Kosa spalinowa - problemy w użytkowaniu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Kosiarki
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 1 cze 2012, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem-kosa spalinowa Agroma bc2hp

Post »

Świeca, silnik- przyczyn może być wiele,ale zapytam inaczej: czy sprzęt jest na gwarancji? W jakim sklepie kupowałeś?
majstero88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 cze 2012, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa-nawijanie żyłki

Post »

Witam,

Polecam wideo poradnik na temat nawijania żyłki do podkaszarki/kosy znajdujący pod tym linkiem : http://jakienarzedzia.pl/jak-zalozyc-zylke-do-kosy/

Pozdrawiam
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam, może komuś to się przyda. Moja kosa spalinowa Partner Colibri 25 [starszy model z 2006 roku] zaczęła ostatnimi czasy słabnąć - gasła przy zejściu z obrotów, dusiła się podczas pracy, wymieniłem świecę, filtr powietrza wyczyściłem, mieszanka nowa - a ona gasła. Okazało się, że przytkał się wylot spalin z tłumika - wystarczyło patykiem przepchać i maszyna jak nowa, wycięła pokrzywy do kolan na żyłce 2,4 mm a ma moc tylko 0,7kW czyli coś koło 1 KM. W zeszłym sezonie używałem innego niż zwykle oleju do dwusuwów - i widać on narobił tyle sadzy na wylocie ;:161 Zanim odwiedzicie serwis sprawdźcie ten wylot, zajmie to chwilę a może pomóc.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa traci moc - wskazówka do rozwiązania problemu

Post »

Otóż to filtr powietrza przy częstym koszeniu 2 razy a nawet 3 do roku :lol: sam się o tym też przekonałem jak spadała kosa z obrotów .Kawałek filcaka a jaka różnica w koszeniu :lol:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa traci moc - wskazówka do rozwiązania problemu

Post »

U mnie doszły problemy z zatkanym wylotem z tłumika - po jego odetkaniu [patykiem, a nie wg instrukcji wizytą w serwisie :lol: ] kosa działa lepiej niż nowa. Ma 7 lat, za sobą wykoszone kilka hektarów przez ten cały czas i śmiga. Podstawa to wg mnie dobre paliwo i olej do dwusuwów - przez kilka sezonów dodawałem niskodymny od pomarańczowego producenta, rok temu wlałem inny, na stacji benzynowej kupiony i zaczęły się cyrki jak opisane wyżej. Obecnie wróciłem do "pomarańczy" i zobaczymy. Jak na sprzęt za 400 zł to uważam, że spisuje się świetnie. Nie zawsze warto przepłacać za znaczek.
zielonatrawka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 kwie 2014, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kosa spalinowa - problemy w użytkowaniu

Post »

Witam serdecznie. Zwracam się z prośbą o pomoc w kwestii kosy spalinowej firmy Oleo Mac sparta 250 T. Sprawa wygląda następująco - brak iskry...
Oczywiście sprawdzałem na innej świecy / z podpiętym wyłącznikiem oraz z pominięciem go / zdjęta "fajka" przyłożony goły przewód WN do cylindra - brak iskry; podejrzewam uszkodzoną cewkę WN; pytanie czy ktoś z szanownych forumowiczów podobny temat przerabiał ? chodzi mi tutaj o kwestię ewentualnego dobrania innej cewki (jakiś zamiennik); za nową w sklepie wołają 200zł :/ gdzie za 600 mogę kupić nową kosę ...

z góry dzięki za pomoc !!

pozdrawiam
bigs
100p
100p
Posty: 136
Od: 17 sty 2011, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kosa Oleo Mac Sparta 250 T naprawa

Post »

Sprawdź tutaj
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2349924.html
lub zapytaj na tym forum.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa Oleo Mac Sparta 250 T naprawa

Post »

Na aukcji są cewki po ok. 100 zł. Sklep musi zarobić. A sam przewód WN sprawdzałeś? Może to on jest do wymiany.
zielonatrawka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 kwie 2014, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa Oleo Mac Sparta 250 T naprawa

Post »

Witam. Ogarnąłem temat :) w zimę kose czyściłem i przygotowywałem do kolejnego sezonu... dałbym sobie głowę uciąć iż nie odkręcałem cewki ..

powód braku iskry okazał się banalny ;] najwidoczniej musiałem odkręcić jedną ze śrub trzymających cewkę co spowodowało zmianę szczeliny pomiędzy nią a kołem na którym znajdują się magnesy..

szczelinomierz w łapki, listek 0,2mm - ustawienie cewki i bach ISKRA powróciła ;]

kosa pracuje idealnie :)

dziękuję za zainteresowanie :) temat do zamknięcia !
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa Oleo Mac Sparta 250 T naprawa

Post »

Moją miałem już wyrzucić ale wystarczyło oczyścić wylot spalin - sadza przytkała otwór i spadła moc o 70%. Od tamtej pory tylko dobry olej syntetyk i podkaszarka tnie aż gwiżdże. Dziś zacząłem sezon koszenia.
Awatar użytkownika
wujeksam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 373
Od: 12 cze 2005, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Kupiłem wczoraj kosę spalinową, nigdy nie miałem z czymś takim doczynienia. Mam kosiarke, ale 4-sów Kosa jedna z najtańszych, z castoramy za około 260zł.
Zalałem mieszankę paliwa z olejem 1:35 (instrukcja 1:40 i tak też będę zalewał, po dotarciu), sprzedawca zalecał by wypalić zbiornik paliwa bez koszenia, tak zrobiłem. Później skosiłem mały kawałek niewysokiej trawy. Tłumik się 'poci' czarnym płynem. Czy to normalne?
Poza tym, silnik działa tylko na ssaniu, jak tylko przełączę ssanie w pozycje wyłączoną silnik gaśnie. Czy tak ma być?
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Kosa spalinowa - użytkowanie

Post »

Nie nie ma pracować na ssaniu, jak na ssaniu pracuje to problem jest z gaźnikiem.
Gdy u mnie dmuchawa do liści się obficie zakurzy to muszę gaźnik przepłukać w benzynie i chodzi normalnie.

Osobiście proponuję zwrócić kosę i wybrać nową.

Rozumiem, że olej do 2 suwów wlałeś ?


Poczekaj jeszcze co inni powiedzą.
Awatar użytkownika
wujeksam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 373
Od: 12 cze 2005, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kosa spalinowa - użytkowanie

Post »

Tak, olej do 2 suwów, dedykowany właśnie do kosiarek i kos.
Z tym ssaniem, poszukałem trochę i znalazłem wpisy że w niektórych modelach jest odwrotnie oznaczone ssanie włączone i wyłączone, wiec moze być też i tak w tej co kupiłem, ale czy silnik będzie pracował zarówno na ssaniu wyłączonym jak i włączonym? Jak przełączłam z oznaczenia włączonego na wyłączony, to gaśnie.
W każdy bądź razie kosi ok, i znowu też nie taki majątek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”