30 - metrowe maleństwo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Pięknie ci kwitnie szałwia. W takich sporych dorodnych kępkach. Nawozisz ją czymś? Moja jest jakaś taka pojedyncza :(
A zawciąg sadziłaś w kilku miejscach czy tak ci się fajnie sam rozsiał?
Ogólnie, świetna różowo-fioletowo-niebieska tonacja :D
Awatar użytkownika
jacekopole71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1713
Od: 25 maja 2012, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Bożenko,pytam gdyż w ubiegłym roku kupowałem przez internet fuksje i dostałem do nich opis uprawy.Wyobraź sobie że zalecają uszczykiwanie wiosną aż do piątej pary,tj.jak wiosną wyrośnie gałązka z czteroma parami liści należy uszczknąć nad nimi,potem z uśpionych pąków wyrastają kolejne dwie gałązki...i znowu uszczknąć nad trzecią parą liści i tak aż do piątej pary.Szkoda,że nie mam zdjęć z ubiegłego roku.Kwiatów było co niemiara i kwitły aż do przymrozków.
Co prawda kwitnienie przesunie się o około 2 tygodnie,ale według mnie warto...
...a to juz ten rok...
Obrazek
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Dorotko kompozycja tak do końca jeszcze niedopracowana, ale w przyszłym roku będzie lepiej :wink: A różyczka w doniczce, bo nie mam już na nią miejsca :;230

Wanda Szałwia to jedna kępka, tylko taka rozrośnięta, będę ją dzielić w przyszłym roku i zastąpię nią kocimiętkę, bo jest o wiele ładniejsza :wink: Nie nawożę jej, wstyd się przynać :oops: Myślałam, że ona z tych niewymagających...
Zawciąg dzieliłam i nadal dzielę :wink: Chcę mieć go więcej, nawet mam na niego zostawione miejsce na tej rabatce. Trzy lata temu miałam 3 roślinki, stopniowo je dzieliłam i mam ok. 20. Nie wiem czy on się dobrze rozsiewa, chyba lepiej go dzielić... U mnie to się sprawdza bardzo dobrze i nawet lepiej kwitnie po dzieleniu.

Jacku kiedyś czytałam o takim sposobie uszczykiwania, chyba nawet filmik oglądałam. Wiosną tak robię, ale nie wiem czy nad czwartą parą liści, jakoś się nie zastanawiam nigdy :oops: Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebym teraz także podcięła :wink: Twoja fuksja jest bardzo ładna, moje to takie pospolite i z tych, co mają większe listki. W ubiegłym roku bardzo ładnie kwitły i też długo. Teraz te dwie na razie nie kwitną, ale zaczynają kwitnąć ich "dzieci" , bo co roku sobie robię szczepki. No to idę je podciąć ;:215
Awatar użytkownika
momotkab
200p
200p
Posty: 216
Od: 22 mar 2012, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Witaj :wit Bozuniu ten twoj malutki ogrod jest taki piekny i to oczko tez ujmujace będę zagladac ;:138
BASIA
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Basiu witaj i zapraszam kiedy tylko będziesz miała ochotę wstąpić :)
Debra
200p
200p
Posty: 421
Od: 9 sty 2012, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Piękny ten kącik z kolorowymi kwiatami. Niby sporo kolorów, ale nie jest pstrokato.
Green spice duża i sliczna. Jak się robi fuksje na pniu? Czy musi być specjlana odmiana?
Awatar użytkownika
OLUNIA
500p
500p
Posty: 585
Od: 11 sty 2012, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Bożka co to za żółte piękności...? chodzi mi o te poduchy :D
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Debra ja mam zwykłą fuksję, nie wiem nawet co to za odmiana, ukradłam szczepki od szwagierki :wink: Do takiej fuksji potrzebna jest prosta szczepka o jednym przewodniku, który w przyszłości będzie pieńkiem. Wszystkie listki od dołu urywamy a zostawiamy listki na górze i w miarę wzrostu urywamy listki przy przewodniku a "koronie" dajemy się rozrastać, można ją uszczykiwać po parze listków. I tak prowadzi się do konkretnej wysokości. Ja to robiłam intuicyjnie, ale jest wątek na ten temat gdzieś na forum, wytłumaczone jest praktycznie od zera. Jeśli chodzi o odmianę, to pewnie nie nadają się odmiany niskie... No i taką fuksję trzeba mieć gdzie przezimować, bo efekt drzewka najładniejszy po 2-3 sezonach.

znalazłam
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... a#p2207331

Olu to jest rozchodnik ostry, polecam na skalniaczki ;:333
Debra
200p
200p
Posty: 421
Od: 9 sty 2012, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedż. Z fuksji zostały mi dwie, z 6 kupionych i pieczołowicie posadzonych. Pozostałe zabrał sobie złodziej :cry: Mam nadzieję, że spotka go zasłużona kara :(
Te dwie są własnie takie wysokie, więc zacznę eksperymentować, chociaz zdjęcia pięknych fuksji trochę sprawiają mi przykrość.
Awatar użytkownika
imer
1000p
1000p
Posty: 1430
Od: 29 lip 2011, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Ależ kolorowo się zrobiło, poduchy z rozchodnika świetnie wyglądają. A dalie to u mnie niedawno co wyszły z ziemi, o pąkach to jeszcze nie ma co myśleć.
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Skalniak przed domem jest REWELACYJNY !
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
ihasia
500p
500p
Posty: 600
Od: 19 maja 2008, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bawaria

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Bozunia pieknie u Ciebie i tak kolorowo. Wlasnie mialam sie pytac o te zolte poduszeczki ale juz widze ze napisalas- musze sobie kupic bo pieknie to wyglada:-)
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Debra muszę wpaść do Ciebie, bo widziałam nowości, ale nie mam czasu nic pisać... Z fuksją nic się nie bój a odcinane pędy możesz zostawić na sadzonki, łatwo się ukorzeniają, ja mam od trzech lat szczepki z tej samej fuksji.

imer rozchodnik jest rzeczywiście świetny, fajnie wygląda jak kwitnie ale też w okresie niekwitnienia, szybko się rozrasta i tworzy fajne plamy :wink: U mnie dalie coś tam zaczynają puszczać, ale bardzo poszły w zieleninę jak na razie :wink:

Ewelina mój skalniak przeobraża się bardziej w łąkę :;230 Kamienie już chowają się pod roślinami... Marzy mi się skalniak taki jak u Ciebie... Te płyty kamienne, większa powierzchnia, można poszaleć... Ja chciałam jak najszybciej zastąpić zlikwidowany trawnik czymś, co byłoby w miarę samowystarczalne w pielęgnacji, więc wyszedł taki łąkowo- zielny sklaniak :;230

ihasia muszę u Ciebie zostawić swój wpis, bo byłam, ale tak na szybko... Rozchodnika ostrego polecam jak najbardziej!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”