycę ?
"Każdy ma prawo kochać, każdy ma prawo do miłości. Nieważne czy jesteś homo czy hetero - kochaj, bo tylko dzięki miłości świat staje się piękniejszy i lepszy."
irenapak42
50p
50p
Posty: 53
Od: 8 lut 2009, o 23:45
Lokalizacja: ziółkowo-wielkopolska

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Nie wyrywaj bobu tylko go utnij przy ziemi-bób jak inne motylkowe wzbogaca glebę w azot dzięki bakteriom brodawkowym.Górę na kompost a korzonki zostaw w ziemi.Gorczyce możesz porozrzucać po wierzchu i nie musisz jej przykrywać-wyjdzie na 100%. Jeszcze jedno jak zamierzasz posiać gorczycę,to po niej nie sadź kapustnych ani rzodkiewki ,bo to jedna rodzina krzyżowych.
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Nie rozumie jednej rzeczy, jaki sens jest ścinać poplon i dawać na kompost a zostawiać tylko korzenie? Przecież chodzi o to aby glebę wzbogacić w materię organiczną. Przeznaczając część nadziemną na kompost, powodujemy wg mnie straty na danej grządce, przecież ta ziemia musiała wykarmić ten poplon a my zamiast zwrócić go glebie z nawiązką dajemy to na kompost ;:185
irenapak42
50p
50p
Posty: 53
Od: 8 lut 2009, o 23:45
Lokalizacja: ziółkowo-wielkopolska

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Jeżeli wiesz to kompost jest idealnym nawozem wieloskładnikowym ,którego zwracamy ziemi.Jest jeszcze inne wyjście-ścięte resztki dajemy w międzyrzędzia albo jeżeli mamy jakiś pusty zagon to na całość.Tak oto co wyszło z ziemi,to do niej powróci.
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Tak, jeżeli kompost dajemy z powrotem na grządki to ok, ale jak ktoś ma mały kompost to szkoda miejsca by dawać na niego poplon.
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Mam kawałek wolnej powierzchni/po likwidacji uprawy truskawek/.Chciałabym wysiać tam jakiś poplon,ale czytałam,że odpowiednie rośliny trza w odpowiednim czasie.Co więc teraz mogłabym posiać?
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Co chcesz, peluszka, gorczyca...
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

JW, teraz właściwie wszystko można, a terminy np. tu: http://pl.wikibooks.org/wiki/Ekoogrodni ... zy_zielone
:wit
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Adrian89 pisze:Co chcesz, peluszka, gorczyca...
Posiałam gorczycę...zastanawiam się czy nie za wcześnie,bo już zaczyna kwitnąć czyli powinnam uciachać?
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Po truskawkach sieję aksamitki.
Tu jest ciekawy artykuł.
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=2124
maskot4
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 11 wrz 2012, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaki poplon wybrac??

Post »

Wiatam. mam pytanie, spryskałem dzialke randapem, skosilem caly syf ktory pozostal i przekopalem. Na wiosne na tym terenie chce posadzic trawe ale na zime chce posadzic jakis poplon zeby na wiosne miec juz gotowy nawoz. JAKI POPLON WYBRAC??
Dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”