Huśtawka ogrodowa

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
jacek55511
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 18 sty 2009, o 17:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Huśtawka z drewna brzozowego

Post »

Brzoza jako drewno wytrzymuje bez impregnacji do 5 lat ... oczywiście rozkład brzozy po ścięciu następuje w miarę szybko
Wielkie Bless!
john_clock
50p
50p
Posty: 85
Od: 16 paź 2009, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Halinów

Re: Huśtawka z drewna brzozowego

Post »

Mam zrobioną podstawę pod pompę z bali brzozowych. Nie impregnowane, wkopane w ziemię i zalewane wodą. Przetrwało już trzy zimy i trzy lata - nadal się trzyma. Nie jest jednak tak źle z tą brzozą.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: huśtawka ogrodowa projekt

Post »

Witam, zamierzam sam zrobić huśtawkę ogrodową i podbijam temat gdyż chciał bym się dowiedzieć jakimi śrubami skręcić konstrukcję huśtawki, czy 8mm czy może 10 mm czy inne? Czy są do kupienia takie długie śruby czy może zakupić gwint 2 metrowy i samemu dopasować sobie długość śruby?
Awatar użytkownika
misiaczekm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2372
Od: 31 paź 2009, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olsztyńskie/Barty

Re: huśtawka ogrodowa projekt

Post »

MID2006 pisze:Witam, zamierzam sam zrobić huśtawkę ogrodową i podbijam temat gdyż chciał bym się dowiedzieć jakimi śrubami skręcić konstrukcję huśtawki, czy 8mm czy może 10 mm czy inne? Czy są do kupienia takie długie śruby czy może zakupić gwint 2 metrowy i samemu dopasować sobie długość śruby?
Tak, właśnie takimi długimi. Wiercisz otwór wkładasz pręt, z jednej strony podkładka, dokręcasz nakrętkę z drugiej tniesz kątówką i podkładka, wkręcasz drugą nakrętkę. Radzę 10 -tką. Siedzisko już da radę normalnymi z łbem i wkrętami.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: huśtawka ogrodowa projekt

Post »

A nie pamiętasz może ile takich śrub długich wykorzystałeś na swoją konstrukcję? A bale jakiej średnicy masz? Swoją drogą szacun, huśtawka zarąbista.
Awatar użytkownika
misiaczekm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2372
Od: 31 paź 2009, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olsztyńskie/Barty

Re: huśtawka ogrodowa projekt

Post »

Konary to ok 10 - 12 cm, te cieńsze to 5 - 7 cm

Z rachunku wynika, że kupiłem 8 szt. 10-tek 1-dno metrowych, ale kumpel doniósł jeszcze z 3 - 5 szt. 12mm.
Robiliśmy jednak 12-stkami, na ile starczyło, a resztę 10 tkami.
Jak dobrze pamiętam zostały chyba 3 szt. i końcówki (ścinki)...
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: huśtawka ogrodowa projekt

Post »

Dziękuję Ci za wszystkie porady. Możesz mi jeszcze podpowiedzieć ile metrów kupić łańcucha?
Awatar użytkownika
misiaczekm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2372
Od: 31 paź 2009, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olsztyńskie/Barty

Re: huśtawka ogrodowa projekt

Post »

Weź kawałek sznurka, nitki i zmierz mniej więcej (przeciągnij przez górne oczko) dodaj 10%. Twoja bujawka może być mniesza lub większa. Moje rozmiary Ci nic nie dadzą.

PS.
Żeby po równo powiesić łańcuch licz oczka...
Awatar użytkownika
ewamon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 20 lis 2009, o 00:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: huśtawka ogrodowa projekt

Post »

Przepiękne huśtawki!Muszę pokazać mojemu M.Też chcę taką ;:138
longer1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 kwie 2013, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: huśtawka ogrodowa projekt

Post »

Witam wszystkich :) W tym roku ruszam z budową kilku konstrukcji ogrodowych i to był główny powód zarejestrowania się na tym forum.
Aktualnie robię ławkę ogrodową i huśtawkę ze stempli, po nich przyjdzie kolej na stół, kolejną ławkę ( kopię tej którą robię, jeśli projekt okaże się udany :D )
Mam pytanie o sposób malowania tychże wynalazków. Czytałem coś o olejowaniu, lakierobejcach. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co i jak po kolei żeby było naprawdę lux? Dodam że sprzęty prawdopodobnie będą pod chmurką cały rok.
Druga sprawa to wykonanie siedziska huśtawki. Idealnie by było zrobić je w całości drewniane ale nie wiem jak, w ostateczności stelaż zrobię z kształtowników jakichś, najprawdopodobniej ceownik jakiś malutki x3. Może ktoś by podrzucił pomysł na zrobienie drewnianej i solidnej?
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Huśtawka ogrodowa

Post »

Witam,
mam pytanie odnośnie stawiania huśtawki ogrodowej w ogrodzie. Zakupiłam huśtawkę i nie wiem czy bezpośrednio stawiać ją na trawie czy zrobić jakieś wylewki betonowe, czy wysypać jakiś żwir czy cuś podobnego ażeby drewno nie gniło od ziemi...
Awatar użytkownika
Andrzejbdg
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Huśtawka ogrodowa

Post »

Można kupić kotwy metalowe wbijane w ziemie i do nich przykręcić huśtawkę :wink:
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huśtawka ogrodowa

Post »

Andrzejbdg, kotwy to jedna sprawa, ale mi nie chodziło o przymocowanie huśtawki tylko o podłoże na jakim będzie stawiana huśtawka, żeby nie gniła od ziemi...nie wiem, a może nie będzie gniło drewno....nie znam się ;:124
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”