Porzeczkoagrest

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Sylwiusz25x
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 8 kwie 2012, o 09:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dalsze okolice Szczecina

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Ok, dzięki za rade.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Polecam prowadzenie porzeczkoagrestu w formie drzewka formując krzew tak jak formę pienną. Można z pozostawionego jednego pędu uformować koronkę na wysokości 1-1.5m, a wyrastające z ziemi pędy przy głównym pieńku wycinać.

Formy pienne są droższe. Gdzieś ostatnio wyczytałem, że niektórzy szkółkarze zamiast na porzeczce złotej szczepią agresty i porzeczki na porzeczkoagreście. W sumie to porzeczkoagrest jest bardzo podobny do porzeczki złotej.

Porzeczkoagrest nie jest efektem GMO ponieważ pierwsza roślina o zmienionych genach powstała w 1973r.
Porzeczkoagrest Josta powstał w 1970r.http://www.agroflora.pl/product/282,por ... 120cm.html a poza tym pierwsze rośliny transgeniczne zostały wprowadzone do handlu pod koniec XX wieku.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
SlaWasII
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 20 mar 2012, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Bardzo ciekawa roślinka. Mam ją od kilku lat, rośnie jak wściekła, owocuje bardzo obficie, a kwitnie jako jedna z pierwszych w ogrodzie! Wcześniej kwitną u mnie tylko żonkile i wrzośce. Od kilku dni całe chmary trzmieli i pszczół oblegają mi krzak.
Tnę ją bez opamiętania bo rośnie szybko, że się przejść nie da. Choroby żadne się tego nie czepiają... W zeszłym roku odrobinkę mszyc zadomowiło się na wierzchołkach pędów, ale wyciąłem, spaliłem i spokój.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Mój porzeczko agrest w tym roku (krzak pewnie z 10-letni) został przesadzony w inne miejsce, bo trochę był posadzony (przeze mnie ) bez przemyślenia i teraz okazało się, że przeszkadza. Zobaczymy jak sobie da radę. Na razie ładnie kwitnie. Mam nadzieję, że nie odchoruje. W sumie miejsce całkiem niezłe, bo bardziej słoneczne niż poprzednie, a ziemia gliniasta więc trzyma wodę, ale zobaczymy...
pozdrawiam Ewa
marcela
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 8 maja 2007, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: na północ od Krakowa

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Mam od pięciu lat (dostałam kilkuletni krzak i przyjął się bez problemu), owocuje bardzo obficie. Do tej pory nic go nie ruszało, ale po cięciu odmładzającym zaatakowały go mszyce (może to akurat przypadek). Ja uwielbiam czarne porzeczki, więc dla mnie w smaku trochę nijaki, ale dzieci bardzo lubią.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Porzeczkoagrest

Post »

marcela w tym roku jest jakiś kataklizm mszyc, przez dwa ostatnie tygodnie miałem chyba wszystkie odmiany... przez kilka ostatnich lat nie było takiej plagi. A już czarnych nie widziałem ładną dekadę.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Misiaczka
500p
500p
Posty: 778
Od: 10 mar 2011, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Mszyce zaatakowały moje czarne porzeczki a porzeczkoagresta nic nie rusza. W tamtym roku trochę go uszczupliłam bo wielki krzaczor był , a zostawiłam 1 badyl i w formie drzewka chcę go prowadzić. Może będzie łatwiej go poskromić :;230

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Wczoraj H dostał sadzonkę porzeczkoagrestu. Oczywiście nie wiemy, jaka to odmiana, ale jutro sadzimy. Nie mam tylko pojęcia, jakie ma wymagania glebowe? :wit
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Najpopularniejsza odmiana to bodajże josta, u mnie rośnie w ciężkiej glebie, daje rady.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Misiaczka
500p
500p
Posty: 778
Od: 10 mar 2011, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Mój (odmiany nie znam) rośnie na piaszczystej glebie, a u dziadka rósł na b. dobrej. Owocuje bardzo obficie. :D
Misiaczka
500p
500p
Posty: 778
Od: 10 mar 2011, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Żniwa porzeczkoagrestu;
Obrazek
Najbardziej lubię zjadać go na świeżo - pycha :!:
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Porzeczkoagrest

Post »

Pysznie wyglądają! ;:138 Moja mizerota siedzi w ziemi, wiec jest szansa, że zacznie rosnąć. :roll:
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
gilgall
100p
100p
Posty: 120
Od: 4 lip 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska okolice Tarnowa

Re: Porzeczkoagrest

Post »

A czy o tej porze roku można ukorzenić porzeczkoagrest?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”