Jednokolorowa rabatka

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
fogrod
200p
200p
Posty: 257
Od: 16 cze 2011, o 02:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

Gdyby kogoś interesował kolor niebieski, właśnie czytam artykuł wymieniający użyteczne rośliny z podziałem na pory roku (niestety po angielsku ale są nazwy łacińskie)
Awatar użytkownika
psinka
100p
100p
Posty: 126
Od: 22 mar 2012, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

W moim ogrodzie zauważyłam, że po deszczach białe kwiaty tracą na swoim wyglądzie. Z tego powodu unikam białego koloru na moich rabatkach, mimo swojego uroku. Stąd nasuwa mi się pytanie: jak to się ma do "białej" rabaty? Czy też zauważyliście taki problem u siebie?
"Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób." Hipokrates
Pozdrawiam Wiktoria
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

A jednak słaby ma charakter... :oops: obiecałam sobie, że już więcej żadnych zakupów w tym sezonie i nie wytrzymałam...przeglądałam, klikałam i nie wiadomo kiedy koszyk się zapełnił, niechcący kliknęłam na opcję Realizuj zamówienie i czerwono-purpurowa rabata gotowa ;:224


Od górnego lewego rogu: rozchodnik okazały, orlik, krwawnik pospolity, posłonek ogrodowy, liliowiec, nachyłek okręgowy, kuklik chilijski i berberys. Do tego dojdą rośliny, które już mam - trawa Red Baron i firletka chalcedońska, zamówione mam już też czerwonolistne miskanty, maki, z nasion liczę, że wzjedzie mi czerwony ipomopsis. Zamówiłam też trzy czerwone dalie u pana Stanisława, ale zamówienie wysłałam dopiero w styczniu i nie wiem, czy załapię się na te odmiany ;:174


W tle chciałabym też posadzić przebarwiające się na czerwono drzewa lub krzewy. Myślę o kwaśnodrzewie i azalii pontyjskiej. Pewnie dojdą też cebulkowe: tulipany i mieczyki oraz wysokie jesienne astry. Idea jest taka, by z nadejściem późnego lata rabata przechodzila w fiolety i purpurę (trawy i astry przejmą główną rolę). Jak to wyjdzie w praktyce, zobaczymy.


Na forum umieszczamy zdjęcia wyłącznie własnego autorstwa.
Regulamin § 2.1 pkt.k /Adm.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

W ubiegłym roku podjęłam próbę stworzenia białej rabaty. Mam nadzieję, że byliny się już rozrosną, a zaplanowane wiosenne nasadzenia będą konsekwentne i cały rok będzie na niej biało.

Lipiec
Obrazek

Sierpień
Obrazek

Wrzesień
Obrazek
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

Piękna rabatka taka ognista:) Juz nie moge doczekac sie efektów :D
Koloman
200p
200p
Posty: 432
Od: 15 kwie 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

Nie wiem czy piszę w dobrym temacie ale jeśli chodzi o jednokolorową rabatę to polecam Skalnicę Arendsa "PURPURTEPPICH".
Bardzo piekny kolor, zgodnie z nazwą purpurowy. Roślina bardzo wytrzymała, mało wymagająca.
Z kilku podobnych w formie roślin jakie mamy na rabatach; kilka odmian gęsiowki, płomyka szydlastego, piaskowca
to własnie ta skalnica jest moją faworytką.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”