Moje storczyki Paweł,,< z pytankiem do Jovanki

Awatar użytkownika
Paweł,,<
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 lip 2007, o 20:27
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Proszę popatrzec na zdjęcia niżej.
Wydaje mi się, że będzie on wypuszczał nowe odrosty boczne a z tego kwiaty tak jak ten egzemplarz- proszę zwrócić uwagę na boczne odrosty, które sie pojawiają- sa ciemniejsze niz zawiązki korzeni. Obrazek

te liscie na łodyce to po prostu liscie, któe tak wyrosły- jeden na zdjęciu:
Obrazek

a na koniec jeszcze jedno zdjęcie: ) :) Obrazek
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce
Awatar użytkownika
Meggi
100p
100p
Posty: 148
Od: 12 lut 2008, o 21:21
Lokalizacja: Bruksela

Post »

OOOOoooooo oooooooołłłłł!!! Widzę że jesteśmy w podobnej sytuacji. Ja mam 2 falki, które wypuściły pędy ze samego środka. Oprócz tego pędu centralnego (obdarzonego dodatkowo listkiem) jest jeszcze kilka pędów bocznych.


Hehe, dopiero teraz dzięki Wam zwróciłam na to uwagę. To co teraz będzie?
Awatar użytkownika
Paweł,,<
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 lip 2007, o 20:27
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Witam
U mnie na razie jeszcze kwitnie ten storczyk, wypuscił nowe korzenie boczne i ma zgrubienie o innym kształcie- bordowego koloru (myślę, że to będzie nowy boczny odrost tej rośliny).
Gdzieś wyczytałem od Jovanki, że jest to efekt modyfikacji genetycznych jakie przeprowadzono na tym Phalaenopsis. Ciekaw jestem, czy zakwitnie??
w ogóle ciekaw jestem, czy moje Phalaenopsis zakwitną, bo jak na razie to jeden wypuścił zimą pęd kwiatowy z pączkami i tak mu zostało (wstrzymał aktywność związaną z rozwojem pędu) wszystkie wypuszczaja teraz korzenie i liście (jeden za drugim)-dużo tych liści już po 2 od wiosny.
Pozdrawiam
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce
Awatar użytkownika
Paweł,,<
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 lip 2007, o 20:27
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Witam Was
Właśnie mam nowego storczyka, kobieta w kwiaciarni mówiła, że to Oncidium, ale jakieś duże. Czy to nie jakaś Cambria.
Proszę o pomoc w identyfikacji rośliny.
Przeglądałem różne strony internetowe ale nie mogłem znaleźć zdjęcia takich kwiatów. Dodam, że średnica kwiatu ok. 5-6 cm, cała roślina ma wys. ok 1,5 metra; pachnie. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 768
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Post »

Paweł,,< pisze:Witam Was
Właśnie mam nowego storczyka, kobieta w kwiaciarni mówiła, że to Oncidium, ale jakieś duże. Czy to nie jakaś Cambria.
Proszę o pomoc w identyfikacji rośliny.
Przeglądałem różne strony internetowe ale nie mogłem znaleźć zdjęcia takich kwiatów. Dodam, że średnica kwiatu ok. 5-6 cm, cała roślina ma wys. ok 1,5 metra; pachnie. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
... a może to ta sama, o której pisze Agasta :?:
agasta pisze: ...upragniona NELLY ISLER.
Obrazek Obrazek

... można poczytać o pielęgnacji ... Burrageara Nelly Isler 'Swiss Beauty'er


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Witaj Pawle ! Rzuciłeś takie wyzwanie z tym storczykiem, że chcąc Ci pomóc, nie tylko naoglądałam się
mnóstwo storczykowych cudowności, ale przy okazji zidentyfikowałam 2 swoje, których nazw nie znałam :) :!:
Twój, to najprawdopodobniej Vuylstekeara Cambria 'Plush'. Mogę się oczywiście mylić, bo fachowcem nie jestem,
ale wydaje mi się najbardziej podobny do Twojego. Wpisz w Google... i sam sprawdź :wink:
Pozdrawiam, Joanna :)
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

To jest jedyna :P która ma w nazwie *CAMBRIA*

- z dużym prawdopodobieństwem powiem , że masz

Wuylstakeara Cambria 'PLUSH'
/Vuylstekeara Cambria Plush --->taki zapis w necie/

Obrazek


Tak więc, wiadomo o co chodzi-generalnie uprawa jak wszystkich cambrii oncidiowatych.

Powodzenie w uprawie i zadowolenia życzę, te storczyki potrafią cieszyć.
Niektóre pachną, pisze niektóre, bo drugą *zimową* też miałam i nie pachniała.

Dla mnie te storczyki ,to..... już historia.



pozdrawiam J ;:74 VANKA
Awatar użytkownika
Paweł,,<
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 lip 2007, o 20:27
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Dziękuję za identyfikację
Jovanko- ja dopiero zaczynam ze storczykami- dla mnie to nowość.
Mój storczyk pachnie (ale nie umiem opisac tego zapachu- jest dobrze wyczuwalny)
Pozdrawiam
P.S. Jovanko Twój przepis na ukorzenienie dendrobium sie sprawdza. Uzyłem jeszcze Asahi SL i jest nieźle wypuszcza dużo korzeni wiec można smiało polecać jako preparat, który ułatwia ukorzenianie.
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Witaj Pawle,

dopiero tutaj sobie zajrzałam i pooglądałam Twoje nowe cudo. Przepiękne, niech Ci długo kwitnie, bo jest na co patrzeć, a jeżeli do tego pachnie - to dopiero luksus. ;)
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
Paweł,,<
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 lip 2007, o 20:27
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Dzięki
kwitnie i miała (chyba jest to Cambria jak piosała Jovanka) małą łodygę ze środka tej samej pseudobulwy, z której wypusciła te wielką - rozkwitaja na niej kwiaty
Pozdrawiam
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”