Żywopłot z ligustru

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
bolekso
200p
200p
Posty: 442
Od: 11 mar 2012, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Żywopłot

Post »

Jeśji ma być cięty może być tylko z takich samych roślin, w przeciwnym wypadku wygląda źle. Tylko cięty osłania,oddziela,izoluje (sezonowo lub cały rok ) w zależności od potrzeb.Trudno w tym przypadku mówic o nudzie, wazna jest funkcja którą ma spełnić.Tworzy też lepsze waruki wewnątrz ogrodu i wtedy można się naprawdę rozwinąć.
Pozdrawiam ! Zyczę sukcesów ! Bolek
j2702
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 maja 2008, o 12:04

Sadzonki

Post »

Chciałbym sam wychodowac sadzonki ligustera aby dosadzić niskie roślinki między przerzedzony dołem stary zywopłot>jak sie do tego zabrać?Dzięki z gory za porady ;:18
Awatar użytkownika
ryspon
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 3 paź 2008, o 21:13
Lokalizacja: Inowrocław

Żywopłot

Post »

Dzień dobry.
Mam kilkuletni żywopłot z ligustru. Osiągnął już swoją wysokość, jednak w jednym narożniku już od 3 lat przestał normalnie rosnąć, a ostatnie 2 lata całkowicie nie rośnie, nawet liście nie chcą się normalnie rozwinąć, są jakieś karłowate, drobne, w tym roku pąki ledwo się rozwinęły i to dopiero w czerwcu, listki ma drobniutkie, a dwa ligustry w ogóle nie wypuściły liści. Z biegiem lat to zamieranie powiększa się i już jest naokoło półtora metra długości. I w tym miejscu jest dziura, bo wysokość tego kawałka chorego nie przekracza 90cm. Nie widać żadnych robaków i choroby. Nie wiem co to jest. Planuję to wykopać i posadzić nowe. Nie wiem tylko co, czy uzupełnić też to ligustrem? Czy może coś innego? Z góry dziękuję za poradę.
Obrazek
Ry
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Być może ligustrowi dokucza jakaś odkorzenna choroba grzybowa, która stopniowo przenosi się na korzenie sąsiadujących krzewów - trudno to jednoznacznie określić :?
Jeśli część tych krzewów zamarła wykop je i podłoże podlej środkiem grzybobójczym. Nowe nasadzenia zrób na wiosnę ( po wcześniejszym odkażeniu podłoża). Spróbuj raz jeszcze posadzić ligustr ( nie jest on taki drogi, więc chyba możesz zaryzykować).
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A może akurat w tamtym kawałku ogrodu budowlańcy wylali resztkę betonu i zamiast ziemi roślina natrafiła na płytę czegoś, gruz, czy coś takiego? Sprawdź co tam jest pod korzeniami, a dopiero potem wykopuj, podlewaj czy nasadzaj :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
aśka2006
500p
500p
Posty: 556
Od: 18 gru 2007, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn warmia i mazury

Post »

Miałam identyczny problem - na końcu działki w rogu - wszystko co posadziłam rosło do czasu a potem marniało w oczach (nawet brzozy nie rosły).

Mąż wziął łopatę i okazało się, że pod ziemią jest "wysypisko wsiowych śmieci" włącznie z butelkami po preparatach z chemią!!!! :evil:

Oczywiście co można z wierzchu oczyściliśmy ale jest tam tego dobry kontener!!!

Ziemia musi być skażona bo pomimo wymiany wiezchniej warstwy nadal nic tam nie rośnie.
Aśka
Awatar użytkownika
ryspon
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 3 paź 2008, o 21:13
Lokalizacja: Inowrocław

Żywopłot

Post »

Nie ma już problemu, wykopałem ten chory kawałek i nic nie znalazłem takiego co by mogło mieć wpływ na tę chorobę, być może to się zrobiło z powodu oprysku na głównej alei, gospodarz ogrodu robił opryski na zielsko, może wiatr nagle zarzucił, ale nie jestem pewien, to tylko takie rozważania. Posadziłem w tym miejscu nowy ligustr. Kończę temat i pozdrawiam.

Obrazek
Ry
mirro13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 22 paź 2008, o 14:16

Ligustr żywopłot

Post »

Witam wszystkich forumowiczów. Mam zamiar posadzić żywopłot z ligustru tylko nie wiem jak go odróżnić od innych żywopłotów. :oops:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Nie rozumiem pytania.

Nie rozróżniasz sadzonek roślin? Może zapytaj o to w jakiejś szkółce, pokażą ci jak wygląda taki krzew.

A może nie wiesz, czym się rożni ligustr od innych krzewów? To napisz od jakich :)

Wyjaśnij proszę, o co konkretnie pytasz.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
mirro13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 22 paź 2008, o 14:16

Post »

Chodzi mi jak odróżnić liście innego żywopłotu od liści ligustra.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
mirro13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 22 paź 2008, o 14:16

Post »

Witam pomogło ,oj pomogło właśnie taki mam . Dzięki. Tylko żeby się przyjął na wiosnę posadziłem około 500 szt a jest może 20.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

mirro13 pisze: posadziłem około 500 szt a jest może 20.
Jak to? to 480 sztuk wywędrowało gdzieś na własnych albo cudzych nóżkach? :lol: :lol: :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”