Niebieski Phalaenopsis - zrób to sam/a

Zablokowany
luki88l
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 cze 2012, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Niebieski Phalaenopsis - zrób to sam/a

Post »

Witam Wszystkich!

Miło dołączyć do tego forum. Otóż mam pytanie- czy jest możliwość wyhodowania w domowych warunkach niebieskiego storczyka? Wiem że to nienaturalny kolor, nie każdemu się podoba i że po następnych kwitnięciach ustępuje powracając biały. Zaliczam się do tych którym się podoba i nie chcąc nabijać kasy handlarzom(którzy liczą sobie za orchidee w danym kolorze 2x albo 3x więcej), szukam domowego sposobu do osiągnięcia celu - jeśli jest taka możliwość. Przeglądając internet czytałem, że niektórzy piszą o stosowaniu nawozu do niebieskiej hortensji, wstrzykiwaniu atramentu w łodygi, podlewaniu specjalnym roztworem a inni o pryskaniu kwiatów. Jeżeli jest tu ktoś kto mógłby mnie nakierować na właściwy kierunek z drobną instrukcją będzie mi miło, myślę że innym zainteresowanym też to się przyda.

pozdrawiam:-)
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Niebieski Phalaenopsis - zrób to sam/a

Post »

Witam również,...
jednak uważam , ze z tematem fatalnie trafiłeś. :!:
Jesteśmy w większości grupą miłośników storczyków i wszelkie sztuczne wynaturzenia są... poza naszym zainteresowaniem.
Ubolewać należy ,ze "biznes storczykowy" poszedł w tym kierunku i mami klientów lukrowanymi kwiatami.

Owszem , zajmujemy się storczykami ale wyłącznie i głównie działamy po stronie porad w uprawie .
Tak ,aby... mieć z kolekcji jak najwięcej satysfakcji.

A sztucznie farbowane misie....nas nie interesują.

Temat zamykam.
Przepraszam ale....nie będziemy dyskutować w sekcji ...o sprawach odbiegających tak dalece od normalności ..

Moderator JOVANKA
Zablokowany

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”