Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 507
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

u mnie w zeszłym roku sprawdziło się zakopanie doniczki z nową sadzonką w ziemię przy roślinie matecznej - wąsów nie przecinałam, zauważyłam, że znacznie lepiej się przyjmują, jak "pępowina" nie za szybko przecięta, ziemię miały zwykłą, na wierzchu piasek, też trochę to zmniejszało wysychanie ziemi w doniczce. Jak już ładnie się przyjęły, wąsy przecinałam, a tak zostawione w gruncie, ładnie przezimowały, na wiosnę 100% pokazało listki - zimowały w doniczkach z powodu nie gotowego nowego miejsca na jesieni, wiosną niestety również nie doczekały się nowego miejsca u mnie i powędrowały do przyjaciółki - bardzo była zadowolona....
pozdrawiam
Iwona
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

To prawda :) , zaraz się ukorzeni ;:108 No to dzięki
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Wygodny pomysł, przetestuje też. :wink:
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
krab_ik1
100p
100p
Posty: 187
Od: 18 maja 2012, o 19:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/Nizina Południowopodlaska

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

(Jestem początkująca w ogrodnictwie) Moja Selva wypuszcza wąsy:) I nie wiem czy je teraz przysypać ziemią czy dopiero później jak już będzie po późniejszym owocowaniu? Sąsiadka chciała abym dała jej sadzonki, ale ja nie wiem jak się do tego zabrać i kiedy to robić:(
Jakie zabiegi wykonać przed zimą? Pościnać wszystkie liście? Czy tylko otulić na zimę i zostawić na balkonie. Bo nie mam gzie ich przezimować.
Z góry dziękuję za wskazówki.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Selwa w drugim rzucie pokazuje na co ją stać, mimo że nie jest tak pyszna jak np. honeyone czy elsante i tak ujdzie...

Obrazek
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Dybd33r
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 19 lip 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Pomysł na truskawki rewelacyjny. Mam starą, dziurawą beczkę 2ool i zastanawiałem się jak ją wykorzystać. Jak znajdę trochę czasu, z chęcią skorzystam z pomysłu.
Jestem zielony :)
krab_ik1
100p
100p
Posty: 187
Od: 18 maja 2012, o 19:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/Nizina Południowopodlaska

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Jak tam wasza SELVA, zaczyna kwitnąć??
Awatar użytkownika
piotrek7725
200p
200p
Posty: 368
Od: 20 cze 2012, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Doradzicie mi coś co do truskawek na drugi rok chcę zrobić sb na barierkach tarasu zwisający sad truskawek, barierki wytrzymają praktycznie każde obciążenie są fajne specjalne donice prostokątne do barierek i specjalne uchwyty do nich chodzi mi o takie o:
http://moj-ogrod.com.pl/wp-content/uplo ... a_braz.jpg
coś podobnego...
jaką odmianę polecacie do takich skrzynek?
w sumie barierki na tarasie mają ok 6-7 metrów ile sadzonek zasadzić na taka powierzchnie? Myślałem o około 4 na jeden metr bieżący w końcu truskawka się szybko rozkrzewia, czyli na cały teraz potrzebował bym około 24-28 sadzonek to są 3 opakowania po 10 sadzonek : ) Teraz pytanie czy teraz jeszcze warto sadzić takie truskawki i czy na zimę pozostawić je w donicach czy wynieść w cieple miejsce np. piwnica...
Awatar użytkownika
piotrek7725
200p
200p
Posty: 368
Od: 20 cze 2012, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Spokojnie mam do dyspozycji różne pomieszczenie jedną piwnice w domu gdzie temperatura jest jak w ogrzewanym pomieszczeniu (kotłownia) ale mam tez piwniczkę w której temperatura waha się powyżej 0 do 4-5 stopni (coś jak przechowalnia) są stworzone tam takie warunki w jakich przechowuje się np. zrazy do szczepienia czy w temperaturze 0-2 stopnie mogą sb leżeć takie donice z truskawką? Mogę praktycznie dostosować każdą temperaturę...
Czy jeśli posadzę teraz to czy za rok będą już owoce? Czy jeśli posadzę je wiosną to w tym samym roku będą owoce?
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

piotrek7725
Jeżeli posadzisz w tym roku to w następnym sezonie będą owocować dużo lepiej niż sadzone tego samego roku.
Truskawka potrzebuje min +3 stopnie i troszkę światła aby zacząć rosnąć.
Do przechowywania temperatura troszkę poniżej 0 będzie najlepsza.
Nie zapominajmy, że ta :głupia: roślinka wrażliwa jest też na długość dnia i nocy, i według tego zegara+ temperaturka potrafi określić porę roku- spa dalej czy zacząć rosnąć.
brak polskich znaków
krab_ik1
100p
100p
Posty: 187
Od: 18 maja 2012, o 19:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/Nizina Południowopodlaska

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

piotrek7725 pisze:Doradzicie mi coś co do truskawek na drugi rok chcę zrobić sb na barierkach tarasu zwisający sad truskawek, barierki wytrzymają praktycznie każde obciążenie są fajne specjalne donice prostokątne do barierek i specjalne uchwyty do nich chodzi mi o takie o:
http://moj-ogrod.com.pl/wp-content/uplo ... a_braz.jpg
coś podobnego...
jaką odmianę polecacie do takich skrzynek?
w sumie barierki na tarasie mają ok 6-7 metrów ile sadzonek zasadzić na taka powierzchnie? Myślałem o około 4 na jeden metr bieżący w końcu truskawka się szybko rozkrzewia, czyli na cały teraz potrzebował bym około 24-28 sadzonek to są 3 opakowania po 10 sadzonek : ) Teraz pytanie czy teraz jeszcze warto sadzić takie truskawki i czy na zimę pozostawić je w donicach czy wynieść w cieple miejsce np. piwnica...

Ja mam dokładnie w takich skrzynkach powieszone na balustradzie zewnątrz balkonu. Do skrzynki 40cm posadziłam naprzemiennie przy brzegu, dość gęsto, bo po 5 lub 6 sadzonek. moje truskawki to selva. Co do smaku to nie jestem wstanie opisać. Truskawki posadziłam pierwszy raz w tym roku i wszystkie pierwsze kwiatki poobrywałam. Teraz pojawiają mi się pojedyncze pierwsze kwiatki na powtórne kwitnienie
tereska3
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 sie 2012, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

a jak się sprawdza odmiana malwina?
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

tereska3
W tym roku posadziłem Malwine, kwiaty obcięte ale troszkę za wcześnie,te które zostały dały naprawdę ładny duży kształtny owoc i dość smaczny. Gatunek późny zbiory nawet tydzień po końcówce Sonaty, krzaki mocno się rozrastają. na dzień dzisiejszy same dobre opinie słyszałem od znajomych.
brak polskich znaków
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”