Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Anitaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2512
Od: 8 maja 2008, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujaws-pomor,okolice Brześcia Kuj.
Kontakt:

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu cudowny słonecznik muszę sobie sprawić zakup.
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

christinkrysia pisze: Przy okazji pochwalę sie,że zdobyłam kolejna roślinę, którą pamiętam z babci ogródka.
To Rudbekia naga , jeszcze do pełni wspomnień potrzebuję odmianę 'Golden Glow'
Witaj Krysiu :wit
Tak się składa, że chyba mam tą odmianę rudbekii. Chwilowo walczę z mączniakiem na niej. Będę ją przesadzać, bo rośnie u mnie w cieniu (stąd to paskudztwo na niej). Jeżeli chcesz, to podzielę się z Tobą kilkoma korzonkami :D
Szykuję też dla Ciebie sadzonki żurawek, ale kiepsko mi to idzie. Chyba zrobię to w inny sposób niż uczył mnie Igor. Czy coś jeszcze mam Ci uszykować?

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli ;:196
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11330
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Zaglądam do Ciebie Krysiu z myślą czy przetrwał Ci ten sadziec,o który się martwiłaś wiosną no i już go przyuważyłam :) Piękna kępa jeżowki :shock: moje ubiegłoroczne z których się baaardzo cieszyłam bo też były piękne w przepięknym malinowym kolorze ;:173 prawie przepadły po zimie.Trudno powiedzieć, czy to zima czy nornice je załatwiły ...odbudowuję z małego korzonka w doniczce i mają już sporo przyrostów ale bezpośrednio do ziemi już nie posadzę więc i nie osiągną też i takich rozmiarów.Wszystkie jeżówki i nie tylko mam obecnie w donicach...robi się doniczkowy ogród dopóki nie przepędzimy tego dziadostwa z działek bo w tym roku wyjątkowo zaatakowały nas nornice.. :( .
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

:wit Krysiu, dawno u Ciebie nie biegałam, ale to co pokazujesz na fotach, to moje marzenie. Uporządkowanie wszystkiego!!!! Jaki ja mam busz, bałagan w nasadzeniach. Wszystko bym chciała. Teraz przesadzam niektóre roślinki pod dom i tam urządzam ogródek. Pomaga mi jeden sąsiad. Bardzo zapalony. Fajnie, bo robi ciężką robotę, a ja tylko dyryguję i przywożę rośliny. Mam zamiar przesadzić dwie tuje. Mają ok. 1 metra. Powiedz mi kiedy jest najlepszy czas na przeniesienie. Trochę się boję, że za bardzo odchorują. Najbardziej zadowolona jestem z oczka. Mam piękną, czystą wodę. Albo zrobił to filtr z zeolitu, albo wpuszczone 3 wielkie małże :;230 Nareszcie widać rybki ;:138 Buziaczki ;:196
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu słonecznik każdego roku zaskakiwał mnie swoją wysokością, raz był niski, a w drugim sezonie wysoki wymagał palikowania. Mnie tak jak wiesz padł, jeszcze liczyłam na siostrę (Tobie brałam sadzonkę od niej) ale i u niej nic. Ciesze się, że sadzoneczka przyjedzie do mnie z powrotem :;230 muszę go porządnie zabezpieczyć, ale czy to pomoże przy ponad -30 st temperaturze. Dziś zobaczyłam, ze rozwija się biała dalia, jeszcze takiej nie miałam, to zapewne z tych karp, które nie zakwitły w zeszłym roku.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Anitaaa Witaj Anitko ;:196
Słonecznik "Loddon Gold" wykopuję zaraz po przekwitnięciu aby rozluźnić kępę , przy okazji wysyłam Dorotce bo jej wymarzł.
Nie musisz kupować bo wyślę i Tobie.

hala67 Halinko - jesteś wspaniała.
Rudbekia naga 'Golden Glow' wiem,że lubi łapać mączniaka ale powiedz mi co w tym roku nie choruje ???
U mnie teraz na jednej kępie jesiennych astrów pojawił się mączniak prawdziwy i na kilku krzaczkach Nagietka. Wyrwałam i wyrzuciłam bo zbieram sukcesywnie płatki z nagietków więc zero chemii. Zerknę w swoje notatki i odpisze na PW

marpa Maryniu dobrą masz pamięć - brawo ;:138
Walka z nornicami to wielkie wyzwanie - popatrz, takie małe i ile kłopotów sprawia. Ja w tym roku łapię innego STWORKA u siebie czyli Turkucia podjadka - ładnie się nazywa, ale pasudnie wyglada, w powiększeniu prawdziwy smok... :;230
Sadziec posadzony jesienią dziwnym sposobem znalazł się bardzo głęboko w ziemi i gdy od JackaP wiosną dostałam nowe sadzonki to sadziłam w to samo miejsce i wtedy odkryłam maleńkie kiełki jesiennego nasadzenia - już ich nie ruszałam tylko bokiem dałam nowe.
Trzeba chyba wykopać wszystko i posadzić od nowa na jednakowej głębokości.
Współczuję uprawy roślinek w pojemnikach - spory kłopot bo całkiem inaczej się pielęgnuje i to podlewanie nie wiadomo ile i kiedy...
Po walce z nornicami chętnie pomogę w odbudowie ogrodu swymi roslinami - pisz bez krępacji.
Pozdrawiam

Tosia1 Tosieńko dziękuję - opinia taka ,że aż się zarumieniłam.
Busz dobry i chcę taki mieć ale z przemyślanych nasadzeń - ja oglądając ogrody czy rośliny w sklepach nie rzucam sie na wszystko bo wiele z nich ma specyficzne potrzeby i nie wszystko pasuje do roślin które już rosną.
W głowie encyklopedia i lista chciejst bardzo przemyślana to podstawowe wyposażenie w czasie wypraw do sklepu czy też szkółki.
Każda pomoc w pracach na działce mile widziana a co do przesadzania Tuji nie będę sie tu rozpisywać bo wspaniale ten temat obgadany jest w linku poniżej - kilka opcji więc wybierz najodpowiedniejsza dla siebie.
Duże iglaki - przesadzanie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 37&start=0
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11330
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu ;:97 bardzo dziękuję za chęć pomocy ;:196 ale w sumie to wszystkie rośliny udaje mi się zachować ale przyznaję,że jest to bardzo denerwujące...Ostatnio wylądowała w dużej donicy niedawno posadzona hortensja bukietowa połowa korzeni zjedzona obok były 3 świeże otwory a ponadto w zakamarkach korzeni 2 wielkie ślimaki ułożone do składania jaj... :evil: kilkanaście żurawek też zdążyłam przesadzić w połowie zjedzone korzenie...Bardzo mnie to zniechęciło ostatnio do działki do tego jeszcze wysuszona gleba i jeszcze kopce kretów ...zadawane granulki mimo znikania chyba na nie nie działają...Takiego lata jeszcze nie miałam... ;:174
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

marpa rozumiem,że chęci do pracy niewiele w takim sezonie i radość z obcowania z naturą w postaci gryzoni miła nie jest.
Ale ... gdyby były jakieś potrzeby to pamiętaj i pisz.

korzo_m faktycznie w ub roku Słonecznik "Loddon Gold" był aż za wysoki choc teraz też ma tak ok 130 cm wysokości ale tak gęsty,że az sie boję dzielenia karpy - pewnie M i siekiera staną do boju ... :;230
Dorotko kiedyś prosiłaś mnie o fotkę grona pomidora megagroniastego - zrobiłam w lipcu ale zapomniałam wstawić - naprawiam błąd i bardzo przepraszam.

Obrazek

Obrazek

korzo_m pisze:Krysiu ogladając Twoje białe dalie stwierdziłam, że takich kolorków u siebie nie mam. Są piękne ciekawie wyróżnia ich barwa na rabatce.
A jak Twoje karłówki, pokaż nam.
Słowo rzekłam,że wstawię fotki karłowych więc zaczynam pokaz ...
Oto one w całej krasie - zaczynają kwitnąć w połowie czerwca i tak aż do pierwszego mrozu, który je zetnie.
W tym roku jako pierwsza zakwitła dalia karłowa zmienna - żółta w paski

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podobny typ ale inny zestaw kolorów to
dalia karłowa zmienna biała w czerwono/malinowe paski

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dalia karłowa, która przez wiele lat uprawiana jako NN w tym roku dzięki Miłce (takasobie) ma swe imię i to ładne imię
Dahlietta Surprise Louise
Obrazek

Obrazek


Obrazek

dalia niska TEESBROOK AUBERY

Obrazek

dalia niska ESTHER od Miłki (takasobie) ma prześliczny kolor i do tego ciemniejsze ubarwienie liści. Niby zieleń ale w odcieniu bordo/mahoń lub coś koło tego...
Obrazek

Obrazek

Ta odmiana chyba tez od Miłki, zawieruszyłam etykietę - bardzo ciekawa budowa kwiatów . Ludmiło pomocy ... ;:180
Obrazek

Obrazek

Wieczorem ciąg dalszy niskich dalii - zapraszam
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Cudowne dalie ;:138 Już nie mogę się doczekać, jak wrócę do domu i zobaczę moje. Jak wyjeżdżałam już miały nabrzmiałe pąki ;:173
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu ;:167 posiedziałam dzisiaj w Twoim ogrodzie i nacieszyłam oczy ;:196
Jak na razie w moim ogrodzie kwitnie tylko gaura biała, czyżby różowa zmieniła kolor :;230
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu teraz wiem, że Ty masz prawdziwego megagrona, ja dostałam nasiona złe.
Z dzieleniem słonecznika nigdy nie miałam problemu, od boku podkopywałam i lekko odrywałam sadzonkę , może Twoja ziemia jest zwięzła i trzyma mocno korzenie.
Dalia żółta w paski właśnie u mnie jako jedyna przetrwała. Mnie bardzo podobają się karłówki o pustych kwiatach z ciekawymi, orginalnymi środkami. Kilka lat temu miałam takich dwie, trzymałam wtedy dalie u koleżanki i nie przetrwały, za duża wilgotość w piwnicy.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu,przepiekne te dalie karłowe.Mam tylką taką z pierwsze zdjęcia,a ta na ostatniej fotce jak marzenie,nie widziałam jeszcze takiej.
Awatar użytkownika
Anitaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2512
Od: 8 maja 2008, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujaws-pomor,okolice Brześcia Kuj.
Kontakt:

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu nawet nie wiesz ile roślin mi wymarzło :(
Chętnie odkupię słonecznik ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”