Wypalarka do chwastów

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
pinoo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 paź 2006, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opole

Wypalarka do chwastów

Post »

Witam,
mam pytanko, czy już ktoś z Was używał wypalarki do chwastów? Chciałbym się dowiedzieć jak to się sprawdza.
Chyba, że ktoś ma jakis inny patent na ekologiczne pozbywanie się chwastów z kostki brukowej bez użycia chemii.
Z góry serdecznie dziękuję.
Kosiarki
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 1 cze 2012, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wypalarka do chwastów

Post »

Możesz pozbyć się też chwastów ręcznie,ale to bardzo męczące i monotonne zadanie.
Taka wypalarka bardzo fajnie się sprawdza do kostki,znajomy ma i mogę polecić.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wypalarka do chwastów

Post »

z kostki rewelacyjnie schodzi mech i inne dziwactwa, po zastosowaniu myjki ciśnieniowej z przystawką do szorowania kamienia.
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypalarka do chwastów

Post »

Wg mnie wypalarka do kostki lepsza niż myjka ciśnieniowa bo z nią to i chwastów i fug można się pozbyć przy nieumiejętnym stosowaniu.
Na pewno chemia też działa ale na efekt trzeba dłużej czekać, no i przeważnie samemu też te uschnięte już chwasty wyrwać. więc tutaj chyba wypalarka bierze górę. lukas
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Re: Wypalarka do chwastów

Post »

Jakieś 2-3 tygodnie temu widziałam taką opalarkę w "Mai w ogrodzie".
Na razie nie mam nic wybrukowane, ale patent spodobał mi się.

Pinoo - jak już kupisz i wypróbujesz, to podziel się uwagami, dobrze?
Ciekawa jestem, czy się sprawdzi.
Pozdrawiam serdecznie
boru
50p
50p
Posty: 92
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wypalarka do chwastów

Post »

Podbijam temat. Kto ma i używa proszę o info na co zwrócić uwagę pieszy wyborze.
Ja ten sezon walczyłem octem. Na trawę działa ale już na babkę i mega tak sobie.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Wypalarka do chwastów

Post »

W moim ogrodzie używam i myjek i wypalarek aby podjazd (kostka granitowa) uwolnić od chwastów.
W tej chwili używam palnika gazowego ROTHENBERGER o średnicy palnika 63 mm i dostosowany do dużej 11,5 kilowej butli gazowej.
Wyższość nad chińszczyzną za 1/10 ceny jest minimalna, co z tego że węże made in china wytrzymują dwa razy krócej - kolega ma za 40 zł i już 5 lat mu służy. Nie ma tylko zapłonu piezoelektrycznego więc depiluje sobie ręce przy odpalaniu, tylko że odpowiednia zapalniczka pewnie zniweluje taką niedogodność.
Moim zdaniem nieporozumieniem jest palnik z dołączoną butlą turystyczną. Mały palnik mała moc i wysokie koszty eksploatacyjne.

Dużo palników z dokręcaną butlą reklamowane jest że można rozpalić grilla i to koniec zalet ;:306
Właściwie kupno takiej "turystycznej wypalarki" jest nieporozumieniem.
Ja na swój podjazd zużywam około 5 kg gazu przy czasie pracy 1,5 godziny - można policzyć ile czasu robiłbym to opalarką turystyczną z pojemnikiem gazu o pojemności 230 gram.
Jakie koszty i ile czasu więcej potrzeba. U mnie nie sprawdził się też palnik elektryczny z powodu przeszkadzającego kabla i ilości czasu aby zrobić to samo.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
tadziop
50p
50p
Posty: 88
Od: 30 maja 2012, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypalarka do chwastów

Post »

Długie lata wydłubywałem chwasty spomiędzy kostek brukowych za pomocą szpachelki, oczywiście w kucki. Wydajność ok. 1 m2 na godzinę plus ciężkie bóle stawów. Od niedawna używam wypalarki (opalarki, palnika) elektrycznej kupionej za głupie 65 zł na wiadomym portalu. W ciągu dwóch godzin obleciałem wszystkie swoje bruki, a mam ich niemal 300 m2. Chwasty najpierw pięknie zżółkły, a teraz zeschły się i można zmieść je miotłą, a zresztą wydmuchuje je wiatr lub spłukuje deszcz. Wypalarka ma 2 kW, więc energia za te dwie godziny pracy kosztowała mnie ok. 2 zł. Pracy godnej, w pozycji wyprostowanej, z wypalarką (1kg) w jednej, a bębnem przedłużacza kablowego w drugiej ręce. Oczywiście, trzeba uważać, aby nie przysmażyć własnego kabla, ale to jedyna niedogodność. Już nigdy nie będę kucał ani klękał na bruku. Mało tego, można w ten sposób odchwaszczać nawet grządki i rabaty, byle utrzymać odstęp 10-15 cm od roślin pożytecznych. Pewnie te wypalone chwasty odrosną na wiosnę, ale myślę, że wystarczy wypalić je 2-3 razy do roku i będzie spokój, tym bardziej, że wypaleniu podlegają także nasiona chwastów.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Wypalarka do chwastów

Post »

To jest taka standardowa opalarka elektryczna do usuwania farby itp? Jeśli tak to jak dosięgasz nią do kostki w pozycji wyprostowanej?

Edit: Właśnie sprawdziłem aledrogo i znalazłem opalarki do wypalania chwastów z długą rączką, więc nie było pytania.
boru
50p
50p
Posty: 92
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wypalarka do chwastów

Post »

Nie jest to takie super. Wypalenie chwastów z podjazdu i chodnika razem około 25m2 zajęło mi jakieś 20h. Fakt że był zapuszczony. Najbardziej jednak ciekawi mnie efekt. Jak szybko chwasty odrosną i czy nawóz że spalonej trawy nie zadziała w drugą stronę.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Wypalarka do chwastów

Post »

Chwasty odrosną i zagospodarują popiół jako nawóz - 1,2 m2 na godzinę to wydajność wskazująca że używałeś zapalniczki do gazu ;:306 Moja wydajność to około 120 m2 na godzinę
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wypalarka do chwastów

Post »

Zaciekawił mnie ten temat. Fajna sprawa. Nawet nie wiedziałam że są takie podręczne opalania do chwastów. Ja stosuję butle gazową 11kg + długa dysza do papy. Nie napisze na ile m2 starcza mi butla bo wypalanie stosuje przy okazji innej czynności.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Wypalarka do chwastów

Post »

Kupiłem tego elektryka do wypalania chwastów i powiem, że efekt jest zadowalający jak dla mnie. Oczywiście nie ma co tego porównywać do do palnika gazowego, który zrobi robotę dużo szybciej, ale jeśli ktoś regularnie usuwa chwasty to myślę, że taka elektryczna opalarka powinna starczyć.
Najbardziej się jednak cieszę z tego, że w końcu mogę całkowicie zrezygnować z używania roundup'u.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”