Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Locutus Witaj na ścieżkach mojej działaczki.
Masz rację,że linie proste to w naturze rzadkość ale w warzywnej części jednak sa bo jak tu chodzic po wijącej się ścieżce ... jeszcze ktoś by pomyslał,że było za dużo ... ;:136 toastów.
Działka to przyjemność i wspaniała możliwość obcowania z naturą. Nie wyobrażam sobie aby było inaczej a do tego okazja do obserwacji życia na niej a jest co ogladać.

Nad wodą rośnie Skalnica w 2 kępach i każdą z nich zaanektowały na swoje legowisko żaby zielone jeziorkowe.
Wcale się nie boją a czasami aparat prawie dotyka ich nosa ...

Obrazek

Obrazek

My tez jesteśmy obserwowani , wystarczy coś robic w stawie a już ciekawskie żaby podpływają a gdy po upalnym dniu siedzę na mostku mocząc nogi w wodzie maleńki narybek kąsa mnie i tak to łaskocze,że trudno wytrzymać... :;230

maniusika Głowaczek olbrzymi będzie ozdobą gdy rozrośnie sie w kępę ale to trochę zajmie.
Janeczko miałam Ci wysłać nasionka Jastrzębca pomarańczowego ale wiosenny nabytek już na tyle sie rozrósł,ze pod koniec sierpnia wyślę Ci gotowe sadzonki.

heliofitka Iwonko życzę aby choc Tobie udało się wyhodować z tej mieszanki inny niz różowy kolor.
Moje wszystkie siane w ub roku latem i posadzone na miejsce docelowe we wrześniu zakwitły.
Podlałam je 2 razy gnojówką i są mojego wzrostu ( 159) a niektóre wyższe - nawet mi to pasuje bo taki łan zamyka całość po lewej stronie.

Poważnie nie widziałaś nigdy kijanki ani poszczególnych faz rozwoju ?
Dla Ciebie z tej samej serii tylko inne ujęcie

Obrazek

Obrazek

szyszunia Iwonko są ale tyle kwiatów jednocześnie kwitnie,że nie nadążam połowy z nich pokazać.
Najwięcej jest odmiany w białym kolorze a różowa tylko 1 sadzonka ale rozkrzewiona. Za chwilę je zetnę i odrastając juz się zagęszczą. jesienią pójdą nad staw bo tam najlepiej rosną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dorcia7 Dorotko - jestes imienniczka mojej córki i od razu czuję sympatię - witam, dziękuję i zapraszam do kolejnych odwiedzin.
Masz rację, działki na terenie ROD maja swą historie i specyficzny klimat.
To coś zgoła innego niż ogród przy domu .

Dancysia witaj miła sąsiadeczko - mam nadzieję,że pech i sprawy zdrowotne wyszły na prostą. A i sprzęt chwilowo dostepny ... :;230 oj te nasze pociechy.
Ja dostałam nasionka i siałam niebieski Rozwar ale sadzonki jakoś słabo rosną a i deszcz je przyklepał tak,że musiałam podnosić.
Chętnie skorzystam a ja może za to odwdzięczę się czymś co sobie wybierzesz - Hortensja dla Ciebie posadzona przy matce bo w doniczce ciągle było jej sucho i już kwitnie.
Dobrze zrobiłaś - była okazja więc jak tu nie skorzystać. Po niedzieli przyjeżdża wnuczka, po jej wyjeździe zapraszam na kawę - a może u mnie na działce ?
JacekP pisze:Piękne ujęcia Krysiu :!: Też nie mogę oderwać oczu od żabko-kijanki :shock:
Jacku ona za chwilę zamieni się w żabkę taką jak na wcześniejszych fotkach a potem ... może w piękna księżniczkę ... kto to wie ... ale potrzebny do tego pocałunek a z tym trudniej... :;230
Irysy syberyjskie były zwykłe (gatunek) ale wiem,że nasze tereny to wymarzone stanowisko dla nich i jeśli masz okazje to bierz.
Głowaczek olbrzymi u mnie rośnie drugi sezon ale z tej grupy prawie najwyższy bo przerósł go Rożnik i na razie słabo przyrasta, może nasionka wsiać koło matki ? J
Jak na takiego olbrzyma to ma małe kwiaty ale ładnie zbudowane , ciekawsze ma w pąku - muszę zrobić fotkę.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Na zakończenie weekendu kilka aktualnych - takie tam misz/masz

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Galtonię mam pierwszy raz- wiosna dostałam od Bożenki Śmigielskiej , widziałam u niej fotki i byłam nią oczarowana- wiadomo białe kwiaty...
W realu jeszcze piękniejsza bo ten dzwoneczkowy kształt, wysoki pęd - jednym słowem uszłaby za choinkę na święta

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich życząc udanego początku tygodnia.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu! Jakie piękne kwiaty! U Ciebie nawet kosmos i wilec nie mogą być zwyczajne! Nie mówiąc juz o kannach.
Żaba bardzo pożyteczna, u mnie mieszkają ropuszki.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Moja galtonia już przekwita ale jak ładnie pachniała prawie miesiąc , Mam już sporą kępkę ,która przezimowała porządnie okryta w ogrodzie .. Mnie się sporo nasiało białej jarzmianki , popikowałam i będzie na wymianę , chciałabym wymienić też na inne kolory.. W nocy znowu ładnie popadało ale od rana znowu gorąco , dobrze że odejdzie podlewanie,bo w moim ogrodzie muszę podlewać przeszło godzinę . Moje kosmosy tez zaczynają kwitnąć ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Jak mi się marzy galtonia, będę musiała poszukać, a i kanna śliczna, ja mam ale zwykłą, no i nie zwykłą bo z czerwonymi liśćmi, ale jeszcze nie kwitną, ślimaki się nimi skutecznie zajęły
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu kijanki widziałam, ale żaby z ogonem nie ;:185
Całe życie mieszkałam w blokach, więc za bardzo nie było gdzie podglądać, a i teraz nie mam żadnego bajora, aby jakieś u mnie zamieszkały :?
Owszem czasami natchnę się na ropuchę, ale są u mnie "przelotem". Dziękuję za zdjęcia ;:333
Galtonia wygląda majestatycznie i masz rację, białe kwiaty zawsze dobrze się prezentują ;:167
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Kana piekna,dziękuję za miłe słowa
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu ja szukam białej pysznogłówki, teraz wiem do kogo mam się usmiechać :lol: po małą sadzonkę.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu, znalazłam twój ogródek i jestem zauroczona.
Masz wiele pięknych roślin w okazałych kępach i świetnych kompozycjach.
Będę tu zaglądała, jeśli pozwolisz :) .
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu, napatrzeć się nie mogę na to Twoje królestwo kolorów, po prostu bajecznie. Liliowce przepiękne, pysznogłówki śliczne szczególnie ta fioletowa, a jak zobaczyłam to oczko (staw) to gały mi wyszły z orbit, jak Ty na to wszystko znajdujesz czas, tym bardziej, że to przecież nie jest ogród przydomowy. Jakbyś chciała sadzonkę białej jeżówki to śmiało pisz, zaznaczę kokardką dopóki jeszcze kwitnie, żeby nie była różowa. W swoim wątku pisałam też, że zrobiłam sadzonkę tej wysokiej wiązówki gdybyś chciała, tylko daj znać. Zdjęcia żab fantastyczne.
Dancysia
100p
100p
Posty: 114
Od: 22 sty 2012, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu, ach te Twoje zdjęcia! Nawet ropuchę chciałoby się pocałować i przenieść się do Twojego zaczarowanego ogrodu.... . Co do jeżówek rośnie sobie u mnie wychodowana z nasion biała White Swan. I ciekawe, że rozsiewa się czasami krzyżując z różową. Wyrywałam zawsze wszystkie siewki bo myślałam ,że będą różowe , aż tu w ubiegłym roku niespodzianka, wyrosła taka samosiejka z białymi płatkami i środkiem jak u różowej.
Krysiu, jak po gradobiciu Twój ogród ? Cieszyliśmy się, że ta wielka czarna chmura poszła sobie, tradycyjnie omijając Ostródę ale niestety przyszła następna i dokonała spustoszenia. Deszcz był potrzebny bo było już bardzo sucho , ale takiego gradu to jeszcze nie widziałam.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu! Znalazłam nazwę tej małej pieknej różowej dalii, która mam od Ciebie!!! :tan To 'Dahlietta Surprise Louise'!

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
szyszunia
1000p
1000p
Posty: 1971
Od: 4 lis 2009, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu to się cieszę że się pysznogłówki dobrze zadomowiły. A jednak białych jest najwięcej to dobrze bo bałam się że będzie dużo różowych i fioletowych a tu ze skrajności w skrajność.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”