Chwasty w truskawkach

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Pytanie za 100 punktów.
Ile kosztuje u was czarna agrowłóknina o szerokości 160 cm?
Widziałam w sprzedaży czarną z narysowanymi zielonymi kratkami (grubsza) i gładką (jak grubsza fizelina). Której uzywacie?
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
bina
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 4 maja 2008, o 18:26
Lokalizacja: Maciejówka

Post »

Włóknina czarna o gramaturze 50, szerokości 160 cm, długości 50 mb kosztuje ok. 60 zł za rolkę. Jest wytrzymała.
Pierwszy rok bez niej to była prawdziwa mordęga - całe lato spędziłam na nierównej walce z chwastami.
Ja zdecydowanie jestem zwolenniczką ułatwiania sobie życia. Pielić lubię, ale nie stale, wolę mieć czas na inne działkowe
przyjemności. Na to konto rzędy między warzywkami właśnie wyłożyłam zupełnie świeżą, lekko zwiędłą trawą. javascript:emoticon(':wink:')
Wink
Lukasz__1515
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 lip 2008, o 13:47
Lokalizacja: Olesno

Środek przeciwko chwastkom Truskawki

Post »

Witam, mam takie pytanie czy znacie jakiś dobry środek przeciwko chwastom jedno liściowym i wielo - liściowym ??
Na mojej plantacji truskawek powstała łąka... można tak powiedzieć .. są tam przeróżne chwasty ... potrzeby mi środek Skuteczny a zarazem nie niszczący sadzonek truskawek. Odmiana truskawek to Honeoye zasadzone na jesień tamtego roku .

Prosze o bardzo szybka opowiedz... z Góry Dziękuję
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Czarno-biała włóknina. Ja z uporem maniaka propaguję włókninę. Nie usunie ona oczywiście chwastów w już istniejącej plantacji, ale warto w przy odnawianiu pomyśleć o jej zastosowaniu.
Waleria
Lukasz__1515
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 lip 2008, o 13:47
Lokalizacja: Olesno

T

Post »

chodzi mi o to ... chwasty niestety zostały wyrwane ręcznie... i teraz chce je spryskać aby chwasty już nie rosły , w takich ilościach jak teraz.
wciornastek
50p
50p
Posty: 82
Od: 28 cze 2007, o 15:47
Lokalizacja: Poznań

Re: T

Post »

Lukasz__1515 pisze:chodzi mi o to ... chwasty niestety zostały wyrwane ręcznie... i teraz chce je spryskać aby chwasty już nie rosły , w takich ilościach jak teraz.
Np. Betanal -Stosować po wschodach chwastów. Środki zwalczają chwasty prosowate od fazy 2 liści do fazy krzewienia.
Na perz w stadium 4-6 liści (około 15 cm wysokości) stosować wyższe dawki.
Goltix Przed lub po wschodach chwastów. Preparatu Goltix nie stosować w odmianie "Elsanta".
Fusilade Forte Stosować po wschodach chwastów. Środki zwalczają chwasty prosowate od fazy 2 liści do fazy krzewienia.
Na perz w stadium 4-6 liści (około 15 cm wysokości) stosować wyższe dawki.

A generalnie żeby nie pryskac to zastosowac chocby mulczowanie słoma. Znacznie ogrannicza wzrost chwastów.
Lukasz__1515
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 lip 2008, o 13:47
Lokalizacja: Olesno

T

Post »

Dziękuje za pomoc Pozdrawiam :)
-Fionka-
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 2 sie 2008, o 10:41
Lokalizacja: Kraków

Post »

A jeśli chciałabym na jesień przesadzić krzaczki truskawek na włóknine, to czy powinnam je najpierw skosić, czy skosić a potem przesadzić? ( niestety po powrocie z wakacji nie daję sobie rady z chwastami )
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Ziela1233 pisze: co do czarnej foli to nie polecam, bo ta ziemie zacznie gnić!!!
Ziemia to chyba gnić nie może :wink: . Pewnie chodziło Ci o perz i dobrze jakby zaczął gnić, bo to użyźnia ziemie. Niestety perz pod folią zamiast gnić "przebija się", dlatego polecam go wybrać przed położeniem tkaniny.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Fionka, na pewno nie kosić, przesadzać możesz i trzeba obficie podlać po posadzeniu, i później też aby krzaczki się bez problemów przyjęły. Liście truskawek kosi się zaraz po zbiorach.
Awatar użytkownika
odys62
50p
50p
Posty: 76
Od: 4 mar 2007, o 11:23
Lokalizacja: lubelskie

Post »

trzy lata temy miałem jeszcze truskawki na czarnej włukninie ale teraz nie mam i nie chcę tej metody więcej stosować jak każda ma swoje plusy i minusy plus to oczywiście łatwość utrzymania chwastów w ryzach ale nie do końca bo chwasty wyrastały w samym krzaku truskawek i wytępienie tego równało się z uszkodzeniem krzaczka truskawki ,to po pierwsze a po drugie to owszem truskawki miałem bardzo wcześnie dzięki tej włukninie ale potem jak przyszły upały to truskawka robiła się bardzo drobna a to dlatego bo były bardzo płytko ukorzenionei praktycznie prawie ugotowane gdybym mieszkał tam na działce można by podlać wieczorem ale i byłby czas wyplewić więc po co włuknina. Teraz mam truskawki na gruncie bez niczego i są o wiele mocniejsze bardziej dorodne i nie boją się upałów ale plewię je glebogryzarką kilka razy w roku bardzo szybko i skutecznie kiedy zbyt wiele mleczów pojawiło się w samym rzędzie to w tym roku wiosną zastosowałem buracyl i jest ok. czyściutko a same krzaki są bardzo mocne i pięknie owocowały jedyny problem to że po deszczu były bardzo brudne i trzeba je było koniecznie umyć przed jedzeniem ale gdyby wyścielic ściętą słomą to byłoby ok.
Lubię czasem pogrzebać w ziemi i nikt tego chyba nie zmieni
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

No właśnie, ja z uporem maniaka wracam do czarno-białej włókniny. Na razie, dopóki mam sporo i białej, i czarnej włókniny, to na najnowszej grządce mam dwie warstwy, pod spodem czarna, na wierzchu biała, no i trzecia - to wszystko po wierzchu przykryte cienką białą. Już jadłam pierwsze truskawki.
Waleria
broniu
50p
50p
Posty: 51
Od: 3 gru 2008, o 19:52
Lokalizacja: Jasło

Post »

Właśnie też widziałem dwa rodzaje która bardziej sie nadaje pod truskawki?Ta śliska czy ta gładka?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”