Jak pozbyć się Nornicy albo coś w tym stylu?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Można też trutkę (granulat czy ziarno) podawać w poziomo położonych odcinkach rurki drenarskiej. Koniecznie trzeba używać rękawic, bo myszowate mają bardzo wrażliwy węch i jeśli poczują ludzki zapach, nie ruszą poczęstunku.

A najlepszym środkiem na myszowate w ogrodzie jest łowny kot! :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
thorez
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 24 kwie 2008, o 09:54
Lokalizacja: Wałbrzych

Post »

Ja przetestowałem śledzia zakopanego w norze kreta , zakopałem go, od roku krety się nie pojawiły na mojej działce ,za to sąsiad ma więcej kopczyków .
Początkujący i to bardzo początkujący ogrodnik .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

lila31 pisze:Tadeuszu rewelacyjna metoda karmienia nornic na otwartym terenie. ;:215 :D
Ja jak pisałem w temacie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... c&start=48
wysypuję truciznę TOXAN – granulat na nakrętki od słoików i nakrywam to plastykowymi pudełkami po margarynie (pudełka obciążam z góry kamieniem by nie "porwał" je wiatr. W pudełkach z boku robię małe otwory by weszła do środka mysz, nornica. Nie ma niebezpieczeństwa spożycia trucizny przez ptaki - nie wejdą przez taki otwór do środka. Takie "karmniki" stawiam w rożnych miejscach działki od jesieni do wiosny. Jest to dość skuteczny sposób.
Polecam :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Działkowiec
50p
50p
Posty: 88
Od: 23 kwie 2008, o 10:54
Lokalizacja: Warmia i mazury

Post »

Witam
Wsypuję trutkę już 2 czy 3 dzień ale one ryją coraz mocniej.Wczoraj przekopała się pod murkiem od płotu.One robią dziurki do wejścia o średnicy ok.7 cm .Sypię tę trutkę, ale one i tak przechodzą i nawet jednego ziarenka nie ruszą.Wczoraj jak podlewałem żywopłot, to jak lałem z góry, to woda wleciała górą a wypłynęła gdzieś za 2 metry.Bardzo duże,długie korytarze mają.Więc cały odcinek był suchy.Więc w moim przypadku wysypywanie trutki jest bezskuteczne i wydawanie niepotrzebnie pieniędzy.One przychodzą na noc, ale nie postawię na noc takiego urządzenia co odstrasza te różne gady, bo następniego dnia musiał bym nowe kupić.Dlaczego?Dlatego, że by ukradli odrazu.W tym temacie pisałem jak mam położoną działkę.

Dziękuje za wszystkie porady i czekam na dalsze pomysły.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kukulka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 10 kwie 2008, o 13:08
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Niestety u mnie też jest problem z kretami :evil: Próbowałam wszystkiego, śledzie, puszki na metalowych prętach, trutki, itp., ale jak dotąd nic nie poskutkowało. Dzisiaj dowiedziałam się że kopce trzeba rozgarnąć i do dziury wysypywać "pety" i popiół z papierosów. Oczywiście jest to propozycja dla osób palących( niestety ja do nich należę) i nikogo do tego nałogu nie namawiam. Wypróbuję tą metodę, a jak się nie uda, to cóż pozostaje chyba tylko ranne wstawanie i polowanie ze szpadlem w rękach :twisted:
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Znajdź na forum mój temat o łapaniu kretów w pułapki z plastikowych rurek. Jest to metoda niezawodna, acz należy precyzyjnie wykonać zalecane czynności. Inne metody to tylko półśrodki, kret idzie d sąsiada, a ten go z powrotem przepędza. Tadeusz.
Awatar użytkownika
Działkowiec
50p
50p
Posty: 88
Od: 23 kwie 2008, o 10:54
Lokalizacja: Warmia i mazury

Post »

Czekam na więcej pomysłów, aby były coraz bardziej skuteczne :)

Czekam oraz Pozdrawiam !
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Działkowiec pisze:Czekam na więcej pomysłów, aby były coraz bardziej skuteczne :)

Czekam oraz Pozdrawiam !
Nie czekaj ,tylko bierz się do roboty, krety czekać nie będą, chyba że podoba Ci się trawnik urozmaicony wzgórkami z kopców.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

I wszystkie tak samo skuteczne :lol: :lol: :lol:

Ja krety już polubiłam, są bardzo pożyteczne, a łyse placki po rozgarniętych kopcach przestały mi przeszkadzać :wink:

Gorzej z nornicami i innymi myszowatymi, te nadal próbuję zwalczać, a to oznacza, że żadna metoda nie była jak widać wystarczająco dobra, żeby się ich pozbyć raz a dobrze.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
kukulka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 10 kwie 2008, o 13:08
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

W sobotę rano zauważyłam nowe kopce na trawniku :( , rozgrzebałam je tak żeby była dziura, nalałam wody w korytarz( woda leciała chyba z 10min. i się nie zapełnił, ani nie wybiła w innym miejscu) i zastosowałam metodę którą opisałam wcześniej. Jak na razie nie widzę nowych kopców :D , nie wiem czy to zasługa lanej wody czy wrzuconych do dziury niedopałków. Mam nadzieję że krety wyprowadziły się już z mojego trawnika na dobre :wink:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Woda nic nie daje. Kret nie utopi sie bo wychodzi na powierzchnię. Zastosuj szmatę nawilżoną ropa. Jest skuteczna. Pisałem jak to zrobić w temacie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... et+nornica
Erazm pisze:Sąsiad dziś walczył z kretami wpychając w korytarze kretów za pomocą cienkiego patyka nawilżone w ropie szmaty. Szmatę wpychał do korytarza głównego przez krótki korytarz którym kret wypycha ziemię na powierzchnię. Jest to dość dobry sposób na pozbycie się kreta z trawnika. Polecam. :lol:
Natomiast, jeżeli dokopiesz się do korytarza to trzeba wepchnąć szmatki w obie strony. Do dziś sąsiad po krecie nie ma śladu.
Pozdrawiam Andrzej.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Erazm pisze:Woda nic nie daje. Kret nie utopi się bo wychodzi na powierzchnię. Zastosuj szmatę nawilżoną ropa. Jest skuteczna. Pisałem jak to zrobić w temacie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... et+nornica
Erazm pisze:Sąsiad dziś walczył z kretami wpychając w korytarze kretów za pomocą cienkiego patyka nawilżone w ropie szmaty. Szmatę wpychał do korytarza głównego przez krótki korytarz którym kret wypycha ziemię na powierzchnię. Jest to dość dobry sposób na pozbycie się kreta z trawnika. Polecam. :lol:
Natomiast, jeżeli dokopiesz się do korytarza to trzeba wepchnąć szmatki w obie strony. Do dziś sąsiad po krecie nie ma śladu.
Myślę że jak by tam wlać więcej ropy niż jest na szmacie, to nie tylko, kreta by nie było ale i wszystkich pożytecznych i niezbyt pożytecznych stworzeń. Wydaje mi się że są granice udzielanych rad" po pierwsze nie szkodzić" nie mówiąc że po drugie" jak możesz to pomóż". Ciekawe kto będzie jadł ropopochodne warzywa? Tadeusz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”