Pomidorki koktajlowe - 1cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Wysiew pomidorków koktajlowych.

Post »

Jak w temacie :)

Nabrałam ochoty na własne, koktajlowe pomidorki.. Tylko czy aby nie jest już za późno na wysiew..?
Kiedy ewentualnie doczekałabym się owocków..?
Moglibyście mi podpowiedzieć, jak wygląda taki pomidorkowy cykl rozwojowy..? :oops:
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
kocurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 822
Od: 10 kwie 2008, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z kątowni

Post »

Ja pierwsze pomidorki dostałam maleńkie od mamy, miały może 10 cm? urosły bardzo szybko do całkiem pokaźnych pomidorów, ostatnie owoce zbierałam w październiku czy nawet listopadzie, juz przymrozki były. Nowe pomidorki wysiewają sie same, w tym miejcsu, co rosły, ewentualnie tam, gdzie spadł owoc.
To takie pomidorki - samosiejki, dlatego najlepiej, żebyś pierwsze roślinki od kogoś dostała (no ja nie mam doświadczenia w wysiewaniu ich z nasion). Potem już je będziesz po prostu mieć ;)
Moje jeszcze nie zaczęły schodzić, ale zauważyłam, że u nas w Rzeszowie wiosna później zaczęła start niż np. w Dębicy zaledwie 50 km dalej wgłąb Polski (gdzie mieszka moja mama). U mnie np. perukowiec dopiero zaczął wypuszczać listki, a akacja ma grube pąki. Zapytam mamy, czy u siebie już zauważyła jakies pomidorki koktajlowe.
Myślę, że skoro moje jeszcze śpią, na Twoje z nasion też nie jest za późno.
vegasi
100p
100p
Posty: 108
Od: 21 mar 2008, o 01:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódż

Post »

Zgadzam się ja tam pomidorków koktajlowych za pierwszym razem również dostałem rozsade a obecnie nie sieje ich one same się jakoś rozsiały i teraz zaczynają kiełkować ,po wschodach przerywam tylko roślinki i zostawim najsilniejsze ,także na wysiać można je w każdej chwili :D
dana0520
50p
50p
Posty: 96
Od: 2 mar 2008, o 17:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Hej Kasia.
Bardzo chętnie Podzielę się z Tobą pomidorkami koktajlowymi. Mam parę sadzonek własnej produkcji. Ile szt. byś potrzebowała??? Nie mieszkamy daleko od siebie więc jeżeli masz ochotę to bardzo proszę; możemy obmyślać plan przekazania.
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Na pewno ci urosną.Zobacz na moje ,też są małe,ale u ogrodnika większe nie były od moich.Ja ma je w wiaderkach po farbach i takich tam,ale się nie martwię,bo tylko one nie chorują i ładnie rosną,więc się nie zastanawiaj i sadź,sadź i ciesz się smakiem. Obrazek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Jak prowadzicie pomidory koktajlowe - na ile pędów? Posadziłem dwa w tunelu foliowym. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Wysokie Pokusa na jeden oczywiście. Niskie typu Koralik - na kilka, bo na jeden to zaraz się zakończą, a gdy zostawiać wszystkie pędy to owoce są coraz mniejsze.
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Erazm pisze:Jak prowadzicie pomidory koktajlowe - na ile pędów? Posadziłem dwa w tunelu foliowym. :lol:
dopóki mogę nad nimi zapanować prowadzę na dwa..później to już żywioł.
moje dopiero wychodzą z ziemi ..samosiejki..cała masa.Teraz muszę je przerywać i zostawić tylko kilka.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Dziękuję. ;:113
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
aga.m
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 16 cze 2007, o 16:01
Lokalizacja: woj.małopolskie

Post »

Ziarenka pomidorków dosyć szybko wschodzą,więc myślę że nie jest jeszcze za późno na sianie.Ja już drugi rok z rzędu mam własne pomidorki :D
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

Ja niestety mam dla Ciebie złą wiadomość.
Też hodowałam pomidorki koktajlowe z tych co mi się rozsiały same. Nawet podpędzałam jakiś czas w folii. Urosły przepiękne, calutkie były gronkami oblepione, niestety tylko kilka owoców zdążyłam zjeść :( Przyszedł przymrozek i wszystkie straciłam. Nawet 2 krzaczki przesadziłam przed przymrozkami do foliaka i tez niestety zmarzły.
Więcej już tego błędu nie popełnię, pomidor ma jednak baaardzo długi okres wegetacji zanim zacznie owocować. Lepiej na rynku kup po ok 2 zł kilka sztuk już podhodowanych i będziesz je zajadać nawet od połowy lipca. Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Dziękuję Wam serdecznie za wszystko odpowiedzi :)

Kupiłam wczoraj nasionka pomidora karłowatego typu cherry - maskotka, i jutro wysiew.. :) Zobaczymy jak mi pójdzie :)

Dana, bardzo dziękuję za Twoją szczodrą propozycję, tylko że ja z małym mało mobilna jestem.. :(
A poza tym wiesz.. ten dreszczyk, wzejdzie? nie wzejdzie? ;)))))
Mam nadzieję, że się nie gniewasz.. :)
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
dana0520
50p
50p
Posty: 96
Od: 2 mar 2008, o 17:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Kasiu oczywiście, że się nie gniewam.
Trzymam kciuki za twoje pomidorki. Niech rosną szybko i zdrowo.
Pochwal się jak już wzejdą.

Pozdrawiam wszystkich Dana ;:77
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”